4 mesačný sa v noci budí aj každú hodinu

kacenka1508
28. máj 2019

Ahojte,
Syn ma o par dni 4 mesiace a uz su to snad 3 tyzdne, co sa zacal v noci casto budit. Spinkat ideme o 19hod a o 21 je uz hore a chce papat. Potom sa zobudi zasa okolo 23 az pol noci a znova chce papat. Po pol noci sa takmer kazdu noc uz budi po hodine! Skusam mu davat dudlik, ze ci este zaspinka, ale to nepomaha. Ked mu nedam prso, zacne plackat. Najskor spaval vo svojej postielke a dojcit som chodila do obyvacky pri tlmene svetlo. No ked uz to zacalo byt take caste, zacala som si ho bravat do postele, kde uz spinka pri mne. Vzdy mu dam napapat a on zasa zaspi. Zacina to byt velmi unavne. Neviem, ci robim nieco zle, alebo to moze byt zapricinene zubkom, ktory sa mu prerezava. Zhruba pred troma tyzdnami sa zacal aj sam otacat z chrbatika na brusko a past konicky. Najskor som myslela, ze to je zapricinene tym, no uz mam pocit, je je to trosku dlho. Iba dojcim, nedavam ani vodicku, ani cajiky a ani umele. Myslim, ze na to je skoro a ze voda ho urcite aj tak
nezasyti. V knihe, ktoru citam hovoria o SPANKOVOM TRENINGU. Pisu, ze babo mam nemam kojit a mam ho nechat vyplakat a rezim dojcenia natahovat. Poradte ak mate skusenosti sniecim podobnym. Som bezradna.
Dakujem 🙏

nikusiak9
28. máj 2019

@kacenka1508 si na tom este vcelkku dobre ak ti zaspi naspat. Nasa rocna naspat nezaspi a je v noci hore aj 2-3h

katyd
28. máj 2019

@kacenka1508 voda je na uhasenie smadu, nie na nasýtenie, nič s tým nepokazíš, keď mu skúsiš dať trochu prevarenej vody, može byť kľudne smadný, keď mu je teplo

mamkabeika
28. máj 2019

@kacenka1508 Žiaľ, nepoteším ťa, ale ide o štandardné správanie malého bábätka. V tomto veku by som spánkový tréning ešte neriešila. Urobila si to naj pre seba i bábo, vzala si si ho k sebe. Mám 5 detí a každé z nich spalo inak. Nepomôže ani "tréning".

0silvia0
28. máj 2019

@kacenka1508 presne môj syn, ceckový závislák, hore bol každú hodinu, časom nebola iná šanca, len ho mať pri sebe v posteli. Čim bol starší, tak sa už v noci sám obslúžil a ja som si už ráno ani nepamätala, koľko krát to bolo😀 Dcéra takáto závisláčka vôbec nebola.
Je to o dieťati, každé je iné. Ako som to riešila? Nijako, žiadny tréning, žiadne vyplakávanie, ale keď sa chcel kojiť, tak sa kojil. Pri malých deťoch človek musí na čas zabudnúť na kvalitný spánok.

julianadrx
28. máj 2019

Mám dve detičky, obe dojčené a boli sme často hore, ako píšeš, aj každú hodinu... hlavne vtedy ked sa im rástli zúbky. Dcérka celú noc prespala keď mala zhruba 1,5 roka a synček má teraz 1rok a 3 mesiace a dojčím ho aj 5x za noc, pococká a spí... mi sme dali dole jednu stranu s postielky a dorazili sme ju k mojej, aby sme sa vyspali všetci... zaplače, napije a spí... vodu, dudle a pod mi odmietal tak som to nesilila, každé dieťa sa naučí spať a hlavne môj názor netreba deti stresovať. Dojčenie ho ukludní, veď ono nevie povedať či má zlý sen alebo z niečoho strach, či je hladné či smädné... držím palčeky, vytrvaj, nie si v tom sama 🙂 čas rýchlo beží

mariska1989
28. máj 2019

Tak toto bolo u mojej dcéry druhej. Mala 1a pol čo sa to utíšilo a budila sa ešte v noci zo 3 razy a asi až po 2a pol roka keď sa zobudila už 1 krát za noc vypila neúrekom vody ,neúrekom mlieka

evitka83
28. máj 2019

@kacenka1508 skoro vsetky sme si tym presli. Je to len vyvojove stadium. Moja dcera mala obdobie, ked sa budila kazdych 20 min. Skratka sa vyvija CNS. U niektorych deti sa to skratka prejavuje takto. Vsetko prejde...neboj..,pridu horsie veci 😉

timetotime
28. máj 2019

poznam mnoho maminiek, ktore to mali takto, no po nejakom case to preslo, len treba proste vydrzat, ono sa to casom samo upravi

kacenka1508
autor
28. máj 2019

Dakujem za odpovede 😊 V podstate ste ma potesili. Ide o to, ze mi okolie naznacovalo, ze to co sa deje nam, nie je az tak normalne a ze je asi niekde problem. Ze ma asi stale hlad alebo tie zubky, alebo ze som si ho svojou vychovou nejako k tomu doviedla. Som rada, ze hovorite, ze sa to deje viacerym z vas. Rada to obdobie preckam 😊

29simona29
28. máj 2019

@kacenka1508 môže to byt tým, ze je hladný...ja som síce dokrmovala UM, ale pomohlo, keď som začala večer zahusťovať mlieko krupicou. Okolo tohto obdobia sa mi tiež veľmi čaro budil, môže to byt aj vývinom nervovej sústavy, po6 týždňoch to preslo...

29simona29
28. máj 2019

@mamkabeika s týmto úplne súhlasím...chce to len čas, môj maly začal v 12 mesiacoch spávať celu noc, zo dňa na den..Každé dieta je iné

29simona29
28. máj 2019

@kacenka1508 tie múdrosti okolo výchovy môžu povedat len ti, čo majú kľudne, nenáročné dieta..lebo sú aj take, potom sa lahko mudruje. Ja mám doma dosť náročné dieta, a je to jeho povahou, výchovou to neviem nijako ovplyvniť a toto iste mi robil, keď bol babatko

kacenka1508
autor
28. máj 2019

@29simona29 Prospievalo ti babo dovtedy dobee?Nas syncek mal v 3 a pol mesiaci 6600g a 64.5cm. Za posledny mesiac pribral vyse 700g. Vyzera, ze vsetko je v poriadku. No papa velmi casto. V podstate vzdy, ked sa zobudi, cize i kazdu hodinu. Premyslam, ze by som to este nechala tak a ked zacneme prikrmovat, uvidim, ci to pomoze. 🤔

29simona29
28. máj 2019

@kacenka1508 prospieval mi veľmi dobre, ale ja som musela začať dokrmovat už keď mal 3 tyzdne, nestačilo mu moje mlieko a odvtedy sa všetky problémy vyriešili. Asi mu nestačí tvoje mlieko, preto tak často papa, to iste v noci

kacenka1508
autor
28. máj 2019

@29simona29 Super. Dakujem

jaja23
28. máj 2019

@kacenka1508 aj môj to robil. Budili sme sa často. Nam pomohlo len odstaviť od kojenia, ale ja som mala malo mlieka, od narodenia bol prokrmovany. Teraz s budí 2x na papanie v noci, bude mať 11 mesiacov. Tiež som sním správala v posteli. Človek sa len horšie vyspal, lebo som sa bála, aby som ho neudrel, alebo neprivalila. Veľa trpezlivosti želám 😘

kacenka1508
autor
29. máj 2019

@jaja23 Ahoj, dakujem. Tiez to tak mam. Budim sa dolamana, lebo spim na kusicku, aby som ho nahodou nebuchla alebo neprilahla.

lulula1990
29. máj 2019

@kacenka1508 môj má tiež 4 mesiace. Zaspava okolo 10-11 hodiny večer, niekedy sa zobudí o pol 1, o pol 3tej, o pol 5tej a potom každú pol hodinku do takej pol 8. Je len dojčený.

lulula1990
29. máj 2019

@kacenka1508 prospieva ti krasne, určite ho ešte neodstavuj.

mechurik
29. máj 2019

Podla mna treba umele mlieko.dieta ma spat skoro pol noci vkuse

0silvia0
29. máj 2019

@mechurik dobrá blbosť, dieťa jej priberá 700 g mesačne a bude do neho tlačiť umelé mlieko keď má dosť svojho mlieka? Každé dieťa je iné, materské mlieko deti rýchlejšie strávia ako umelé, preto sa dojčené deti častejšie budia.
Deti nie sú stroje aby fungovali na povel, lebo niekto povedal, že dieťa MÁ spať pol noci vkuse... ani jedno moje dojčené dieťa nespalo pol noci vkuse, ale často sa budili a mlieka som mala aj pre 5 detí. Žena s tým jednoducho musí rátať, že pri malých deťoch kvalita spánku je horšia, treba dospať kedy sa dá... deti rýchlo vyrastú a potom sa dospíme, pokojne aj 12 hodín, ak sa niekomu žiada...

nycca
8. jún 2020

Sme na tom istom. Naš synček mal teraz tri mesiace a týždeň. Mame 7kg a 65cm. Za posledné tri ty sú noci hrôza, aj každu hodinu je hore. A to sme mali krásny režim. Doteraz papal v noci raz, o tretej. Som už na prášky z toho. Zúbky mu ešte nejdu...

m_o_n_c_a_k
26. jún 2021

@kacenka1508 dobrý deň ako to dlho u vás trvalo. Ja síce nedojcim ale podľa slu vás to bola regresia.

jaja1989
6. feb 2022

@kacenka1508 ahoj Kacenka, môj maly mal pred 2 dňami 3 mesiace a deje sa nám presne to iste. Okolie ma presviedča, že mám slabé mliecko, ale urpimne, keby si videla, aký je “ubitý”, fakt zárezy všade, takze hľadám príčinu inde. Odporúčajú mi, nech ho skúsim na večer prikrmovať umelým mliekom, že možno je hustejšie a podobne. Ako si to nakoniec zvládla?

m_o_n_c_a_k
6. feb 2022

@jaja1989 nerobte žiadne prikrmovanie. Z určite je to spankovu regresiou. Odporúčam profil na Instagrame @spinkajbabo a @spanekmiminek. Krásne všetko vysvetľujú popozerajte si to. Určite neprestavajte dojčiť kvôli tomu. Bude sa budiť aj pri Um. Proste potrebuje cítiť vás každú tu hodinu. To prejde. Nebojte sa.