4 ročná dcéra si cmúľa prsty

beatrice28
27. júl 2012

už som zúfalá, neviem ako ju od cmúľania prstov odnaučiť

beatrice28
autor
27. júl 2012

istý čas si zvykla na dudel, vtedy si prsty necmúľala, ale akonáhle sme jej dudel vzali, tak sa cmúľanie vrátilo. Cmúľa si keď zaspáva, v noci a ráno keď sa prebudí, ale už má na prstoch pľuzgiere, neviem ako to riešiť, poraďte prosím

zuzana581
28. júl 2012

Daj jej znovu dudel a nechaj ju, nech sa s ním sama rozlúči 🙂 Veď nebude dudlovať do 18tky 🙂

natty53
28. júl 2012

ja by som dudel nedavala,potom si zvykne a mozno s nim bude chodit este aj von...tak jej stale pripominaj,ze to nie je pekne a nejaka motivacia 🙂

habibi78
28. júl 2012

@beatrice28 moja dcera to v tom istom veku ako ta tvoja robila tiez...podotykam, ze nikdy necmulala cumel, jednoducho s tym zacala z nicoho nic....trvalo to asi pol roka....a vies ako sa mi podarilo odnaucit ju to?? Dovolila som jej nalakovat si nechtiky na rukach...a ked ich mala pekne ruzove a davala si prteky do pusy, tak som jej vzdy povedala, ze sa jej lak zotrie a uz ho nebude viac mat na nechtoch... zabralo to, po par dnoch si ich do pusy prestala davat aj sama... 😉

beatrice28
autor
28. júl 2012

@habibi78 dobry napad, inak mi stale hovori, aby som jej nalakovala nechty, ale kvôli tomu som jej nikdy nechcela, ze si cmula prsty, ale urcite vyskusam, snad to zaberie

danciacik
28. júl 2012

@beatrice28 ja som toto mala s najstaršou dcérkou, odmalička si cmúľala palec až do živého, tak som ju zobrala keď mala si tak 4 roky do drogérie a vybrali sme spolu parádny lak s mačičkou Kitty ja som jej po ceste domov hovorila, že keď nalakujeme nechtíky tak také sa už necmúľajú a zabralo to.

beatrice28
autor
28. júl 2012

@danciacik no hned zajtra to vyskusam, pevne verim, ze aj u nas to zaberie

danciacik
28. júl 2012

@beatrice28 držím palce, ja som dovtedy vyskúšala všetko možné po dobrom aj po zlom a nič nezabralo až ten lak 😉

beatrice28
autor
28. júl 2012

@danciacik
@danciacik tiez sme vyskusali vsetko mozne, po dobrom aj po zlom, no lak mi nenapadol, len mam strach, ze si tie prsty bude v noci ked bude spat cmulat podvedome a ci si potom ten lak nezcmula a neublizi jej to