4-mesačná dcéra sa pretáča na bruško len do jednej strany

16. sep 2024

Ahojte. Začala som panikarit. Dcérka má 4 mesiace a 3 týždne a pretaca sa brusko len do jednej strany. Všade čítam, že už by sa mala otáčať aj do druhej strany. Neviem ci robím niekde chybu ale malej sa venujem. Pretaca sa mi do ľavej a aj ju skúšam pretacat do pravej ale aj tak si ide po svojom. Keď som jej spravila bariéru aby sa do ľavej nemohla tak ležala na chrbatiku. Došlo a mam strach 😞. Hlávku drží krásne a rovno. Hracky si vie držať ale napr. keď leží na chrbatiku tak nevie zdvihnúť nôžky hore skôr s nimi len bucha o podložku. Neviem co mam viac spraviť. Mam volať doktorke alebo? Co čítam všetko sú to len tabuľky ale človek má strach. Keď už niektoré detičky sa vedia aj z bruška na chrbatik otočiť. Ďakujem

autor
16. sep 2024

Alebo ako sa jej mam viac venovať alebo čo mám robiť prosím?

bolarazjedna
16. sep 2024

Akoby som čítala o mojom bábätku pred mesiacom ☺️ tiež doľava sa pretacal v 4 mesiacoch, dokonca sa gulal - teda smerom doľava sa opakovane popretacal z chrbta na brucho a zas na chrbát.... Ale iba do jedného smeru..... A doprava sa začal točiť o 5 týždňov neskôr... Ešte aj na poradni som to spomenula doktorke, ona len pozrela, ako mu to ide s pomocou a vravela ze chce to iba čas... A v ten deň potom doma sa pretočil 3x do pravej strany..... Takže rozdiel medzi dvoma stranami 5 týždňov a tiež som sa už bála, že prevo uprednostňuje tu jednu stranu....

Teraz ma čerstvých 6 mesiacov a točí sa v oboch smeroch ostošesť, už sa začína plaziť. Teraz si hovorím, že som sa zbytočne stresovala.

kitycat
17. sep 2024

Moja sa v pol roku prvykrat pretocila, pride aj ta druha strana len to treba podporit.

Mas sikovne babatko

crazy_lazy
17. sep 2024

Môj sa tiež vyše mesiaca pretacal iba do jednej strany. A potom zrazu začal aj do druhej, a teraz nemá problém, a gúľa sa tam kam potrebuje. Daj jej čas a nestresuj sa tabuľkami. Kopu detí v tom veku sa ešte vôbec nepretaca na bruško.

emmma89
Včera o 19:35

Presne to iste riešim s mojou maličkou, pretáčanie na jednu stranu so záklonom hlávky- tj. Slabšierucky lopatkuvw svalstvo, a tiež nožičky veľmi nedvíha dohora …to znamená slabšie zapájanie brušného svalstva pri pohybe
Nie je to strašný nález, nemusíš sa báť, bábätko mas šikovne
Ale je nejaká postupnosť vo vývine, kroky, ktore na seba nadväzujú, aby potom nedochádzalo k zbytočnému preťažovaniu svalov …potom sa to s človekom vlečie cely život
Ja som sa rozhodla ísť za fyzioterapeutom, detským fyzio, na konzultáciu a neľutujem
Cvičíme nejaké cviky na posielnwnie aj bruska aj ručičiek
Nás pediater neriesi
Takze sim bola sama iniciatívna
A fakt ja len odporúčam ísť na konzultáciu