4-mesačné dieťa stále plače

natali52
22. aug 2024

Ahojte baby, neviem si už dať rady a neviem, či je to normálne alebo to mám riešiť s doktorkou.
Syn stále plače/kričí, piští ( mám pocit, že všetko dokopy). Nevydrží mi nikde, akonáhle ho položím začne neskutočný rev, krik, skúšam ho pravidelne dávať na hraciu deku, kde má rôzne hračky, hrám sa s ním, vymýšľam fakt hocičo aby som ho nejako zabavila ale on nikde nevydrží. Maximálne 2 min, potom začne kričať, revať ako keby som ho bila alebo čo, niekedy chytá až záchvaty čo lape po dychu. Myslela som, že ho bolia zúbky alebo bruško, ale negrcká, papá pekne a akonáhle ho zoberiem na ruky je kľud. Ale jednoducho nemôžem nosiť 8 kilového 24/7. Neviem čo s ním mám už robiť som zúfalá. Nie som ani nervózna, žeby to naňho vplývalo..stále chce byť na rukách, jedine vtedy je kľudný akonáhle ho položím koniec...
Myslíte, že je to normálne alebo by som to mala začať riešiť, keďže mi naozaj nikde nevydrží..

minesasubu
22. aug 2024

Podľa mňa to je separačná úzkosť,
a na tej podložke ked je sedíš pri nom ? vtedy tiež plače ?

zdenusa4
22. aug 2024

No, obávam sa, že toto treba len prečkať, byť trpezlivá 🙈
Ono to môže byť aj to bruško, nakoľko chlapci s ním mávajú problémy oveľa častejšie ako dievčatá.

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olivia_c
22. aug 2024

@natali52 ma to po jedle? Tichy reflux? Prechadzame tym s malou, ma 3 mesiace uz je to ovela lepsie. Ma takmer 7 kil mam co robit s nosenim tiez.

tanyan
22. aug 2024

To dieťa ťa jednoducho miluje bezhraničnou láskou a chce ťa cítiť vo svojej blízkosti. Ja som dokonca aj spávala s malou cez deň, lebo inak sa budila po 20/40 minútach. Pokiaľ ma cítila pri sebe, tak spala pokojne aj 2-3 hodiny.
Postupne sa to zvoľní, tak si to vychutnaj, kým sa dá. V núdzi si pomysli, že v puberte sa už k tebe takto nebude ťahať a užívaj si materstvo. 😉

maryetta
22. aug 2024

Separacna uzkost. Babo nepotrebuje nic ziadne hracky iba teba.

simona92101
22. aug 2024

@natali52 po 3 mesiaci sa dieta meni,narusi sa spanok kvoli napredovaniu,dieta zacne byt uplakane,viac lipne k matke-separacna uzkost.nic s nim nie je,len sa boji byt bez vas.odporucam knizku Aha,rastiem.su tam pekne popisane vsetky milniky v zivote babatka,kedy cca ocakavat burlive obdobia,skoky v napredovaniu atd

janica_
22. aug 2024

@natali52 inak je vsetko v poriadku? Len ked ho polozis place? https://www.babyweb.sk/kiss-syndrom-modna-diagn...

miminka91
22. aug 2024

@natali52 drzim palce v trpezlivosti. niektore mimi su proste len narocnejsie. ale prejde to neboj nic.

beata_k
22. aug 2024

@natali52 Mas velmi kontaktne dieta. Starsi bol taky. Neexist, ze ho polozim do kresielka, on ma vidi a ja varim. Vsetko muselo ist bokom. Ale potesim ta, netrva to vecne. Vydrz este par mesiacov a zahra sa chvilocku aj sam.

luccija
22. aug 2024

@natali52 ak nemá reflux, intolerancie je len taký, že chce byť s tebou.

natali52
autor
23. aug 2024

@minesasubu áno, sedím pri ňom, hrám sa ním, zabávam..ako som písala vydrží ozaj pár minutiek a začne kričať

natali52
autor
23. aug 2024

@beata_k verím, že áno 🙏

natali52
autor
23. aug 2024

@tanyan to si hovorím stále, prejde to ako voda..len mám oňho strach ( aby som náhodou niečo nezanedbala alebo čo)

natali52
autor
23. aug 2024

@olivia_c nie, on stále. Či je najedeny alebo nie jednoducho akonáhle ho položím koniec..
Zatiaľ počkáme ako sa to bude vyvíjať možno ma naozaj tak potrebuje a časom to bude lepšie