3 deti v trojizbovom byte

simona1981
21. máj 2017

Ahojte maminky,

chcem sa spýtať, tie čo máte 3 detičky a bývate v meste, v akom veľkom byte či dome žijete? My totiž máme len 3-izbový byt, pričom detská má asi 12m2. Bojím sa, či nám to s tromi deťmi nebude veľmi malé, ale bez môjho príjmu teraz nemáme na to, aby sme menili za väčší. Išlo by to až keď sa vrátim do práce. Dá sa to v trojizbáku prežiť prvé roky?

miku1
21. máj 2017

@simona1981 Prežiť sa dá všade 🙂 Poznám ľudí, ktorí bývali 5 v dvojizbáku. To už som teda nechápala ako sa tam vošli, ale vošli 🙂 Pokiaľ nie je možnosť výmeny, tak to proste nerieš a zameraj sa skôr na to, ako tú detskú prispôsobiť deťom trom. Napr. čo sa týka postelí, teraz sú v predaji krásne poschodové postele aj pre 3 deti a zaberú ti miesto ako 1 posteľ.

medovka14
21. máj 2017

Úplne v pohode podľa mňa 🙂 my sme boli štyri deti v trojizbaku 🙂
Možno, ak máte väčšiu spálňu, tak vymeniť izby 🙂

baaambulkaa
21. máj 2017

My sme zili tri sestry v jednej izbe cely zivot a bolo nam super 🙂 nelutujem to ani spätne 🙂

miku1
21. máj 2017

@simona1981 Teraz ma ešte napadlo, že napr. moja sesternica keďže mala 2 vlastné deti a mala aj občas 1-2-3 deti v opatere, tak deťom urobila detskú v "obývačke" a v bežnej detskej izbe si urobila menšiu obývačku.

pribinak
21. máj 2017

Poznam aspon 4-5 rodín s 3 detmi a žijú v 3izbaku.
Ako tu uz pisala
@miku1 tak obývačku dajte fo menšej izby a tu najväčšiu prerobíte na detsku izbu.
Ved ten najstarší je uz v MS, cize az taka tlacenica to nebude

Inak moji rodicia nas mali 6 deti a zmestili sme sa do 4izboveho domu

lilyianka
21. máj 2017

@simona1981 ja som ako decko obyvala detsku izbu v 3izbaku tiez s 2 starsimi bratmi a v pohode sme sa zmestili

emilia25
21. máj 2017

Ked sme byvali v byte u svokry bol to 3 izbovy byt.maly sme malu spalen a obrovsku obyvacku.ked sa nam narodil 2 syn sme obyvacku prestahovali do mensej izby a tu velku sme predelili sadrokartonom a posuvnymi dverami na nasu spalen a detsku izbu.no prisiel svagor a deti pribudali svagor neprispieval cize sme ho zivili a tak radsej zobrali hypo a kupili nas dom.kde mame hore 4 izby a dole obyvacku s kuchynou a dalsiu izbu.svokra sla s nami svagor na ubytovnu uz sa musi starat sam o seba aj ked mu to vobec nejde.

zuzka_puska
21. máj 2017

@simona1981 moja kamarátka má 4 deti 🙂 2 deti mali, chceli ešte tretie... no a pošťastili sa im dvojičky 🙂 Takže mali naraz 4 deti, sťahovanie do domu odložili na neurčito keďže výdavky na deti boli omnoho vyššie ako čakali, pri dvojičkách dvojnásobné... Dvojičky majú teraz 5 rokov, staršie deti 8 a 10. No a žijú v 3 izbáku. Akurát vymenili obývačku s detskou izbou, majú teda menšiu obývačku, asi 13m2. A žijú si v pohode a v šťastí 🙂 Myslím, že ak rodina žije v svornosti, šťastí a láske, tak sa kľudne aj potlačia kým sú deti menšie. Jasné že s pubertiakmi by to mohli byť už v trojizbáku obtiažne, predsa len každý chce mať svoje súkromie...

deti95060810
22. máj 2017

My sme žili u mojich rodičov v jednej izbe dvaja dospelý a 3 deti. Spávali sme v jednej posteli 4. Najmenšia bola v postieľke a dve deti s nami v posteli. Neraz som dostala od dcéry po papuli - hodila ručičkou a mne cez ústa. chlap sa smial že on má hlavu na nočnom stolíku.... A sexovali sme na fotelke.....a prežili sme. Teraz bývame v dome a na tieto roky spomíname radi....🙂

sense
22. máj 2017

My sme mali 3jizbak cca 60m stvorc., traja surodenci...ked nemas inu moznost musite sa zmestit, moj strykom mali 2jizbak a boli piati , jedna izba bola decka a druha obyvackospalna

emilia25
22. máj 2017

@deti95060810 u nas je to tak stale niekedy mam pocit ako by som bola stale v tom byte.kedze nasi 2ja chlapci spavaju s nami aj ked ich vecer uspim v ich izbe rano sme opet 4 v posteli.a ta moja prdka najstarsia tak ten furt s babku aj ked ma svoju vlastnu izbu sam.

ewisam
22. máj 2017

@simona1981 Jasne ze sa da, my mame 64m2 spojenu kuchynu s obyvackou a v pohode /mam doma skoro skolaka, skolkara a babo zatial/ Samozrejme castejsie vysavam, chodime sa von vybehat...

katkabublinka
22. máj 2017

Ahoj v pohode podla mna..my sme byvali skoro 2roky v 2izb.v spalni sme boli s mensimi 2oma a vacsi 2ja mali svoju izbu.plus obyvacka a kuchyna.uuplne v pohode na rozbeh uplne staci.teraz sme si kupili mega domcek 💋 vsetko dobre prajem 😊 a pekny dnik maminkam

tranquillo
22. máj 2017

Súhlasím s babami čo písali, voľakedy sme boli koľkokrát aj štyria súrodenci v jednej izbe a dobre bolo. My teraz čakáme druhé a dosť ľudí sa ma začalo pýtať, či nezvažujeme dom. Nechápem to teda, okej, je super mať vlastnú izbu, ale zas za každú cenu? My teda dom za žiadnych okolností nezvažujeme, radšej pôjdeme každý víkend niekam na výlet.

amelie2017
22. máj 2017

Aj my sme boli 5 v dvojizbovom. Cely zivot sme spali 3 surodenci v izbe a nasi v obyvacke. Sice som ako decko snivala o vlastnej izbe, ale poviem ti, tie vecerne rozhovory, smiechy, hluposti, co sme stvarali, mi chybaju este teraz. Takze ked sa vsetci stretneme u mamky, kecame v posteli aj do 3. rana. Milionkrat povieme, ze uz ticho, uz ideme spat, ale znovu a znovu.

Plus som mala spoluziacku, co boli 5 v jednoizbovom. Na iny nebolo, prezili.

simona1981
autor
22. máj 2017

Dievčatá, tie výmeny izieb u nás neprichádzajú do úvahy. Obývačka je spojená s kuchyňou a nemá dvere, je otvorená z chodby. Má veľké presklené okná a posúvacie dvere na predzáhradku. Neviem ako by tu spali deti. A maly by kuchyňu, pričom my v izbe by sme nemali nič. Nehovoriac o tom, že do tých malých izieb nám ani len naša veľká sedačka a TV nevôjde. Nie sú na to riešené. Možno staršie byty áno, tam to je jedno. Ale tieto nové moderné nie...

simona1981
autor
22. máj 2017

My by sme chceli dom, ale to až keď budem pracovať. Teraz by sme takú hypo nezvládli. Tu žiaľ dom pod cca 300 tisíc EUR nekúpite...

simona1981
autor
22. máj 2017

@ewisam Super, si ma potešila. Ja myslím, že s malými deťmi by to šlo. Na vybehanie máme aj predzáhradku a chodíme veľa von. Akurát jeď deti vyrastú, tak si neviem predstaviť ako by sa pomeszili veľkí ľudia do jednej izby, nám tam ani tri písacie stolíky nevôjdu. Ale pre školkarov v pohode zatiaľ, miesto na hranie je, aj keď nie veľké.

simona1981
autor
22. máj 2017

@miku1 Takú posteľ máme už teraz, aby zostalo aj miesto na hranie. Vyspať sa tam vyspia traja ľudia. Akurát na nejaké stolíky písacie a pod nie je miesta. Máme jeden malý pod oknom a už len veľké skrine a skriňu na hračky.

aspinka
22. máj 2017

Aj my tak mame uplne v pohode treba riesit poschodovu s prístelkou napríklad... nejde o metre stvorcove ale ako nam je spolu dobre... niekto ma baracisko ze sa mozu nahanat a vo vztahoch prazdno 😉

lanugo
22. máj 2017

Vobec to neries, hlavne, ze budete zdravi. Popracete sa urcite v trojizbaku, neboj. Ja mam tiez 3 deti a byvame v dome o rozlohe 260m, tak my sa tam skor hladame🙂

emilia25
22. máj 2017

@simona1981 my sme mali v byte taku zeleznu poschodku dole bola velka ako pre 2 deti a vrch klasika ale moc vrzgala tak sme ju vyhodili a kupili drevennu s tym ze sa da v pohode rozdelit na dve a kedy kolvek zlozit na poschodku.no len moji loptosi spavaju aj tak na jednej aj to iba chvilku.

majka01_74
22. máj 2017

My sme tiez zili v dvoch izbach 5-ti ☺ . Deti v obyvacke a v druhej, mensej izbe sme mali rozkladaci gauc , jednoduchu obyv. stenu s velkym uloznym priestorom a pomestili sme sa v pohode. Po rozvode v 3-i. podnajme, zase deti v obyvacke, v spalni obyvacka a malibkej som mala konecne svoju spalnu 😂. Teraz som kupila 1,5 izbovy, konecne vlastny, velke deti su prec a mne s pubertackou staci ☺.
Aj ked v lete pride ku mne rodit dcera s partnerom, adi to uz bude huste 😂😂😂

alexandra206
22. máj 2017

mi mame obyvacku s kuchynou a 1izbu a 3 mame deti a ide to

alicka850
22. máj 2017

Ja mam dve deti v dvojizbaku a urcite by som do bytu neriesila dalsie a do trojizboveho tiez. Teraz sa ti to zda, ked su male, ale pojde ti prve do skoly a bude potrebovat aj klud na ucenie a to mat pri dvoch dalsich detoch v izbe nebude. Okrem toho choroby, ked je chory jeden, bude druheho ked kasle atd. Takze za mna nie, ale ja nie som zastancom filozofie, ze narobime si deti a nejako prezijeme. Ale ked je niekto v takej situacii, zvladnut sa to isto da.

mamana4
22. máj 2017

Dá,dvaja starší su v detskej a dvaja drobci s nami v spálni 🙂 ale my uz riešime sťahovanie,kedže naozaj si neviem predstaviť ako bY sme žili,az by všetci vyrástli.

kvetinka75
22. máj 2017

my sme bývali 5-ti v dvojizbáku
teraz by chcela každý svoju izbu, svoj priestor. Každý zatvorený v jednej izbe. My sme nemali veľa vecí, ani z ďaleka nie toľko, koľko majú dnešné deti a zmestili sme sa. Bola detská a druhá izba rozdelená - obývačka, spálňa a dalo sa.

momoqui
22. máj 2017

@simona1981 ahoj ak mate 3 samostatne izby tak to podla mna nie je problem. Horsie moze byt ak mate 2 samost izby a izbu(obyvacku) spojenu s kuchynou lebo tu toho vela nevykuzlis.
Ak mas 3 samost izby tak dajte deti do najvacsej pripadne ja by som zrusila obyvacku uplne a urobila dve detske izby a spalnu. TV moze byt v detskej izbe alebo spalni alebo kuchyni, prip. aj aj. Len treba mat velku kuchynu pripadne nejaku halu kde sa da posediet ak pride navsteva. Podla mna bez obyvacky sa da fungovat, urcite nemate navstevy kazdy den.

88patka88
22. máj 2017

My sme boli 5 plus s rodičmi siedmi v trojizbaku mala som izbu so 4 staršími bratmi a myslím že sme prežili pekne časy bez ujmy 😉 aj keď dnes už nechápem ako sme sa tam piati popchali 🙂

rutie
22. máj 2017

@simona1981 My sme byvali s tromi malymi detmi v dvojizbaku a dalo sa. Spalna bola na spanie a obyvacka bola policami predelena na dve casti, v tej pri okne mali hernu. Ked mas perspektivu, ze kym budu deti starsi skolaci, tak sa to zmeni, tak to je v pohode. Nase deti najprv celkom rady spominali na casy, ked sme spali vsetci spolu, teraz by mali najradsej kazdy sam izbu. Mame velky dom, ale aj vela deti, nejake navyse oproti planom, ked sme ho projektovali 🙂 a tak sa musia zniest. Kazdy si moze najst flexibilne svoj pokojny kut, ale v izbách sa jednoducho dohodnut a zniest musia... No co, skola zivota...