3 malé deti robia krik na chodbe, keď ideme von

14. jún 2024

zienky chcela by som vas nazor na situaciu ked mame doma tri male deti syn 5rokov,syn 3,5roka,dcera 1,5roka a ked ideme pocas dna vonku tak robia na chodbe krik nertva to dlho samozrejme to nieje nic strasne kym vyjdeme z bytu cez chodbu do vytahu max 2min, starsim sa to da vysvetlit ti su ticho na moj prikaz ale mladsej tazko vysvetlim aby nekricala, tesi sa ze ide von, a tu nastava problem ked to vadi neprijemnym susedom ktorych dieta zrejme v tom case spi, ako by ste riesili tuto situaciu? to uz fakt sa vytratila ohladuplnost?

katinivova
14. jún 2024

su to mensie deti, ak byvate v cinziaku susedia co tam byvaju tiez by mali ratat s tym ze deti kricia, neuvedomuju si to

januska12323
14. jún 2024

Máš tri deti a nevieš pochopiť aké nepríjemné je zobudiť dieťa? Najmladšej daj nejaké jedlo do ruky aby mala inú zábavu a choďte.

vyrovnanaosoba
14. jún 2024

Nijak. Ako to chceš riešiť? Zalepit im ústa? Susedia asi ešte majú bud malinke deti, alebo už si nepamätajú, že deti mali.
Treba I'm len povedať, že to nevieš poriešiť, že ti to je ľúto.

vyrovnanaosoba
14. jún 2024

@januska12323 to asi nemáš viac detí. Myslíš, že každé chce niečo žuť počas chôdze?

lulana79
14. jún 2024

Asi by to vadilo aj mne, keď by v tom čase spalo aj moje dieťa. Nikdy nevieš, či to susedove dieťa, nezaspáva ťažko a spí málo a keď si ho konečne uspia, tak sa im, po kriku na chodbe, zobudí. Nepríjemné. Ja si myslím, že vždy sa dá deti, aj taká malé, ustrážiť tak, aby neboli na tú chvíľku, čo prídete k výťahu, hlučné. Mám deti dve, ale od mala boli učené, že pred dverami sme ticho... A to sme iné malé deti v bytovke nemali.

ssimusska
14. jún 2024

tak je to panelák predpokladám, tam musia všetci rátať s tým, že nebudú mať kľud ako v dome či už majú malé dieťa alebo nie.

tiezjedna
14. jún 2024

nech sa odsťahujú na samotu do lesa

autor
14. jún 2024

@lulana79 jaj a cez okno ked deti vrestia na ihrisku alebo ked iny sused startuje motorku to im dieta nezobudi?

vyrovnanaosoba
14. jún 2024

@lulana79 sú to 2,3minuty. Co keby im tam pred panelakom kosili, či opravovali výťah mesiac vkuse? Nariadila by im siestu od 12 do 14tej a potom od 16 do 17 lebo zase ide spať?

autor
14. jún 2024

@tiezjedna dakujem za nazor ja som toho isteho

andrea2323
14. jún 2024

My sme bezdetny par (zatial) s babom na ceste.. a kazde bozie rano ma susedove deti zobudili, kedze boli len dva byty na chodbe a asi metrova chodbicka a oni neskutocne kricali 🙈.. ale vzdy si som si povedala ze su to deti, a aj my raz budeme potrebovat ohladuplnych susedov a tak ked sme aj susedov stretli, tak som im povedala ze su to deti a ze to rozumiem 😊 dufam ze susedia pochopia, ze ich nehuckas a snazis sa to vybavit co najskor 🙏🏼

autor
14. jún 2024

@vyrovnanaosoba presne to si myslim aj ja, dakujem za nazor,

tiezjedna
14. jún 2024

@autorka schválne píšem na samotu, pretože niektorým ani RD nepomôže. My máme susedov (bývame v dome) a tí chodia hulákať na deti, ktorých je plná ulica, že nech sú ticho, že ich to ruší 😂 srandisti fakt...
Prisťahovali sa sem nedávno, takže všetky tie rodiny tu už fungovali, oni vedeli, kam sa valia... Nepochopím.

milanemila
14. jún 2024

Clovek ked byva v bytovke, tak zial nebude sa xy susedov prisposobovat spanku dietata. Hlavne v takom panelaku nezije jedine dieta a kazde spi inak. Akoze vysvetlovala by som detom, ze na chodbe nehulakame, ale urcite by som sa tym nejako intenzivne nestresovala 🤷🏼‍♀️

autor
14. jún 2024
mclissa
14. jún 2024

No neries. Nie je nocny klud. Mas male dieta a to nevie pochopit bud ticho prave tu a teraz. Ludia co byvaju v bytoch musia ratat s tym, ze to ticho nebude prave ked potrebuju.
Ja som vyrastala v bytovke a prave kazdu nedelu sused musel vrtat a ked som ako teenegerka spavala po nocnych (brigadach) tak som tiez nebola nadsena. Ale tak nenarobi clovek nic.
Inak my ked sme vonku na zahrade tak vsetci susedia na ulici vedia co sa deje. Syn 3 rocny je ako radio 😂😂

matullienka
14. jún 2024

Sú to deti, samozrejme, že ich upozorním, nech sú tichšie ale určite im nebudem prelepovat ústa nie? Ich dieťa tiež určite aj plače a tiež to môže rušiť susedov. Naozaj kto chce kľud nech býva na samote kde široko ďaleko nebude živej duše

vanilkovazmrzka
14. jún 2024

To sa pytas na seba, ci sa vytratila ohladuplnost? 🙂

januska12323
14. jún 2024

@vyrovnanaosoba len na tú chvíľu kým pôjdu von, ak to nepôjde tak bohužiaľ bude krik. Susedia to prežijú a časom sa upokojí aj najmladšia.

autor
14. jún 2024

@vanilkovazmrzka nie,na nich, kedze maju dieta urcite vedia co je to nevediet mu rozkazat a teraz budes ticho lebo ich dieta zrovna spinka, oni ked poveceroch klepu rezne okolo 20h ja im nevypisujem hned ani neklopkam prestane klepat rizky lebo moje 3 deti spia

vyrovnanaosoba
14. jún 2024

@januska12323 len aby sa o chvíľu aj na nich niekto nesťažoval. Neznamená, že teraz im dieťa ukážkovo spi a ani prdnut si pri nom, lebo sa zobudí, že o pár mesiacov nebude práve to dieťa budiť všetkých susedov.

simona20201309
14. jún 2024

Lenže taky nárazový rušivý element ako je krik 3 malých detí na chodbe (hneď za dverami) je niečo úplne iné ako kosačka ci motorka, pred ktorou po prvé zavries okno a po druhé je o niekoľko poschodí nižšie. To sa nevedia tvoje deti normálne správať, musia kričať a hulakat na celú chodbu? Ak by to bolo sem tam že majú zlý deň, ale každý deň musí vedieť celá bytovka že idete von?
Ti starší by už mohli zabaviť to najmladšie a nie hulakat ako malé opicky.
Chce to trochu dohovorit a prevychovat. Pretože 5, 3,5r deti by sa už mali vedieť trochu správať a vydržať 3minuty bez hulakania by mali v pohode zvládnuť, pokiaľ sú bez diagnóz.
Neviem si predstaviť ako to vyzerá ak s nimi musíš čakať u lekára......

ivik4
14. jún 2024

Inak mna pobavilo ze prave ONI su Ti neprijemny lebo im spi dieta a tvoje ho budia. Vsak rovnako ako mas ty deti, aj oni maju. Ty mozes byt ovela neprijemnejsia

annm81
14. jún 2024

S 1,5 ročnou sa dá na chodbe predsa normálne rozprávať a nie ju nechať kričať. Samozrejme, všetci chápu, ak ide o polročné bábätko alebo choré dieťa. Tiež sa dá pochopiť, ak má dieťa občas nejaký hlučnejší záchvat hnevu. Ale ak by mi susedovo dieťa deň čo deň kričalo pred dverami, tiež by mi to vadilo. Asi by som sa nešla sťažovať, ale o jeho rodičoch by som si myslela svoje - dvojnásobne, ak taký rodič volá po ohľaduplnosti.

Žila som v meste, kde bol popoludní niekoľko hodín stanovený režim ako počas "nočného kľudu", teda žiadne hlučné domáce práce, kosačky, vŕtanie a susedia chápali, že by v takom čase mali vyvinúť snahu aj na ukľudnenie dieťaťa a v našom dome to akosi zázračne všetci dokázali.

terka224
14. jún 2024

Čo chceš na Tom riešiť? 😂 Veď to sú deti. Tiež bývame v bytovke a kričia po chodbe aj naše deti aj deti od susedov a nikto nič nerieši 😃

moneequa
14. jún 2024

@andrea2323 konecne normalny nazor.. Ludom aj tak nevyhovies, ked dieta neposlucha, nevyhovieme mu tak ideme s krikom po vchode - zle je, keby naslubujem vsetko mozne, do paprce sladkost nech cusi aby boli susedia spokojny, tak bude rozmaznany a aj to bude zle, lebo si necham skakat po hlave dietatom🙈

autor
14. jún 2024

@simona20201309 no predstave si ze jedno diagnozu aj ma...

evistaevista
14. jún 2024

Ty čakáš ohľaduplnosť k tvojim deťom ale ty ohladuolna k tým spiacim u susedov nie si.

autor
14. jún 2024

@evistaevista veru som aj ja ohladuplna ked po vecerom klepu rezne.... nebudte ironicka ja som sa pytala cisto na nazor, uplne celkom do situacie nevidite

brrunetkaa
14. jún 2024

@evistaevista v prípade malých deti ide ohľaduplnosť len smerom k nim väčšinou, my ostatní si môžeme len pískať alebo sa ,,odsťahovať na samotu do lesa” 😀