3-týždňové bábo stále plače

11. sep 2024

Ahojte, som zúfalá, vyčerpaná, nervózna, nevyspaná, hladná. Mám doma 3-týždňové bábätko, kojím a dokrmujem Nutrilonom. Posledné 4 dni je každé jedenie nočná mora. Akonáhle sa naje, začne sa pučiť, plakať, kopať, ja ju síce utíšim ale za chvíľu to isté, takto to je cely deň. Spánok 0 bodov cez deň, vidím že aj ona je unavená, že chce spat, ale keď sa jej aj podarí za -0 minút je hore a zase plač. V noci spí dobre, pri nočnom kŕmení nie je žiadny problem. Včera sme boli u doktorky na poradni, zevraj ma zaplynené bruško, tak jej to teplomerom do ritky a masážou bruška uvoľnila, plus som kúpila kvapky Sabsimplex. Včera už vyzerala byt kľudná, aj si pospala keď sme prišli domov a dnes od rana znova to isté. Dala som kvapky, skusila jej masírovať bruško ale nič nepomáha. Už som v stave totálneho zúfalstva, nemá mi kto pomôcť s ňou, na chvíľu ju zobrať aby som sa ukludnila, už neviem čo mám spraviť. Jediný spôsob, akým sa ukľudni, je na prse, lenže potom mi zase zvracia lebo je prejedená. Poraďte mi prosím vás čo mám robiť lebo sa zbláznim 😣

olivia_c
11. sep 2024

Ahoj. Mam 3 mesacne babo, zazivala som to iste co ty, preslo to cca po mesiaci a pol, a teraz je to uz na 90% ok spokojne babo 🙂 treba len vydrzat, inak moja brala sabsimplex, coliprev a biogaiu. Keby nahodou posuniem za drobne neotvorebe sabsimplex, nutrilon pro futuru - napis spravu ak chces. drz sa, ja doteraz spavam 3 hodky lem v boci, lebo stale hlad alebo je uz o 4 rano vyspata a chce sa hrat 😀 hovor si, ze je to len obdobie a vsetko to prejde. Tiez som bola totalne vycerpana tie prve tyzdne.

autor
11. sep 2024

@olivia_c mne by nevadilo že plače, ale bojím sa, že nejakým spôsobom trpí, že ju niečo bolí a neviem jej pomôcť. Z toho som taká vyčerpaná. Inak ďakujem za ponuku, mamina robí v lekárni takze čo sa týka liekov, som za vodou haha

mobilka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olivia_c
11. sep 2024

Nemyslim si, ze ju nieco trapi, ja som si to tiez myslela, ale pediatricka to vyvratila, ak aj tvoja, bude to v poriadku urcite a cim dalej, tym to bude lepsie a lepsie 🙂

myska9992
11. sep 2024

To vyzerá na kolíky, okrem toho čo robíš nám veľmi pomohla rektalna rurka - kúpiš v lekárni.

evcagabi
11. sep 2024

Boze, akoby som citala o mojej 3tyzdnovej 😭😭😭 do cca vikendu vsetko fajn, teraz vyzeram ako troska, co hysterci, rano som volala dr, pozrela ju, jedine co ju trapi, je soplik. Z toho vraj taka nie je 😭 a ja mam nervy uplne na krajicku - a tiez nie z toho, ze som unavena, to prezijem ale z toho, ze zacinam mat pocit, aka som napicu mater a mam pocit, ze stale len smoklim.

autor
11. sep 2024

@evcagabi aj ja som sa ešte pred pár dňami tešila aká je malá kludna, že pekne spinká, ja som si cez deň stihla porobiť čo bolo treba. No toto musí byt trápenie, hlavne pre nu. Akurát mi zaspala na brušku inak, už spi asi pól hodinu, pravdepodovne to pre nu bude úľavová poloha

verot
11. sep 2024

Ahoj, my sme si tymto tiez presli, az na to ze postupne sa zvijala v krcoch aj v noci. Cez den vobec nespala. Pomohla mi satka, cez den v nej zaspala aspon na chvilu, ale zvykala si dlhsie. Skus nejest mliecne vyrobky, mozno to ma aj z toho. Ja som vysadila vsetko mliecne a UM tiez uz mame so stiepenou bielkovinou a babo je vymenene. Lenze na toto sme prisli az v 3 mesiacoch, dovtedy to bol dlhy boj a trapenie, aj pre babo. Drz sa!

autor
11. sep 2024

@verot ahoj, a prišli ste na to tým, že si men skusila vysadiť mliečne?ci bolo ste na nejakých testoch?

verot
11. sep 2024

Lekar nam odporucil vysadit, testy zevraj sa tazko robia u takych malych deti. Lebo ak su to koliky, tie prejdu do troch mesiacov, najhorsie je to medzi 6 az 8 tyzdnom. Ale u nas stale pretrvavalo, preto to odporucil. Skus sa spytat na dalsej navsteve lekara. Ale Sab Simplex aj nam pomohol, stale podavame, ale uz len 2x za den a postupne znizujeme davku, no moze sa dlhodobo uzivat.

evcagabi
11. sep 2024

Mne dnes prisiel nosic a zajtra pride poradkyna na nosenie, uvidim ci to trosku pomoze. Ja som si akurat moju suchla do kocara a v obyvacke ju hompalam z poslednych sil a stale rozmyslam, preco ta blba otcovska dovolenka netrva aspon mesiac. Ked sme boli dvaja na " plny uvazok " pri nej , slo to ovela jednoduchsie.

autor
12. sep 2024

@evcagabi jaj moja, ja som tu tiež na nu sama, aj som od začiatku bola keďže otec zdrhol. Večer som ešte skusila dať teplu plienku na bruško, tak to si trosku poprdela a zaspala 🙂

evcagabi
12. sep 2024

Tak to ta neskutocne obdivujem ❤️ mne pomohol ten kocar, spala potom dobre v noci. Teraz uz je ako sova 🦉 asi 2hod ale aspon som sa ako tak vyspala a ona je akasi kludnejsia

olivia_c
12. sep 2024

Odkial si? Mame inak podobny osud s otcom roka 😀

beata_k
12. sep 2024

Mala ma koliky. Zacinaju zhruba v takom veku. Espumisan davaj vzdy ked ides dojcit/dokrmovat UM. Vzdy, nie len obcas. A pouzivaj rektalnu rurku s kvapkou oleja. Nie, nezvykne si na nu.

domak2
12. sep 2024

Ak sa ti dokáže prejest na prse, skusila by som vysadiť aj ten nutrilon. Možno jej ta kombinácia nerobí dobre. Treba len skúšať, masírovať bruško a prežiť 😁

autor
12. sep 2024

@olivia_c z Trnavy. A teda čo počúvam, s tými otcami roka sa v poslednej dobe roztrhlo vrece 🤷🏼‍♀️

autor
12. sep 2024

@evcagabi aj ja som sa chvalabohu dobre vyspala. O 20:30 zaspala a ťahala až do 2:00 😁 potom ešte do 5:00 a zatiaľ sa je kľudná

autor
12. sep 2024

@domak2 ja mám skôr pocit, že ona sa na tom prse viac hrá ako papá 😁 každopádne ja keď si aj odsavam, maximalne 30ml z každého, prikladám ju, odsavam, mlieko tečie, ale viac neodsajem a to sa naozaj snažím

olivia_c
12. sep 2024

Ano, ja tiez to mam v okoli tak. Tu uz ani nejde o vyber partnera, my sme boli 9 r spolu a z toho rojy snahy o malu a uplne prepinak dostal.

domak2
12. sep 2024

Ja som nikdy nevedela odsat a obe deti som dojčila cez 3 roky 😅 Teda tým by som sa nariadila.

selenka7
12. sep 2024

Nerozumiem naco dokrmujes. Babo si dokaze vytiahnut z prsnika castokrat ovela viac ako to, co Ty odsajes odsavackou. Ak je kludna a spokojna na psniku a ako pises, dokaze sa "prejest" a potom zvracia, dokrmovanie nema absolutne ziadny zmysel, prave naopak jej mozno to umele mlieko sposobuje tie stavy. Dokrmovanim z flase si velmi rychlo pokazis kojenie. Doveruj svojmu telu a nechaj jej len svoje mliecko.

autor
12. sep 2024

@selenka7 lenže ona je na každom pesničku aj 20 minút a potom zas place od hladu, keď jej dorobím nutrilon stiahne aj 70ml

autor
12. sep 2024

@olivia_c ani mi Nehovor, po siedmych rokoch sa na mna vykašľal

selenka7
12. sep 2024

Nemusi to byt plac od hladu. Cim dlhsie na prsniku, tym viac stimulovana tvorba mlieka. Nevies ju pred a po kojeni odvazit? Odsledovat si, kolko vypila? Aj podla pocuranych plienok uvidis, ci pije dostatok.

daja07
12. sep 2024

ten nutrilon z flase ide lahsie ako tahat mlieko z prsnika. takto za chvilu moze byt ze bude len na flasi, lebo je to jednoduchsie. Ze place po najedeni, nemusi byt od hladu. Moje prve dieta vedelo byt na prsniku aj hodinu a potom plakat. Je to aj dnes velmi emocne nastavene dieta. Proste potreboval ma citit asi stale pri sebe, ked som ho zacala nosit v nosici, zrazu namiesto 30 min spal aj 2 hod v kuse, ked uz bol v sportovom kociku, museli sme kupit taky co sa otaca do oboch stran, lebo musel byt otoceny tak aby ma videl. tiez sme skusali sabsimplex, biogaju, masirovat a ziaden alebo len mizerny efekt.
Skus satku alebo nosic (ergonomicky, odporucam najst poradkynu nosenia v tvojom okoli a vyskusat u nej nejake satky ci nosice), ked je dieta na tebe, zohrieva sa mu brusko, pomaha mu to ukludnit sa a je aj pri tebe. Keby mi znama pri prvom neponukla na vyskusanie nosic, asi by som sa zblaznila.
a ano, je to len obdobie, niekomu trva dlhsie, inemu kratsie ale raz skonci. pre teba o to tazsie, ze si na dieta sama. ja na tvojom mieste zrusim dokrmovanie a nastavim sa v ramci moznosti na babatko. ak sa chce dojcit, tak nech sa dojci aj pol dna. a skusila by som satku ci nosic. a ak budes v pohode so situaciou, verim ze aj dieta sa upokoji. moze byt, ze prenasas svoj stres na babo a ono takto reaguje na to, co od teba citi

taktotedanie
13. sep 2024

Lebo sa jej v bruchu miesa um _+mm
Musis dokrmovat?
Pridaj probiotika mechaj dieta kopat na holo, pomasiruj popikom mastou
Skus fitloptu rychlejsie ti odgrgne, maj doeta cez rameno budes vyvijat tlak na brusko a prdiky
Pojdu same von