3 mesačné dieťa každý večer plače

emma2510
8. jan 2013

Nechapem preco sa hovori ze depresia je hned po narodeni ja ju mam teraz ked ma mala 3 mesiace, Kazdy vecer place lebo ma koliku nic nezabera ani infacol ani espumisan, masirovanie bruska prikladat teply uterak, tepla kupel nic kazdy den placeme. chcela som ju odnaucit od cumla ale neda sa ona bez neho nezaspi stale krici. chcela som jej urobit rezim neda sa lebo spi cez den castejsie akoby mala. Spi cez 16 hodin co by nemala. hracky ju nezaujimaju vobec sa za ziadnou nenatahuje tak ju nemam ako zaujat neviem ako sa s nou hrat. stale sa len na rukach chce nosit co mne idu ruky odpadnut. ked ju polozim vrieska jak diva. uz ju nezvladam s nou uz placem aj ja ☹

simcika
8. jan 2013

no zaujať dieťa 3 mesačné hračkou ( a ani ničím iným) je predsa nemožné. A koliku pred tým nemala? Som nevedela, že to môže dostať aj takto v 3 mesiaci. A ten spánok? Čo ja viem, nedržala by som sa presne toho, koľko ma spat a kolko nie,....hlavne nech je spokojná. A kojíš alebo dávaš UM?
..no to je tak, musíš vydržať. Je to náročné ale ešte je malinka🙂 Ja by som ju určite v tomto čase "neučila" od cumlíka alebo rúk. I keď chápem, že to nie je dobré pre Teba ani pre ňu. Ale keď ju bolí bruško...tak co jej pomoze ked nie maminka 😉
A kedy stiha plakat, ked spí tolko vela??? Moj chlapac mi kvoli bolestiam bruska nespal...

andrejka1983
8. jan 2013

@emma2510 neboj sa, hlavne vydrž 🙂 každe bábatko je individuálne a zvykne sa vravieť že po 3 mesiacoch sa meni, musiš len vydržať si jeho mamička a nech je akekolvek zvladneš to určite....vidím že sa snažíš a to je základ 🙂 tak to nevzdávaj ono ťa potrebuje
....k tej kolike, skus porozmýšlat nad zmenou mliečka, alebo jej masti bruško Pupíkom,skus kvapky Sap Simplex, teplý kupel...a vydržať, u detí je to bežne 🙂 to prejde....a cumel nerieš, moja ma 2.5 roka a furt ma cumel...v noci v kuse a ešte aj drží jeden v ruke 😀 a neubližuje jej to...sama si odvykne a ked ju to ukludnuje tak jej ten cumlik nechaj.....
na rukach ju nos ak sa ti dá, aj moja bola furt na rukách alebo sa rada vozila v kočiariku,skus použit hraciu deku,....a moja tiež spala celé dni, aj doktor mi povedal že ju mam budiť lebo by mala viacej jesť 😀 ale ja som ju nebudila, bolo mi to luto, no mne kludne spala aj v noci takže ja som s nou nemala žiadne starosti lebo bud jedla alebo spala 😀
....nuž a najlepšie sa zabavila ked sme spolu pozerali televizor. alebo trhala seritky, ci šuštala so sáčkom.....
hlavne neplač, lebo dieťa to vnima a potom je nervozne aj ono 😉 tak vela trpezlivosti ti prajem a ver mi že su aj horšie deti a mamy čo to maju ťažšie, ty máš krásne a zdrave dieťa!!!! tak len vydrž, to prejde 🙂 🙂 vyrastie z toho 😉

strawberry17
8. jan 2013

@emma2510 skoda ze infacol nezabera, nam zabral
a aby si nebola taka vycerpana, skus si sadnut a tak ju mat v naruci kym zaspi, len neviem ci to pomoze...

babajaga
8. jan 2013

@emma2510 depresiu nemas...si unavena....to site som mala aj ja a aj kopec inych zien....su dni horsie a zase pride lepsi...neboj....ked sa chce malicka nosit,tak ju nos....ja som mojho nosila 4 mesiace v kuse....nestihala som absolutne nic...starsi jedli sackove polievky,pracku som pustila vecer,ked prisiel manzel z prace aprebral stafetu...koliky,place prejdu,neboj....aj hrat sa bude sama...vsetko bude......tereaz ju nos,spievaj jej a preco chces odnaucit od cumla....nas ked dudlal cumel,aspon tak tuho neplakal.....a plakaval cely den...vecer sa to stupnovalo,tiez sme nahrievali plienocky,masirovali brusko.....skus s nou do kocika a von..ja bola cele dni von,lebo v kociku bol ticho,prisli sme s aakurat prebalit a napapat......a este jedna rada,ked spi malicka,zalahni aj ty......zbieraj silu a oddychuj....neboj,bude lepsie....

emma2510
autor
8. jan 2013

@simcika ma umele mlieko a koliku mava od narodenia. ona rano spava a poobede neustale krici a neprestava. no ja som zase citala ze ked ju nenaucim od cumlika teraz ze neskor to uz bude horsie a ked jej zacnu zuby rast tak jej pojdu krivo, spava dost cez a potom v noci

cawes
8. jan 2013

@emma2510 ako jej davas espumisan, kolko kvapiek kolko krat za den.

pimpulienka
8. jan 2013

Suhlasim s predchadzajucimi prispevkami. Tiež mi beha po rozume prečo ju chceš odnaučit od cumlika?? Dcerka mala plne 3 mesiace koliky a bola na tom podobne ako tvoja,.ale prave aj ten cumlik nam tie stavy o niečo zlepšil. Drz sa!

emma2510
autor
8. jan 2013

@cawes do mlieka 25 kvapiek

babajaga
8. jan 2013

@emma2510 nas ma dva rocky a doteraz ma od narodenia cumel....a neplanujem mu ho brat....starsia mala do 4 rokov cumel a ma krasne zuby...a ona bola zavislak..never vsetkemu,co citas a pocujes-- rob co vyhovuje tebe a malickej

pimpulienka
8. jan 2013

@emma2510 ale no..Malu som zo dna na deň odnaučila od cumlika na noc v 2,5 roku 🙂 Neber jej ho 😉

henrietag
8. jan 2013

uz to podla mna tiez kolika nebude.. moja mala zaspava pri mliecku, a odnaucat od dudla ?? si to nechaj ked bude mat 15 mesiacov 🙂
drz sa a nedavaj jej uz ten espumisan , mozno jej len idu zubky a bolia ju dasienka..
ja som malej zobrala dudlik ked mala asi 15m. a ani raz si ho nevypytala 🙂 odnaucanie si nechaj na kludnejsie obdobie..

dais
8. jan 2013

Necitaj mudre rady a rob tak aby bola mala spokojna. Vela spi? Chvalabohu! Chce sa nosit? Nos ju v satke! Chce dudlik? No a? A najlepsia hracka ktora zaujme su mamine ruky, vlasy, najlepsie sa pozera na maminu tvar a najradsej sa pocuva mamin hlas a spev. Ked spi spi s nou a na vsetko ostatne sa uplne vykasli.

emma2510
autor
8. jan 2013

@pimpulienka no snad to pojde aj mne tak rychlo ako tebe

emma2510
autor
8. jan 2013

@henrietag ked jej pojdu zuby nemala by mat horucky ?

vejula
8. jan 2013

@emma2510 je mi luto že sa takto trapite synček mal tiež koliky. chcem ta len povzbudiť a poradiť aby si tak moc neriešila režim. JA mam 2 mesačnu dcerku a tiež sa o režime neda hovoriť. Ale mam ju väčšiu časť dna v šatke a to ti moc odporučam ak maš dieťatko, ktore sa chce nosiť na rukach. Kup si šatku aj tu z bazaru - ja som tak kupila a viaž si ju na seba, ruky si oddychnu navyše môžeš robiť takmer všetko s malou na sebe. Ona bude spokojna lebo bude s tebou a ty tiež, lebo v podstate si porobiš všetko čo potrebuješ.

dahra
8. jan 2013

@emma2510 - ja len k tomu cumlu, moj ho nechcel nikdy, ako 3-mesacný spoznal palce a dodnes mu slúžia a to má pomaly 2,5 roka. Cumel sa zahodi, ale co s prstami? Krpcom to pomáha ukludnit sa, takže by som sa nebála, este je malinka.Okrem toho je rozdiel dat na spanok , alenbo na ukludnenie. Horsie je, ked dudle starsie dieta nonstop. Ja sa utesujem tym, ze posledne si maly cmula prsty len pri zaspavaní a cez den ho pri tom prichytim velmi malo, čo este polroka dozadu nebolo myslitelné.

henrietag
8. jan 2013

@emma2510 nie my sme nemali tusim ani pri jednom a to nam chybaju uz len posledne 4 stolicky..

jarus1
8. jan 2013

súhlasím s dais....s 3 mesačným dieťaťom nemôžeš mať úplne "ružový" režim....spi, a oddýchni si keď spí malá...dudlík jej neber, upokojuje ju to...ľahni si na posteľ, polož si ju na svoje pokrčené kolená, aby si ju mala tvárou k sebe a hraj sa s ňou...naozaj v tomto veku dieťa nepotrebuje žiadne hračky...
Ty si tá najdokonalejšia hračka a zároveň jej najväčšia istota...neber je to a neoberaj sa o to ty sama...

simcika
8. jan 2013

my sme davali espumisan 3- krát denne. Nepomahalo to vobec, a tak mi iný doktor povedal ze mu mam davat kazde 3 hodiny, ze sa mu nic nestane. A naozaj, velmi mu to pomohlo!!!Ked mal 3 a pol mesiaca vsetko skoncilo!!! Co sa tyka cumlika, budem sa opakovat: este je malinka, navyse ubolena a nie je to pravda ze cim skor tym lepsie..lebo to si ho nemala potom davat vobec. Dieta to potrebuje. A neboj nebude mat krive zubky. Toto teraz neries, Uvidis ked bude starsia, ako lahko sa vzda cumlika..ked bude trochu rozumnjesia 😀 Skus si precitat aj tu na modrom konikovi nieco o tému v suvislosti cumlom, aby si nemala zbytocne obavy.

cawes
8. jan 2013

@emma2510 a kolkokrat denne? Moj maly mal tiez strasne koliky, plakal cely den, on k tomu este nespal od rana do vecera.na letaku je napisane 25 kvapiek 3xdenne ale dr povedal do kazdej flase 15 a po 3 dnoch som nevedela ze mam dieta. K tomu spanku my sme maleho budili, aby sa naucil na rezimmden noc, ukazovali sme mu veci, pustali hudbu, hrali sa s nim na vecer sme vsetko stlmili,okupali a dali spat.

alienka823
8. jan 2013

@emma2510 od cumlika neodnaucaj na to bude casu dost, moja mala do dvoch rokov, su dnes anatomicky tvarovane a vselijake ine vymysli a k tomu aj strojceky na zuby existuju 😀 ...hlavu hore, hlavne sa nestresuj malinka to vsetko citi...a na to nosenie skus, babysatku, babyvak, manducu, hocico co ti pomoze, budes aspon trosku viac mobilna aj to ti ulavi...

peta1510
8. jan 2013

Ja by som jej cumlik tiez nebrala,zvlast,ked nie je v pohode a mava bruskabole.Najprv vyrieste jedno,potom druhe 😉 A neboj,po 3 mesiacoch by sa to vazne malo zmenit.Kup jej aj nejake dobre probiotika.A kaka dobre,nema zastavene vetry?

kmkke
8. jan 2013

@emma2510 Neplač, prehrmí to raz-dva 😀 Môj malý do 3 mesiacov spal tiež skoro 16 hodín, každú 1,5 hodinu až 2 bol hore na 30-40 minút a zase spal. Niekedy vydržal hore hodinu, potom spal 2 hodiny a dookola, či deň, či noc. Režim sa nastolovať nedá, robí si ho dieťa samo, ty sa môžeš len podriadiť. Takže s kľudom, keď spí malá, spi aj ty, ja napríklad neviem spať cez deň, ale viem relaxovať pri knihe, takže som cez deň čítala a na zvyšok domácnosti som sa vykašľala. Svokrinu poznámku že mi malého postráži a ja nech si urobím čo potrebujem som vzala jedným uchom dnu a druhým von a odpovedala jej, že ak chce pomôcť, treba prísť poupratovať a navariť nám aspoň na 3 dni. Týždeň sa neukázala 😀 Malý síce koliky nemal, ale od narodenia máme problémy so zápchami a kakaním, takže každý druhý deň musí prísť rektálna rúrka, taktiež každý deň cvičíme s nôžkami, kvapky a probiotiká nám nezabrali žiadne, na vyťahané ruky som si kúpila ergo nosič, lebo už som mala pocit že prídem aj kríže pomaly a zatiaľ zaberá. Keď sa chce mojkať a nosiť, trepnem ho do nosiča a nosím po byte, ruky mám voľné a urobím si čo potrebujem (inak najlacnejšie čo som našla - http://deti.bazos.sk/inzerat/21315432/Ergonomic... za 20eur) Hračky registruje len ak mu ich šupnem do ruky, a najlepšia hračka je aj tak môj prst (je jedno ktorý), ale hlavne taký ktorý sa dá ožužlávať a pomaly skúša s ďasienkami kúsať, strká si ho do pusy a nič iné mu nechýba. Takže niekedy to vyzerá aj takto (nastole vankúš, na ňom malý, v puse cumeľ alebo môj palec a mamka na nete 😀 ) :

emma2510
autor
8. jan 2013

no prezmenu sa ani na rukach nechce nosit place aj tak uz neviem ako ju utisit

drobcek26l
8. jan 2013

Nám veľmi pomohli kvapky BIO GAIA. A je na nich napísané že znižujú počet hodín plaču u detí s kolikou. Môžeš ich kľudne brať naraz s Infacolom.

cawes
8. jan 2013

@emma2510 a co sa tyka rad nedavat espumisan ja ho davam dodnes aspon 2x denne raz na obed a potom po obede.

lucynka287
8. jan 2013

skus umele mlieko nutrilon na koliky je super nam velmi pomohlo je sice drahsie ale aj učinne

kaja73
8. jan 2013

@emma2510 prisposob sa malinkej a neries zbytocnosti-budes este vela veci musiet riesit ked bude vzdorovat v 2-3 rokoch,ked pride puberta ......to treba riesit.
Teraz sa len zlad s malou a nemysli na to co bude ked bude.
Zi teraz,oddychuj teraz,nos ju teraz.......teraz je len tvoja a nic nerobi tebe naschval-to este len pride 🙂
Jej vesmir si iba ty, len kratku dobu.

uhnakova
8. jan 2013

Urcite teraz neries cumlik, mate tazke obdobie aj bez toho, tak naco si pridavat starosti. Od cumlika sa zvyknu deti odvykat po jednom roku alebo este neskor. Dovtedy maju 4-6 zubov, obvykle len par mesiacov, takze nejakym krivenim zubov sa fakt nestresuj. Naopak davaj dudku co najviac, babo bude menej plakat 🙂. Dalej sa pokus zatial neupinat na rezim, u takeho maleho babatka mas malu sancu, ze sa to podari a navyse ma koliky. Proste si povedz, ze to este mesiac nejako zvladnete a urcite bude postupne lepsie a lepsie. Aby si si aspon trosku oddychla, posielaj kocikovat muza, mamu, svokru, proste kohokolvek, kto je ochotny. Kym budu vonku, mozes si pospat alebo oddychnut pri knizke ci pocitaci.

mmmzm
8. jan 2013

nám pomohli tiež Bio Gaia-probiotiká-kúpiš v lekárni-cena cca 11eur, koliku sme mali iba raz. Ak ich začneš podávať, účinok sa prejaví až cca o 3-5 dní. Vydržať!