3 ročné dieťa- hrozný nočný spánok

nonika88
22. feb 2019

Ahojte maminy. Som zufala tak si k vam idem po radu a zaujima ma ci niektora z vas ma taky problem. Maly ma uz 3 roky a v noci spava hrozne viac sme hore ako spime v kuse place hadze sa vyzaduje si ma krici mama mama. Vecer sa pekne naveceria a vypije flasu mlieka. Pred tym sme to davali za vinu zubkom a tak ale nelepsi sa to a zubky uz su davno vsetky von. Ja si neviem predstavit ako zvladnem chodit do prace 😞.

sorciera24
22. feb 2019

ano, poznam to...moj sa este ako trojrocny budil kazdu hodinu, s revom.....trvalo to do 3,5 roka, ekdy prespal svoju prvu noc......a to som chodila uz rok a pol do prace a on do skolky,a le od porodu tak zle spaval.......ano, bolo to o hubu.....a nepomohlo nic, len nechat dozriet nervovu sustavu....terza ma 4 a obcas su noci, ekd sa takto budieva (podla toho, co rpeziva)....a stale spi pri mne, lebo aspon spi.... len vela trpezlivosti prajem!

nonika88
autor
22. feb 2019

@sorciera24 tak snad to bude aj u nas tak uz ten pol rok vydrzime nejako 😁 ja ani neuvazujem o druhom dietati a to som vzdy chcela dve nechcela som aby bol sam. Presne aj my tak mame ze podla toho co preziva je noc kedy skoro celu prereve a prekrici ale su aj lepsie. Spi s nami v spalni v posteli ale ani to nepomaha a uz sanujem manzela. Dakujem

zvedohud
22. feb 2019

@nonika88 aj u nás tak. Syn ma 3 roky a ešte neprespal ani jednu noc celú. V noci aspoň dva krát pýta mliecko, ma veľmi živé sny, zo sna sa smeje place rozprava kričí kope. Niekedy ma také záchvaty plaču že ho musíme budiť a potom ukľudnit. Od septembra nastúpil do škôlky a ja do prace a niektoré dni mám pocit že už padnem na hubu a nepostavim sa od vyčerpania. Keby nebolo mojich rodičov že k nám prídu aspoň raz za mesiac na víkend a spia s malým tak neviem neviem. A keď niekde poviem že maly ešte nespal celu noc tak na mna pozerajú ako na divnu.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brendaa
23. feb 2019

@nonika88 ahoj nosnu mandlu ma v poriadku?

nonika88
autor
26. feb 2019

@brendaa to neviem... mal by mat v poriadku moze to nejako suvisiet so spankom? Lebo niekedy dost funi a akoby smrka v noci....

nonika88
autor
26. feb 2019

@miriam11 nemyslim ze mlieko je tazko spracovatelne a nie je to zle ked este deti piju mlieko. Ved mlieko je zdrave. A nepije ho kazdy vecer on zaspi aj bez neho len v noci si myslim ze ho pyta preto lebo sa tak ukludnuje.

nonika88
autor
26. feb 2019

@zvedohud no to ma aj nas take zachvaty ze musim zapalit svetlo a neviem ho prebrat len jaci a jaci na ziveho boha a rano ked sa ho pytam on si to nepamata. No ja do prace od septembra aj maly do skolky ale neviem si to predstavit. Hroza to take mamicky co im deti spia do rana nepochopia.

brendaa
27. feb 2019

@nonika88 áno môže , skúste zájsť na orl vyšetrenie. Ak bude mať v poriadku potom to môže byť detský des. Svetlo by si nemala zapaľovať, skôr lampičku a tíšiť ho.

semtexka1
25. feb 2020

Naša bude mať v júni 4 roky a od 2 rokov mávala takýto plač.. Nejako si myslím, že to súviselo s odplienkovani. Teraz to máva už len tak 2x za mesiac, vraj do 4 rokov to vymizne úplne, tak uvidíme, držím palce 🙄

janage
26. feb 2020

@nonika88 ja som to po.mnohych inych pokusoch riesila tak, ze dietatu som zatvorila dvere na izbe a a nam na,spalni. Chodit k nej a preberat ju nemalo ziaden vyznam. Ona si rano nic nepamatala a,ja som bola mrtva. Zaroven boli problemy s nocnym pomocovanim do veku cca 8,9 rokov. Ale upokojim ta, dnes je dieta uplne standardny pubertak, co by spal aj do 12 keby mohol😁a na mozgu ako hovorim, to stopy zanechalo, ale vylucne na mojom😉

janage
26. feb 2020

@nonika88 a plakalo desne od narodenia. Druhe dieta prislo s 5 rocnym odstupom. A suhlasila som, aby starsia mala surodenca. A bolo uplne ine. Pohodove.

anthea6
26. feb 2020

Nás takisto.. prvykrat prespal noc tusim v 6 rokoch..inak sa budil aj 4 krat s placom ..rano si nic nepamatal.. postupne to odznelo..dnes ma 9 a spi ako drevo..presne ako pise pani nado mnou.. stopy na nom to nezanechalo ale na mne ano.. aj som sa bala mat druhe dieta..tak teraz .po10 rokoch cakame a modlim sa aby bol aspon o trochu lepsi spanok ako pri synovi