3 mesačný nechce spať a vkuse plače. Prečo?

ela2710
2. jan 2011

Ahoj, moj maly bol uplne super babo, vzdy sa pekne napapkal, prebalili sme a zaspinkal. Teraz ma uz 3 mesiace, ked vstane prebalime, dame mliecko, hodinku - dve sa pohrame a spinka - vzdy 3-4 hodiny, v noci spi dlhsie, budi sa len raz. No uz tyzden u nas trva akysi neklud. Maly je hore aj 5 hodin, ledva ledva ho uspime, ma nervy, normalne to na nom vidno, ani papat, ani sa hrat, ani nespat, furt len krik. Dnes to bolo este horsie, ako rano vstal bol hore aj 6 hodin v kuse, potom zaspal no ani nie po hodinke sa znovu zobudil. Koliky nema, pekne prdka aj kaka, brusko ho neboli. My sme si mysleli, ze uz mozno snad zubky, kedze ja som sa s dvomi uz narodila, nevylucujem tuto moznost...no zatial nema nic prerezane...moze to uz zacinat? bolia babi dasienka aj pred samotnym prerezanim zubkov? Teploty nema,nie je ani chory, poradte. velmi pekne dakujem za odpoved 🙂

kaja73
2. jan 2011

@ela2710 Moj sa tak zmenil po očkovani,ale to asi vy este nemate za sebou.Zubky mu možu ist, aj ked este nič nevidno.Aspon moj vždy najviac nervači asi 2-3 tyždne pred tym, ako niečo začne byt vidno.

ela2710
autor
2. jan 2011

@kaja73 no nie, ockovanie ma az 26.1. a kedy mu zacali ist zubky? na ide mat teraz tri mesiace, no keby mu sli aspon by som vedela co ho trapi, zacal dako vyplazovat jazycek, furt si nim beha po spodnom dasne a papa si obe rucky, co pred tym nerobil, tak maximalne palcek si sem tam oblizol 🙂

kaja73
2. jan 2011

@ela2710 Mojmu vyšiel prvy zub az ako 8 a pol mesačnemu, ale nervy mal už cca 3 tyždne pred tym.Mne sa to aj tažko hodnoti,kedže hlavne po 2 očkovani v 6 m,prestal spavat,v noci sa začal budit 15-20 krat,plus mal hroznu reakciu asi 48 h od očkovania-horučky,zašklby a hrozny 9 h trvajuci krik a plač..No hroza.Aj ekzem mu vyšiel-ten zas na 7 den po prevej hexe a po druhe sa vyrazne zhoršil.Takže dalej neočkujeme.Po detoxe pomocou homeo sa spanok ako tak upravil,ale potom začali tie probemy so zubkami a do 3 tyždnov sa prerezal prvy zub.Teraz mu davam na noc Viburkol a cez den ,ked ma nervy Chamomilu ch 15,alebo 30.To nam pomaha a ukludni sa.Ide o homeopatiu určenu pri problemoch so zubkami.

ela2710
autor
2. jan 2011

@kaja73 ja som tiez rozmyslala o dakych mastickach na dasienka, lebo toto je uz na nevdyrzanie, pred tym sme pocuvali hudbu, rozpravali sme sa s priatelom a on spal, no uz to trva daco vyse tyzdna co ledva zaspi po niekolkych hodinach, a budi sa aj na najmensie zasuchnutie. Napr.dnes sa smial, hrali sme sa na decke s hrazdickou a z nocho nic hrozny plac - ten trval potom hodinu, pri tom sa smial a baaac proste z nicoho nic

kaja73
2. jan 2011

@ela2710 To čo davam nie su mastičky-tie ti zaberu na par minut.Viburkol su čipky a chamomila su take guličky,čo rozpustiš vo vode a podas striekačkou do čistych ust-aspon 15min pred alebo po jedle.

ela2710
autor
2. jan 2011

@kaja73 no tak skusime 🙂 dik za radu lebo toto uz nema konca 🙂 normalne sa bojim ist spat, lebo asi kazdu chvilu vstane

lenka1smejka
3. jan 2011

to su jednoznacne zubky...mala mi toto ztacala robit v 2 mesiacoch a v troch sme uz mali 4 zubky

ela2710
autor
3. jan 2011

@lenka1smejka jejda nestraste, ja, ze pridu trosku neskor, ze si aspon trosku oddychneme, ale dako ho ta zla nalada neprechadza, stale si zuzle rucky, no zrejme to budu tie zubky, nech mu uz radsje vyjdu, nech mame pokoj 😉

natalise
3. jan 2011

ahoj, ak su to zubky, dasienka by mali byt zdurene, alebo zacervenale. alebo to moze byt "klasicke" obdobie.nazvali sme ho tak s kamoskami. zacina v troch mes. babatko sa zrazu zmeni, nechce spat, je mrzute, len sa nosit a kojit a mojkat a opat nosit.... ak je to nahodou toto, maly si zacal uvedomovat, ze nechce byt sam. skusala si spat cez den s nim? ked ta citi, mozno by prespal dlhsie a ty by si bola oddychnutejsia🙂

lenka1smejka
3. jan 2011

@ela2710 no ono aj ked vyrostnu,neprejde to lebo budu rast dalsie 😉

ela2710
autor
4. jan 2011

@natalise no mi ho ucime aby spinkal sam, sem-tam si ho zoberieme do postele, ale to len ked sa pohneme je hore, nechceme ho brat k nam, moja mama brala obe sestry a potom sa tazko ucili na vlastnu postel, ta mladsia ide mat v januari 5 a este stale spi s maminou, takze tak, to ci ma zacervenane dasienka neviem, len tazko nam otvori usta na dlhsie ako 5 minut, ale vcera uz bolo lepsie, maly bol poslusny 🙂