3,5 mesačné dieťa nevie večer zaspať

barbi2403
31. dec 2016

Ahojte. Moj maly ma 3,5 mesiaca cez den je uplne v pohode napapa sa 1,5-2 hod je hore a pekne ho dam spinkat do kocika von/dnu a v minute spinka ale najhorsie to vecer. Cez den spinka doobeda 2 hod poobede 2-3 hod potom si uz pred kupanim zdriemne niekedy na 15 min-30 min. Okupeme sa okolo 8-9 dam mu papat po chvilke zacne zivat brhlit si ocka tak si ho zacnem pestovat ako som to robila od malicka(od narodenia to inak neslo mal strasne koliky takze bohuzial som neni ta stastna mamina co da dieta do postielky a zaspinka) lenze posledne tyzdne ako keby mu tie ruky nevyhovuju snazila som sa ho davat do postielky hladkat ho spievat mu aj tak place potom som si s nim skusala lahnut do nasej postele ale nefunguje ani to. Place jeduje sa niekedy aj do 24:00. Uz ked som ozaj zufala dam ho aj vecer do kocika zapnem digestor a zaspinka len neviem ci uz z unavy alebo uz ma napadlo ci nie je nauceny na kocik. Skusala som zavinovacku ale aj v tej je nervozny. Uz ozaj neviem ako na neho. Zda sa mi ze uz bolesti bruska nema. Viete mi niekto poradit?

katlinkamt
31. dec 2016

Ja mam presne podobny problem, moj syncek ma tiez 3,5 mesiaca, cez den spi doobeda dnu v kociku, na obed spi 3 hodinky vonku a okolo 17 este 30 minut dnu v kociku, potom ho okupeme a dam mu napapat, niekedy zaspi pocas kojenia a niekedy to trva aj hodku kym zaspi , ja ho uspavam pocas kojenia, ked ho nosim reve, ale uz budem musiet ho zacat ucit aj inak lebo ked odstavim neviem ako budem uspavat :( tiez keby niekto poradil ako uspavat

zuzanadringus
31. dec 2016

Jednoducho sa na neho cez cely den navali vela a preto je z toho nervozny. Aj moj to tak mal a ma to vacsina malickych deti... Vsetko co sa udialo cez den sa musi dostat zo seba von... Predstav si to na sebe... Priklad: Ides na cely den niekde medzi ludi, vecer si z toho nervozna a unavena a nevies co zo sebou. A take male babatko? Ved kazdy den je pre neho niecim novy, nevladze spracovat tolko informacii, zazitkov, je toho proste na neho vela (aj ked nam sa zda, ze len spi, papka a sem tam je hore). Je to len dalsie obdobie jeho zivota... ako prislo, tak aj odide - casom...

barbi2403
autor
31. dec 2016

@delmondo dakujem ale bohuzial uz nekojim

andisko
31. dec 2016

@barbi2403 moj prispevok sa bude volat 4-rocny a 11-mesacna nevedia vecer zaspat 🙂 zabudni na babatka z reklamy, co polozis a zaspia. ak nemas dieta, co zaspi hocikedy, hocikde, hociako. starsi zaspaval len na mlieku. mladsia to priam neznasala. ta spavala len v kociku. doteraz spi ako-tak len v kociku (2x denne po 40min). to len aby si nezufala, su rozne deti. a co ti poradit? asi zrusit slofik pred kupanim najskor a uvidis ci to pomoze. drzim palce.

luthine
31. dec 2016

O 8 az 9 je neskoro ist spat pre take male dietatko.moja starsia 2 a pol rocna chodi najneskor o pol 9, aj to iba ak spi 3 hodky poobede. Pravdepodobne je prilis unaveny aby dokazal zaspat. Moja 3 a pol mesacna zaspava o siedmej a spi tak do tej pol 3 cca, napapa sa a spi dalej do tej 6. Skus fitloptu, mladsia mi inak nezaspi. Tiez to nie je idealne, ale to nejak neriesim. Starsia zas nechcela inak nez na rukach a samo ju to potom preslo 🙂 takze skus zmenit rezim a davat spinkat skor. Vela stastia ;)

delmondo
31. dec 2016

@barbi2403 podstata článku platí rovnako pre kojene aj nekojene deti.

slavka1811
31. dec 2016

skus posunut cas spania na pol osmu max. osmu.už od siestej,pol siedmej skus nedovolit miminku zaspat,nejako ho zabav, hranim ,nosenim ,niecim co ma rado, kupkaj max. tristvrte hodky pred vecernym krmenim,odgrgnut, trosku ponosit, ulozit do postielky a ja mojej som zo zaciatku spievala,ššš-kala,začala čítať rozprávky-nerozumie tomu ale rada ma počúva,abo brnká do knižky,poprípade sa mi rada hrá s rukami,trvalo totýždeň,ale nevzdala som to a dosiahla som svoje.každý deň zaspinká jak hodinky do pol 9.najhoršie je keď dieťa prešvihne svoj čas na spánok, potom je veľmi preťažené a je problém veľký zaspať.samozrejme je to len moja osobná skúsenosť, na každe prťátko platí niečo iné,každé je iné.môže naňho vpývať negatívne veľa podnetov počas dňa, môže mať kľudne ešte bolesti bruška(ale to si tuším už vylúčila),je preťažené,môže mať zlú polohu postieľky,skús vyvetrať predtým ako pojde spinkat,popripade pusti zvlhcovač vzduchu(veľmi dobrý pomocník), abo jednoducho sa potrebuje naučiť zaspinkať a potrebuje k tomu Teba...veľa šťastia...ono to raz pôjde hladko

katrin21
31. dec 2016

@barbi2403 skusila si ho uspat a kupat v tom case, ako pises, ze si pred kupanim pospi? mozno uz chce spat, ale to kupanie ho moc preberie.... skus ho v tom case predtym uz okupat a uloziit... a tiez mu daj opakovane napapat, moze aj to byt, ze je hladny na vecer viac..... MOja napr. vecer jedla prve mesiace aj kazdu hodinu 2-3x po sebe.... kym sme na to dosli, ze vecer sa chce viac napapat , ale nie naraz, tak nam revavala.... potom sme zistili, ze je hladna este.. lebo ona aj zaspala, ale vzdy sa zobudila a rev... do 22... toto nam dost pomohlo... Za skusku to stoji....
Tiez u nas funguje, ze davam papat uz za tmy v izbe po kupani, uz proste na mieste, kde bude aj spat a uz ju mam akoby ulozenu.... ona sa tym tahanim unavi a potom lepsie zaspi a uz ju netyrim nicim, neprenasam....

barbi2403
autor
31. dec 2016

@slavka1811 mne to tiez pride neskoro ale malo maly chce papat kazde 3,5 niekedy aj 4 hod a v noci sa budi raz o 2 raz o 4 a nikdy mi to na taku 7 nevyslo. Lebo papanie mi vychadza niekedy aj na 9.

barbi2403
autor
31. dec 2016

@katrin21 a ked sa zobudila tak po kolko? Lebo aj moj niekedy zaspi po papani ale max 15 min a je hore a potom len plac

katrin21
1. jan 2017

@barbi2403 no kym sme jej nedavali znova papat, tak veru aj po 15min bola hore a revala..

bistleice
1. jan 2017

My mame skoro 4mesacne babatko a bojujeme rovnako s takymto zaspavanim,pred 22nikdy nezaspi nech robime hocico a ak aj zdriemne tak 10minut a uz je hore s krikom..skusali sme tiez vsetko aj kupanie,rozpravku,spievanie...cez den nam pri kojeni v pohode zaspi ale tomu nocneho spanku sa brani kym vladze..😔

autumn11
1. jan 2017

môj malý tiež zaspával do nejakých piatich mesiacov okolo pol desiatej až desiatej. Skorej sa mu proste nedalo. Časom sa to poposúvalo ako začal viacej loziť. Bol skorej unavený a chodil spávať aj okolo siedmej.

barbi2403
autor
1. jan 2017

@autumn11 a plakal aj? Lebo keby je hore mne to nevadi. Nemusi byt presne ako hodinky ale mna skorej hneva ten plac

ajko
1. jan 2017

@barbi2403 ako keby si písala o mojej dcérke.. presne zhruba v troch mesiacoch začala mať tiež večer veľký problém zaspať..cez deň spinkávala úplne ukážkovo, do 5 minút sama v postieľke, akonáhle však prišiel večer, nedajbože zaspať.. nepomohlo absolútne nič... nakoniec sme prišli na to, že je to zo zúbkov.. teraz má totiž rok a vždy keď sa jej začne prerezávať nejaký zúbok, tak máme zaspávanie naruby.. čiže možno aj u vás to môže byť zúbkami... a veru trvá to niekedy aj mesiac, kým sa zúbok prereže a ona zase zaspáva krásne aj večer.. držím palce

autumn11
1. jan 2017

@barbie2403 ked som ho chcela uspat, tak ano.Nechala som ho pri nas a pozeral sa co robime. Vtedy bol spokojny.

bosoriak
1. jan 2017

@barbi2403 Ja by som zrusila ten posledny spanok. Potom najdi si nejaky ritual vecerny, ktory budes vediet dodrzat a drz sa ho.

Ja som kazdu dceru vzdy uspavala tak, ze vecer sme mali kasu, potom hodinu pauza, potom tepla voda vo vani, mlieko, odgrgnut a do postielky. Drzala som ju za ruku, kym nezaspala. Ano, obcas sa hnevali, tocili sa, obcas plakali, ale bola som tam, vzdy bez slova otocit, ponapravat, chytit za ruku a hotovo. Bravam si k uspavaniu telefon a citam si, ukludnuje ma to a potom je aj dieta kludnejsie.

V tych 3-4 mesiacoch sa zacina trochu menit spravanie dietata vzdy, pretoze zacina viac vnimat svet okolo. Zacinaju mu napr. vadit zvuky pri zaspavani, musi vecer spracovat vela informacii a vnemov. Preto je dobre, ked ma dieta rezim. Je to ukludnujuce, presne vie, co bude nasledovat a kedy. Aspon na moje to platilo vzdy bez vynimky.

Vela zdaru.

slavka1811
1. jan 2017

@barbi2403 ano viem o com "hovoris", ja som tiez malej davala po 3,5-4 hodkach.ale ked ti napr vychadza papanicko na deviatu, kludne daj pred osmou,spapa kolko chce, ci je to plna flaska abo 80,100ml a nevadi, ze je to len po 2,5 abo troch hodkach. Ale ono si zvykne casom, ze pred spinkanim brusko doplnime a mozeme ist spinusat.zo zaciatku sa mi mala budila 2x za noc na papanie-vedela som,ze je to hlad bo plakala,teraz je to max. 1x za noc co krmim, ale budi sa castejsie ale to chce len dudku abo pohladit a veru niekedy prespi aj celu noc-ale je to vynimka 🙂

barbi2403
autor
1. jan 2017

@slavka1811 a ako si dosiahla to jedno papanie v noci? Mne sa tiez budi 2x a ked ho chcem "oklamat" cajom tak niekedy mu to staci ale potom je taky nekludny a aj tak mu dam za 2-3 hodky papat lebo sa zase zobudi.

avirka
1. jan 2017

Este by som jedno krmenie v noci neriesila, zatial je malinky. Nech papa, kolko v noci potrebuje, 2x v noci pre 3-mesacne babo vobec nie je vela. A ako radili maminy vyssie, asi je uz prilis unaveny. Skusit vynechat to posledne spanie. Bude nejaky cas trvat, kym sa to ujme, ale vyskusala by som. Ked je babo unavene, ovela horsie zaspava, ako ked sa vystihne jeho cas na spanie.

slavka1811
1. jan 2017

aj ja som to skusala najskor vodickou ale to som ju vzdy len podrazdila,tak som to zakratko aj prestala robit.mala styri mesiace ked si zacala pytat len raz v noci.Zo zaciatku ked sa zobudila tak som jej ponukla dudku,hladila ju po licku abo ju len pozorovala,ze ako bude reagovat v uplnej tichosti, vobec som sa jej neprihovarala aby som ju uplne nezobudila a ked po par minutach zaspala tak som zalahla.A ked sa v noci znova zobudila,tak som spravila rovnaky postup a ked sa uplne prebrala a videla som aj na hodinach , ze spala viac ako sest hodin tak som usudila, ze to bude hlad co ju zobudil, tak sme sli papat. Stvormesacne baby uz by malo abo moze prespat 6-8 hodin v kuse a kazdym mesiacom sa predlzuje. Ale nase prtatka su individualne stvorenia-kazde je original 🙂

lexilaracroft
1. jan 2017

Ja to svacnem do postielky zavrem dvere a zaspi sama. Teraz sa casto budila a zistila som ze jej vadi paplon tak som ju prikrila iba dekou a spi celu noc

barbi2403
autor
3. jan 2017

@ajko vcera som nasla bielu bodku dole na dasne takze asi som objavila podstatu problemu😂😂😂

barbi2403
autor
3. jan 2017

@avirka no hej len potom mi vychadza 6 papani za 24 hod. ako mne by to nevadilo len doktorka minule na mne tak zareagovala ze preco mu davam 6x ked ma len 5y

ajko
3. jan 2017

@barbi2403 tak je možné, že ste na tom podobne ako my 🙂) tak prajem pevné nervy, a nech je čím skôr celý von 🙂

barbi2403
autor
3. jan 2017

@ajko dakujeme aj vam vela zdaru😉