3-mesačný nespavec

mamandrea
15. aug 2021

Ahojte, potrebujem poradiť, čo s nespavcom. Synček má 3 mesiace a od príchodu z pôrodnice sa jeho spanie len zhoršuje. Aktuálne ho ukladám po kúpaní o 6ej, 7ej večer, no takmer nikdy nezaspí pred 9ou, 10ou. Aj to len na prsníku, inak nezaspí a dudliky tiež s revom vypľuje a odmieta. Pospí cca do polnoci a potom sa budí na kojenie každé 2 hodiny. Definitívne vstávame najneskôr o 6ej (väčšinou o 4ej, 5ej) a v priebehu dňa už pospí max. 3-4x po 30min. Okrem toho je naozaj náročné ho zabaviť, hrazdička ho nezaujíma a pri všetkom musím byť ja, nevie byť sám ani 5min. Myslela som, že sa to bude zlepšovať, ale už naozaj nemôžem ísť ani na WC bez hrozného revu v celom byte. Budem vďačná za každú radu.

dijka123
15. aug 2021

@mamandrea no to aj unas tak bolo ale mala som taku kolisku co sama hojdala tak v nej zaspal

lyci
15. aug 2021

@mamandrea zacni ho ukladat tak ako zaspava okolo tej 9 a postupne kazdy den o par minut skor.
btw nas ma 1,5 roka a stale musim pri nom byt, aj ked sa hra. nastastie uz na zachod ide za mnou sam. len mu poviem, ze idem, aby vedel, ze nejdem prec z domu a vacsinou pride za mnou po chvilke alebo ide rovno so mnou. v noci k nemu tiez stale vstavam viac ako raz. takze necakaj nejake zlepsenie v dohladnej dobe. to su take deti

x_mery_x
15. aug 2021

Vela stastia, nas prereval od narodenia cele dni od rana do vecera cele tri mesiace, potom sa to zlepsovalo, ale aj tak vacsina dna bola reev, az do 1 roka a teraz je to uz omnoho lepsie, ale aj tak sa mi zda ze furt mrnci :D :D

mabenn
15. aug 2021

@mamandrea preco ho ukladas na noc tak skoro ked vies ze nezaspi? Ja som 3mesacneho kludne o 21tej uspavala, ked som vedela, ze vtedy ma cas.

majah212
15. aug 2021

Tu budenie kazde 2 hodiny v noci je normalne, je ešte maly, materské mlieko sa rýchlejšie stravy ako umelé, do polnoci majú deti najtvrdší spánok. Ak nespí s tebou v posteli skus ho zobrať k sebe, nakojis ho v polospanku a ako-tak sa vyspis. takisto aj ranné budenie skoro ráno začína pracovať trávenie čiže maly sa môže budiť napr. Na kakanie prdenie a pod. Bude sa to zlepšovať (pokial ta nie sú nejaké zdravotné problemy), ale postupne, nebude to ideálne ale vždy je to len obdobie. Ak uspavas na prsníku tak máš nástroj ktorý vieš že zaberie a ním ho súpis. Je normalne že tak malé babo chce byt ešte s tebou, ešte ta potrebuje cez deň aj v noci. Možno skus nosič (samozrejme že hneď tam nebude tri hodiny vkuse ale pomaly môžeš skúšať).;tie krátke spánky sú tiež “normalne” ale myslím že ak by bol na tebe s tebou na rukách a pod. Tak by sa dokázal prehupnúť do ďalšej fázy spanku a spat dlhšie. Dieťa je veľká zmena v živote, človek sa musí prispôsobiť niekomu inému, ktorý navyše nepočúva robí si čo chce a ignoruje všetky snahy rodičov 😅 skus počúvať jeho potreby a skúsiť sa riadiť podľa nich,nie podľa toho čo by si chcela ty resp čo očakávaš že by malo robiť 🙂

zuzanka.zuzu
15. aug 2021

ale však počúvaj čo ti syn hovorí - spávať chce ísť o 21h tak ho nedávaj o 18, papať chce každé 2h tak mu daj každé 2h... či máš iný program? nevie, že ideš "len na wc" - trošku pokričí, to vydrží aj on, aj ty a potom zase spolu 🙂 za toto si platená 🙂 a rada? nič len vydržať, my to máme tak isto - nie podobne, ale TAK ISTO 😀 9 mesiacov bol tvojou súčasťou, on má len teba v tomto veľkom svete, tak čo očakávaš po 3 mesiacoch?

majah212
15. aug 2021

* oprava strávi 😬 (nie stravy ako strava)

ivangeline
15. aug 2021

6m...8...10...12..vzdy bude lepsie. Vydrz!

junovedievca
15. aug 2021

@mamandrea aj my to tak mame a o tyzden bude mat 3 mesiace.ja v tom nevidim problem.je oravda ze ked mu nie je dobre alebo je zvedavy tak hi nezaujme hrazdicka a vtedy place mrnci ake to viem ze uz na ruky,popozera unavi sa a potom zaspinka.a tie 30minutove soanky to bohuzial je tak ze oni maju taku fazu soanku a ked nenadvuaze daksia tak bohuzial.ja musim ori nom cez den byt (aspon raz to robim) a pije aj na 100x aj poplace ake asi na 5x konecne zadpinka tak ze da kludne 2-3 hodiny

mamandrea
autor
24. aug 2021

@dijka123 máme kolísku, ale ta nezaberá 😞

mamandrea
autor
24. aug 2021

@mabenn lebo on je unavený aj má úplne oči ospale a unavené a červené, len mi nevie zaspať a je to tak aj cez deň, vôbec nespí a čím je unavenejsi, tým viac place

mamandrea
autor
24. aug 2021

@zuzanka.zuzu ❤️

mabenn
24. aug 2021

@mamandrea tak uz je mozno preunaveny...to nie je dobre ze tak dlho zaspava pricom je unaveny...

zuzuliennka1
24. aug 2021

3-6-9-12m - to zvyknu byt obdobia podobnych velkych zmien, najcastejsie z nicoho nic a vacsinou to suvisi so spanim..
a ako bolo spomenute - naco ho davas spat tak skoro? ked proste v tom case ti nezaspi? stresujete sa vzajomne..
moj syn zacal chodit spat v “normalnom” case - teda medzi 20:00 a 21:00, az od 3 rokov, dovtedy vzdy neskor, najcastejsie medzi 21:00 a 22:00 a take ze “male babatka spia od 19:00” a pod. to nikdy u nas nebolo.
Proste ho davaj spat, ked je unaveny, naco o 19:00?

ailiba
24. aug 2021

@mamandrea aj my sme to mali tak a bola to čistá psychiatria...
Ale poteším ta, postupne sa to zlepšilo. Po 6 mesiacoch to už bolo o poznanie lepšie. Už sa budil iba 2x za noc, ale cez deň spal stále malo... Ale úplne chápem, ja som bola tiež hotová, nevyspata, vyčerpaná. Nam veľmi pomohlo, keď prijal dudlik. Bohužiaľ niektoré babatka sú také náročné. Všetko sa postupne urovna. Treba vydržať, držím palce🙏

aerdnamonta
29. aug 2021

@mamandrea neda mi nereagovat, my sme na tom podobne, akurat moj je na umelom mlieku + o tej pol osmej priblizne mi zaspava kazdy den ale budil sa v poslednej dobe kazde dve hodiny celu noc odkedy som ho ulozila. Manzel mi pomahal vzdy ked bol doma tak, ze od 5 do 8 rana sa o neho staral on. Ja som bola ale stale unavenejsia a unavenejsia kedze po narocnom uspavani vzdy spi len 30 min. V nosici sice spal dlhsie ale to tiez nie je sranda mat ho stale v nosici. Cele to vyeskalovalo do tej miery, az som v pondelok minuly tyzden dostala kolaps z vycerpania (zachranka, magnezko, diazepam a kludovy rezim). Odvtedy k nemu vstaval v noci muz a aspon som sa trochu vyspala. Ja uz pevne dufam, ze sa to postupne zlepsi. Lebo sa to od jeho 2 tyzdnov len zhorsovalo.

mamandrea
autor
31. aug 2021

@aerdnamonta ja mám posledné dni tiež ten pocit, že ma proste svacne a bude to v.... Mne to popravde nikto neverí, každý sa na mňa v okolí pozerá, že nič neznesiem a neviem ho vychovať a dať mu režim. Ale ja som skúšala rozprávky, prechádzky, kolísku sme kúpili, nosič, šatku, biely šum, probiotika aj homeopatiká... A nie, nie je to mnou, proste to čo zaberie dnes na 99% už zajtra nezaberie.

mamandrea
autor
31. aug 2021

@ailiba my sme skúsili asi 12 rôznych dudlikov a zatiaľ sme nenašli. Na začiatku ma to tešilo, keďže každý vravel aké je to super, že nie je na dudli, dnes si hlavu trieskam. 😏

ailiba
31. aug 2021

@mamandrea úplne rozumiem... My sme tiež skúšali rôzne druhy... Nakoniec sme dostali Avent, tak sme skúsili... Ten hneď zobral, už som ani neverila. Samozrejme používali sme najdrahšie dudle, ale vďaka za ne. Je to ťažké, ale začiatky sú najhoršie... Bude lepšie.

ailiba
31. aug 2021

@mamandrea nás syn chodil do 9 mesiacov späť okolo polnoci, potom spal aj do osmej (samozrejme, medzitým 2x mlieko). Potom som si povedala a dosť.... O 20:30 mliečko a spinkať. Jeden večer plakal, ale celkom dobre to dal, upravilo sa to, už teraz máme režim... Ale dovtedy sa nedalo... Mohla som robiť čokoľvek.