5 dňové odlúčenie štvormesačného dieťaťa od matky

lenulikus
24. máj 2014

Ahojte, píšem v mene svojej švagrinej...má 4 mesačnú dcéru a nevie si rady, nevie si predstaviť ako a či malá zvládne 5 dní bez nej ako matky. Bambula by bola v opatere babky a krstnej mamy... Čo vy nato? Aké máte skúsenosti (či už svoje alebo z okolia) keď matka musí (nie že chce) ísť od takéhoto batoľaťa preč?
Diky pekne za názory 🙂

maca_p
24. máj 2014

dieta to urcite zvladne, tak by to hypoteticky mohla zvladnut aj mamicka 😉 ...

emily76
24. máj 2014

@lenulikus ja som musela ist na operaciu, ked mal syn pol roka a zvladol to. Ja teda uz horsie 😅

ushuaia
24. máj 2014

@lenulikus u nas to bolo ked mala mala 5 mesiacov, bola u partnera a jeho starych rodicov, a to v inom ,,state,, tiez 5 dni...odchadzala som ako slzave udolie 🙂 , ale pekne zvladli...a aj ja...

miku1
24. máj 2014

@lenulikus Keď musí, tak nie je čo riešiť. Dieťa to zvládne a mama bude musieť 🙂 Určite to bude pre tú tvoju švagrinú horšie, než pre malú 🙂

monhla
24. máj 2014

Ako píšu baby. Malinká to zvádne. Ty ak môžeš upokoj švarginu, lebo ona to bude znášať horšie ako to dieťatko.
Keď musí, tak musí. Ak by nemusela, tak si určite radšej užíva prítomnosť dcérenky.

siska53
24. máj 2014

@lenulikus nejak,to urcite zvladne...ja som bola na,operacii,ked mala mala necelych 7m. Prec som bola 4dni,no mala to dobre nezvladala,nechcela,sa naucit pit z flase,mali problem do nej dostat mlieko ci tekutinu,len,po lyzickach,kedze uz bola zvyknuta na,prve prikrmy.. Ja som dobre spravila,ze som tu operaciu mohla prelozit aspon,na cas,ked uz budu zavedene,prve prikrmy,lebo na kojenie za mniu dosli asi 3x len..no a po navrate bola a stale je dost na,mne zavisla,len,mama,mama. Sice vydrzi bezo mna,ale dost dlho urcite veci nesmel nikto iny robit.
tazko povedat,mozno je lepsie,kym je este mensia..menej to vnima..len fakt u nas bol problem s tym,ze sa nevedela naucit pit z nicoho ineho,az v roku sa naucila z flase,preto ja som to musela prelozit. Z lyzickivania tekutin,ju zduvalo..

akrim1311
24. máj 2014

ja som musela syna nechať u mojej mamy,keď mal 4 mesiace a so starším synom som išla na ambulantný zákrok.Baby,moja mama až plakala do telefónu,že či nemôžem prísť.Malý reval ako o dušu spasenú,mysleli sme,že koliky.Tak som utekala z nemocnice a keď ma zbadal,hodil úsmev ako holywoodska hviezda.Každé dieťa je iné,nedá sa povedať ako bude ktoré reagovať.Ale ak musí odísť,tak to jej dieťatko musí zvládnuť.U nás to bolo žiaľ nemožné.

ukulela
24. máj 2014

dolezite je, aby babo bolo zvyknute aj na inych ludi, nie len na starostlivost matky a tiez aby opatrovnici poznali podrobnosti jeho rezimu (sposob krmenia, flasa/lyzicka, prebalovanie, kupanie) a potom si myslim, ze nebude ziadny problem - pre dieta. pre mamku viac, predsa len - ona to bude prezivat ovela citlivejsie.

sheila72
24. máj 2014

Zvládne to, ak nie je na ňu príliš naviazané. Ale ja by som nenechala tak malé babo na tak dlho od seba. Moja dcéra má 15 mesiacov a bola som bez nej max na jednu noc. Jedine že by fakt musela ísť kdesi do nemocnice.

milota164
24. máj 2014

ked musi tak musi, babo to urcite zvladne, casto lepsie ako mamina. A hlavne si netreba nic vycitat ved nebude u cudzich.

tilly
25. máj 2014

ked musi tak musi... mna mamina musela tiez ako stvormesacnu nechat doma tyzden s babkou... myslis, ze si to pamatam? 😀 keby mi to asi v tridsiatke nepovedala, tak o tom urcite neviem... vobec ma to nepoznacilo, bola som ako ine deti... to skor matka to horsie zvladala...

luckadominika
29. máj 2014

ja som chodila ešte na výšku posledný ročník.... malá ostávala na celý deň s babkou....neskôr ked sa už blížili štátnice tak aj na viac dní a zvládli to

yasminka137
2. jún 2014

moj syncek mal tri mesiace,ked som musela byt hospitalizovana opakovane ,bol teda dvakrat po dva tyzdne u babky,raz jednej raz druhej,nastastie sme to vsetci zvladli,ja hlavne preto,aby som sa dala do poriadku a mohla sa oneho stopercentne starat a takisto este aj o mojich dalsich dvoch synatorov...taaakze,nech sa neboji,bude to v pohode..🙂