4,5 mesačné dieťa v noci skoro vôbec nespí

katka503
4. feb 2017

Ahojte maminy,obraciam sa na vás a vaše skúsenosti,lebo už som zúfala a hlavne vyčerpaná.
Máme 4 a pol mesačného syna a asi od druhého mesiaca v noci skoro vôbec nespí,je každú hodinu hore na papanie,trošku pocucká,(je dojčený )zaspí a za hodinu opäť a medzitým je dosť nervózny.Ešte spáva s rúčkami zviazanými ale keď mu ich pustím,je automaticky hore lebo sa rúčkami bije po tváričke a keď ich má zviazané je nervózny,že ich nevie vybrať,už neviem ako ďalej už som taká unavená,že sa mi drieme pri prechádzke ☹.
Prosím poraďte.

Ďakujem za čokoľvek

jurly
4. feb 2017

odporucam knihu Kadze dieta sa vie naucit spat, nam velmi pomohla a umoznila mi pri druhom dietati vyhnut sa tym istym chybam.

rogana
4. feb 2017

My sme mali tiež podobné problémy, trvali dosť dlho. Veľa som čítala a viem, že tak zvyknú reagovať deti, ktoré sú cez deň preťažené, lebo rodič ťažko odhaduje, kedy je dieťa unavené. Môj syn reagoval na únavu presne naopak...začal byť veľmi aktívny a ja som dlho nevedela správne odhadnúť, kedy je ten správny čas na uloženie. Často sa odporúča ukladať takéto detičky na večerný spánok už o 18:00. Treba skúsiť. Viem, že si vyčerpaná. Aj ja som bola. Je to ťažké, no vy to určite zvládnete. Čítaj a skúšaj, čo je pre tvoje dieťa to pravé orechové...Hlavne buď trpezlivá. Držím palce

orieska325
4. feb 2017

Moja ma 6m a robi to od narodenia cez den ju davam spat pravidelne takze rezim nam nechyba pretazena neni...proste kazdu hodku je hore ako pises aj ty..a od cca tretej rana kazdu pol hodku...o unave mi nic nehovor...syn bol este horsi a preslo to casom...teraz cakame zuvy tak to moze byt aj tym aj ked neverim...

katka503
autor
4. feb 2017

Nám zúbky ešte nejdú,aspoň v tom niesom sama,a kojíš??ja už som chcela zo zúfalstva aj umelé mlieko vyskúšať či ho viac zasýti,lebo sa kojíme iba 5 min a viac nechce

charlie1980
4. feb 2017

@katka503 Nedavas mu Vigantol ? Ja som musela vysadit, pretoze Inak je to spokojne dieta a budi sa len na krmenie, po Vigantole nespal celu noc a Pol dna. Uvedomila som si to spatne, ked som mu zabudla dat.

tarvika
4. feb 2017

kde spinka dietatko? ak v postielke, zvaz prelozenie do postele. nebudes musiet vstavat, len vytasis prso a spis dalej 🙂 a vacsinou deti pokojnejsie spia v blizkosti matky.

katka503
autor
4. feb 2017

spí so mnou v posteli,ale problém je,že ja neviem kojiť v leže,☹je mi to nepohodlné aj malému sa tak zle,kojím len v sede

katka503
autor
4. feb 2017

@charlie1980 nie Vigantol mu nedávam ale DeVit kvapky

tarvika
4. feb 2017

ja som nevedela kojit poleziacky prvy polrok. potom som sa to konecne naucila a som sa preklinala ze som to neskusila skor. nepojde to skusit este?

katrin21
4. feb 2017

nekojila by som kazdu hodinu v noci... ked nechas dlhsie, bude viacej hladny a viacej sa napije, ako stale po troske...
kojenie v lahu nie je riesenie situacie.... to je len zjednodusenie kojenia.... ale dieta spat nebude aj tak... par deti mozno , ale nie kazde spi pri rodicoch.. kopec deti je naopak pohybmi rodica rusene....

mathias23072014
4. feb 2017

Ja by som ho nechala bez cicky v noci, nie uplne, dala by som mu cicku len po 4 hodinach. Zobudi sa ak ma dudku daj dudu ak nie tak ho budes musiet upokojit inak. Len ho nedvihaj na ruky, lebo tym vytvoris dalsi zlozvyk. Bude vela placu, ale dieta sa po case nauci, ze sa mu neoplati vstavat a ked mu cicku po 4 hodinach das viac sa napije. Dietatu to vacsinou trva 3-5 noci, ale musis vydrzat. Neboj od hladu nezomrie, bude sa hnevat a vrieskat, ale oplati sa vydrzat a nepopustit.

hivanik
4. feb 2017

@katka503 Mozno mu nestaci MM, je tu moznost ze je hladny. Nepises ako spi cez den, a ako pribera?

luba41
4. feb 2017

@tarvika nehladaj za tým nič viac, len to že dieťa potrebuje maminu cítiť, potrebuje sa pri nej ukludniť, jej blízkosť..budia sa aj dospelí, budia sa velké deti-malinké potrebujú znovu k uspatiu maminu a prsník..daj mu ho, nebojuj s ním, počúvaj svoje dieťa..ručičky mu uvolni, spite spolu, nauč sa dojčiť po ležiačky -bez vstávania, dvíhania dieťaťa, pri tlmenom svetle alebo bez, hned pri zamrnknutí ponukni prsník-neprebudí sa, rýchlo ho uspíš..a vyspíš sa aj ty....nie je nič jednoduchšie..aj deti s flašou sa budia často a dlho, aj deti s cumlami sa budia a maminy musia vstávať a dávať im ho..a načo si v tvojom prípade ešte kaziť dojčenie cumlom...napr
https://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatk...
https://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatk...
https://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-doj...

katka503
autor
5. feb 2017

@rogana veď práve on vydrží poobede aj 5 hodín a keď sa ho pokúšam uspať nie a nie vrtí sa plače a vôbec nevyzerá unavený,keď ho uspávam zaspí hneď ale za 2 hoďky je hore a potom každú jednu,pravidelne o 2-3 v noci sa chce rozprávať,hrať a to trvá kým zase spí,nechápem,že to dieťa nepotrebuje spať 🙂

katka503
autor
5. feb 2017

@mathias23072014 mi sa od narodenia uspávame na fit lopte inak zaspať nevie ☹

katka503
autor
5. feb 2017

@hivanik cez deň spí 4 hodiny dokopy,on je od 15-19:30 hore a medzitým nechce spať aj keď sa pokúšam o to nič,práveže priberá pekne aj keď papá len 5 min

mathias23072014
5. feb 2017

To su tie zle navyky, ktore ho naucis, aby si si zo zaciatku ulahcila uspavanie. Kazdy si mysli super dieta mi rychlo zaspi na rukach, na fit lopte, v aute alebo na cicke lenze ked si raz na to dieta zvykne uz je tazke ich oducit, ale nie nemozne. Dieta naucis spat v postielke celu noc, naucis ho aj aby sa uspalo same bez pritomnosti rodica, len treba byt neoblomny a vytrvaly. Zalezi od dietata ale vacsinou to trva 3-5 dni. Jasne ked place treba sa mu ukazat ze si pri nom, ze nezostalo same, ale netreba ho brat ani na ruky ani sa vratit k predoslemu sposobu aby uz dieta zaspalo. Tych par dni je fakt psychicky narocnych ale ked to dieta raz pochopi ze takato je situacia a ze ty nepopustis tak si tym neskutocne vsetko dlhodobo ulahcis.

hivanik
5. feb 2017

@katka503 To je tazko povedat, lebo moja dcera " spala" 20.min.cez den ale v noci nastastie spala. Kojila som 6.mes. Ale na noc dostala flasu a ked ju stiahla tak spala do rana.A dodnes neviem ci cez den nespala preto lebo mala malo alebo s ineho dovodu. Priberala tak som sa cez den s nou trosku potrapila s kojenim. Bola schopna byt prisata aj cely den. 😉

hivanik
5. feb 2017

@katka503 A este k fit lopte- videla som ako na parkovisku pri aute a dokonca pod dazdnikom mamicka uspavala dietatko na fit lopte. Ako naucis tak mas. 😀

gabona1
5. feb 2017

Mne robil syn to isté, kojila som každú chvíľu, budil sa akoby na hlad, potom sa poriadne nenajedol, vypil to predné mlieko, ktoré neni husté a zase spal krátko. Začal spávať až po polroku, keď som ho musela prestať kojiť zo zdravotných dôvodov a začal piť amilk bifido - umelé mlieko. Bolo mi to vtedy strašne ľúto, že už ho nemôžem kojiť. On však konečne prespal celú noc, čo bolo zase super.

katka503
autor
5. feb 2017

@gabona1 ja už zo zúfalstva aj nad tým rozmýšľam,že mu ho dám aspoň na noc,ale čo keď sa mi naučí a už nebude chcieť cicík??ale ďalej to takto nemôže ísť,niekedy cez deň mám už závraty od únavy☹

katka503
autor
5. feb 2017

@hivanik ja viem,ale skúšali sme to aj tak,že keď zadrieme dať ho do postieľky ale to nebola šanca,okamžite spustil taký plač,že sa nemohol ani nadýchnuť,tak som to vzdala

katka503
autor
5. feb 2017

@mathias23072014 a dá sa to naučiť aj také malé dieťa???skúsim všetko.
Je vidieť,že je to moje prvé bábo som úplny amatér 😢

tweetinka.co
5. feb 2017

Otvara sa mi nozik vo vacku, ked pocujem v suvuslosti spanku ako si naucis, tak mas... Je to bullshit.. Moja 4rocna je nespavec. Do roku spala 6, 6hodin za cely den. Vsetko s prestavkami.. Od roku nespi vobec cez den. A v noci prespi 8,9 hodin... Kym bola kojena, tak s prestavkami, raz 2x, niekedy 100x..
Teraz zaspava po polnoci, vstane do 9rej... Ak ju budim, trebars o 6, 7. Tak ci tak zaspu o polnoci.

Su deti, ktore maju mensiu potrebu spanku, niekto vacsiu..

Aj s jedlom. Niekto zje viac, niekto menej...

.

hivanik
5. feb 2017

Mala som na mysli uspavanie na lopte, ako naucis tak mas!

evittam
5. feb 2017

@tweetinka.co No,mne sa zase nozik vo vrecku otvara,ked tu niekto napise - len ponukaj a davaj "cicek" kedy len chce-aj kazdu pol hodinu....
A tiez zdielam nazor,ze ak raz naucis dieta zaspavat napr.na fitlopte tak inak nezaspi.....cize v niektorych pripadoch plati "ako si naucis tak mas".
Napr.nasa dcerka s nami spavala do cca 3.mesiaca (lepsie sa mi dojcilo v manzelskej posteli), potom sme boli na navsteve-zaspala tam v postielke svojej sesternice,tak hned na druhy den sme zlozili nasu postielku a hned ten vecer tam spala-bez problemov raz v noci hore na dojcenie...

rogana
5. feb 2017

@katka503 pozri si na nete, koľko max. môže dieťa v jeho veku bdieť cez deň medzi jednotlivými spánkami...podľa toho, čo píšu, skús to dodržať a uspať ho za každú cenu. 5 hodín na takéto malinké dieťa je veľmi veľa....má preťaženú nervovú sústavu aj keď to ty na ňom nevidíš...ani ja som nevidela..takéto deti potom veľmi zle spávajú v noci

mathias23072014
5. feb 2017

@katka503 cim mensie dieta tym sa lahsie odvyka od zlozvykov. Len treba pevne nervy a volu do toho ist. Nie kazda matka zvladne ked vidi svoje babatko plakat. A plakat bude, bude vrieskat, lebo nebude chapat preco ked doteraz zaspaval na fitlopte, preco ho teraz davas do postielky, bude strajkovat ale ked pochopi ze nepopustis ono si zvykne. Ked zacne plakat skus sa mu len jemnym hlaskom prihovorit alebo mu spievat. Ked dalej place zober ho na ruky a ukludni ale v tej sekunde ako prestane plakat ho hned poloz naspat a povedz mu buvaj alebo sssssh alebo cokolvek mu zvyknes povedat ked idete spinkat. Mozno ho budes musiet zodvihnut a polozit 30 krat ale jemu to dojde. Tato metoda sa vola put up put down a hovori sa o nej vo viacerych knihach o rodicovstve s problemamy spania.