3,5 ročný nechce spať vo svojej izbe. Čo mám robiť?

nelynka18
9. mar 2011

mam 3 a pol rocneho syna,chodi do skolky.nas problem zacal asi pred rokom...vo svojej izbe uz spava 2 roky a nebol problem.... no posledny rok stale beha k nam do spalne.uz sme mu zlozili aj postielku,v noci sa zobudi a prejde do postielky a spi.no posledne asi 2 mesiace sa aj casto budi aj ked je s nami v splani.takze tak 3 krat v noci nas budi a rano skoro vstava.myslim si,ze je uz dost velky na to aby spaval vo svojej izbe a prespal celu noc....neviem ako ho to mam naucit,skusali sme lampicky aj tmu,poprehadzovali nabytok,casto vetram a myslim ze aj jeho izbycka je utulna.som tehotna a bojim sa ze ked budeme mat druhe,budem musiet vstavat k dvom ☹ .....prosim ak mate nejake skusenosti,piste....dakujem

macka01
10. mar 2011

mám skúsenosť,moje deti 9 a 6 behajú stále medzi detskou a spálnou

jaaty
10. mar 2011

Ahoj, naša Hanka je vo svoje izbičke od mesiacov a tiež sa jej tak raz za týždeň či dva stane, že sa v noci zobudní, potom si otvorí dvere a príde k nám. Tiež sme mali asi mesiac, keď k nám chodila takmer každú noc, riešila som to tak, že vždy keď prišla, išla som s ňou späť do izbičky a počkala s ňou kým opäť zaspinká. Skúste to aj Vy tak, on sám musí zistiť, že v jeho izbičke je mu lepšie
Podľa mňa ste urobili chybu, že ste mu zložili postieľku, jemu sa tam zapáčilo 😀 Myslím, že je treba ju dať preč, občas mu to povoliť a užiť si to a ak je toho viac, tak jednoducho ho "vrátiť späť"

renab
10. mar 2011

@nelynka18 môj syn má 7 a som rada, keď sa v noci zobudí len raz. Chodí spať dosť neskoro a ráno vstáva skoro. Do 6 rokov sa budil v noci aj 5 krát a vyžadoval, aby som sa s ním rozprávala. V noci sme spávali striedavo v jeho posteli, v mojej, v obývačke ....... Jednoducho spať nepotreboval a vyžadoval, aby som sa mu venovala. A to nehovorím, že cez deň nespal už ako kojenec. Ako začal chodiť do školy, tak sa to trochu zlepšilo, asi je viac unavený. Doktorka nám povedala, že každé dieťa má individuálnu potrebu spánku a navrhla dávať na noc oblbováky. Tak to som odmietla, ale lepší sa to. Takže to chce asi len vydržať. Do dospelosti určite s vami spávať nebude.

nelynka18
autor
11. mar 2011

@jaaty hmmm uz som nad tym rozmyslala,len kvoli mojej pohodlnosti sa mi nikdy v noci nechcelo behat do izby 😅 (praca,teraz tehotenstvo,a tak) ale urcite to budem musiet vyskusat,dakujem... 😉