3,5 mesačné dieťa a telka

anicka246
3. jan 2014

Ahojte mamičky, mám 3,5mesačného synčeka a dosť ho zaujíma a pozerá na telku.. niekedy je to dobre lebo si aspoň porobím ale bojím sa že či mu to neuškodí na oči alebo nejako.. nechávate aj vy pozerať také malé na telku?

luba28
3. jan 2014

@anicka246 nas maly ked mal tolko tak lezal,dcera mu zapla notbook s rozpravkou a on pozeral a az zaspal pri nej,....najviac dokazal pozerat scooby-doo,........a je tu a nic mu neni,......teraz ma 19.mes. a pozera väcsinou reklamy v tv,....

u2jana
3. jan 2014

@anicka246 3,5 mes bábo má na telku ešte kopec času 😉 také malé deti hlavne zaujímajú zvuky, farby - skús radšej hraciu deku, hrazdičku s hračkami, ktoré si môže ochytať.
nikdy som nerozumela tomu, že niekto pustí deťom TV a nechápem načo je dobré deťom pozerať len-tak reklamy 😕
my púšťame deťom rozprávky a prípadne nejaký detský dokument. Lenže my vlastne ani doma TV nepozeráme 😀

iwesska
3. jan 2014

Jemu to ani tak neskodi na oci, lebo tie dnesne telky uz nevyzaruju tolko co tie stare, akurat ze take male babatka nestihaju spracovat tie rychlo sa striedajuce obrazy a moze im to drazdit mozog, mozu byt z toho nervozne. Moj maly mal prvy takyto kontakt az okolo 9 mes. aj to pozeral stanicu pre babatka Duck Tv, kde sa spomalene pohybovali obrazky. To radsej ho dat pod hrazdicku, nech sa natahuje za hrackami, ktore tiez vydavaju zvuky, su farebne...da mu to viac a tiez si pri tom oddychnes.

anicka246
autor
3. jan 2014

no to všetko máme aj hrázdičku hraciu aj hraciu deku... ale jeho nič nebaví nejako dlho, samozerjme ani tú telku nekuká od rána do večera.. a tiež mu púšťam rozprávky hlavne to pozerá.. no dúfam že mu to fakt nejako neškodí..

linda20111
3. jan 2014

@anicka246 v pohode, aj moj drobec mal najradsej telku, jeho najoblubenejsie su reklamy 🙂

anicka246
autor
3. jan 2014

@linda20111 ale aj taký malý?

radkanika
3. jan 2014

@anicka246 Moj maly ma 4 a pol mes. a tiez odkedy vnima, cumi na telku, kedy sa da. Ja mu nedovolim suvisle pozerat nejaku rozpravku, skor ked dcerka pozera a ja sa s nim v jej detskej hram, tak mu ocka zabludia na telku, a obcas ho chvilinku necham, ale potom ho otocim tak, aby nevidel 🙂 alebo ked je u starych rodicov, dedo je televizny maniak 😖 tak tomu mozem povedat aj neviem co a telku nevypne, no a ked sme vsetci v obyvke, a maly je na rukach, vykruca krk za telkou neskutocne 🙂 ale tiez len chvilinku pozrie cosi a otacame ho. Ale uplne ta chapem, viem ako to vie take male mimi zaujat. Mozem mu ja davat hracky a hrazdicku a co len chcem, ked raz nechce, tak sa mozem aj na hlavu postavit 🙂

jacine
3. jan 2014

no neviem, kazdeho vec, ale ja mam 2-rocne a telku nezapinam vobec. podla mna na to maju este koooopec casu...

sissy27
3. jan 2014

nie, nepúšťala som 3.5mesiačnej tv, tak malé dieťa nevníma dej a nič mu to nedá... a neviem, ak pri 3.5mesačnom nie si schopná čo to porobiť z toho čo treba, tak čo budeš robiť pri o rok - dva? prilepíš ho o stoličku?

anjelaa
3. jan 2014

urcite by som mu tv nepustala takemu malemu dietatku vobec, je mnozstvo inych moznosti ako zaujat svoje dieta.

matulinuska
3. jan 2014

Malaa obcas takto pozeravala tv. Dietatku to neuskodi nakolko dnesne tv uz nejsu take skodlive na oci ako tie stare. Jeho zaujimaju farby,zvuky,tvary. Ja ked potrebujem dceru zabavit,pustim jej Duck TV a je chvilku klud. Ma rok. A zneste ma aj pod ciernu zem! Mpj nazor ze ak dietatko nekuka na tv 2 hodiny vkuse je vsetko ok 🙂

cottoncandy
3. jan 2014

skús ho zaujať radšej pestrofarebnými hračkami ako telkou, televízor k životu vôbec nepotrebuje, nepomáha mu k rozvoju...také malé dieťa rado pozoruje čokoľvek okolo seba čo sa hýbe, má sýte farby, vydáva zvuky...a telka to nemusí byť 🙂 dopraj mu dostatok iných podnetov...možno mu bude stačiť, keď bude pozorovať z lehátka, čo práve doma maminka robí 🙂

anicka246
autor
4. jan 2014

juj no tak to by ste museli tu byť aby ste videli že čo ten stvára niekedy vravím jeho všetko hned prestane baviť všetko máme čo som už písala či deku hrazdičku kresielko kopec hračiek, máva koliky a fakt niekedy už neviem že čo ...a áno niekedy pri ňom neurobím nič, ked ho položím plače, máme aj manducu nechce tam byť, spí tri krát po polhodine takže naozaj také názoryy že čo budem potom robiť ... neviem fakt..

janinah
4. jan 2014

ani mi nenapadlo 3,5mesačnému zapnúť tv 😒

sarinka2012
4. jan 2014

@anicka246 Nech si hovori kto chce čo chce,ja som jedna z tych "hroznych" matiek co som dovolila pozerat dcerke telku a to mala len 4 mesiace,objednala som jej CD spievankova a omylom prislo DVD 🙂 tak som to skusila ,dcerka mala take baby lehatko (urcite poznas) a v tom som ju polozila (v dostatocnej vzdialenosti) pred televizor a pustila spievankovo,velmi sa jej to pacilo,cely cas sa usmievala,dokonca niekedy aj nahlas smiala,pacili sa jej deticky aj hudba ,teraz ma dva roky a nasledky nema ziadne 😀 ale ja som clovek ktory s telkou nema ziaden problem,nepozerame do nej cely den,mame bohaty program (plavanie,tanečnu,ihriska,muzea,detske centra,navstevy..a pod.) ale dcerka ma dovolene kazdy den si pozriet jej oblubenu rozpravku 🙂 a tak ako rada si pozrie program v televizii,rovnako sa zahra s hrackami,babikami,kuchynkou,sklada puzzle,hrame pexesso,takze ani nazory ze co budes robit dalej nie su relevantne a nemusis sa bat,cim bude vacsí tym zacne objavovat viac a viac hier,prvy prelom prijde ked zacne lozit a druhy ked sa nauci chodit ;)

moni244
4. jan 2014

@sissy27 no ja som pri malej nebola schopna nic poriadne urobit, manduca nehrozila, kresielko, hracia deka 0 bodov, coze kto nezazije take dieta nepochopi. Vsetko sa zlepsilo, kdped vedela stvornozkovat a sediet, stiham omnoho viac

moni244
4. jan 2014

@anicka246 neboj, zlepsi sa to, ked zacne stvornozkovat a sediet, tiez mam taku expertku doma, tiez spavala doma max. 30 minut, ale von v kociku aj 2 hodiny, samozrejme za jazdy, nic sa pri nej nedalo, akonahle som odisla z izby rev. Skus ked budes nieco robit v kuchyni dat deku na zem a nech na teba pozera, ja som takto mohla aspon navarit rychly obed

anicka246
autor
4. jan 2014

@moni244 asi tak, ďakujem za pochopenie.. ten kto nemá také dieťa tak to nepochopí ..

moni244
4. jan 2014

@anicka246 nemas zaco, jasne, kto nepozna nepochopi, keby si sa potrebovala vyzalovat, napis

sissy27
4. jan 2014

@moni244 aha, takže aj podľa teba je televízor pre tak malé dieťa jediné riešenie? 😕 ja viem, že každé dieťa je iné, niektoré trápia koliky, iné plače "len tak", iné spí 20hodín denne, ale pochybujem, že televízia je jediný možný spôsob "ako doma niečo spraviť" ... a osobne si myslím, že ak má mamička takéhoto náročnejšie dieťaťa čas vypisovať na MK a podobné stránky, tak by mala čas aj na iné veci 😉 asi si len treba utriedieť priority... ale toto je názor niekoho, kto ešte stíhal aj pracovať na plný úväzok popri dieťati a domácnosti a fungoval v tom čase bez netu, takže to netreba brať vážne...

moni244
4. jan 2014

@sissy27 ja som reagovala na to, ze ked sa neda nic urobit pri 3,5 mesacnej, co bude robit o rok. Aj ja mam telku zapnutu pri malej, sem tam na to pozrie ale nezaujima ju to. A to ze stiha net? Aj ja som stihala, lebo malej stacilo, ked som bola vedla nej, len sa kej nepacilo, ked som odisla z izby, alebo ju polozila na zem a nebola vedla nej. A v dnesnej dobe tabletov, smart phonovveru nie je problem byt na nete

sissy27
4. jan 2014

@moni244 nie je problém byť na nete, otázka je, či je to potrebné... lebo ako tu tak čítam niektoré otázky, tak sa nestačím čudovať, o čom všetkom sa treba poradiť so širokou verejnosťou...

asocial
4. jan 2014

@anicka246 nie som supermatka..ale nemyslim si, ze je to spravne..my s manzelom sme telku pozerali, ked bol maly taky maly, avsak vylucne vtedy, ked lezal a kojila so ho ( niekedy aj tri hodiny)...nikdy som nedovolila, aby pozeral telku..ked zacal ako tak vnimat sme tv vobec nezapinali...teraz zapneme..ale len vecer, pozrieme prvych 10 m sprav a velmi vynimocne, ked spi ( spi s nami, vtedy je na sedacke)..ale to bolo asi 3x...sem tam, ked nieco potrebujem pozriet na nete, tak dve minuty sedi na mne a pozera rozpravku...dvojminutovu.
.to dieta aj tak tomu nerozumie...
A ano...mozem povedat, ze nase dieta nezriedka spalo 10 hodin denne..inak revalo resp. Bolo na prsniku...
Ale mozem ti povedat, ze ked nestihas teraz, co bude, ked sa.zacne plazit, lozit?

Ja vsak stale vravim, ze.nech si robi kto chce co chce so svojim dietatom

u2jana
4. jan 2014

@sissy27 :D to s tou šírokou verejnosťou si vystihla presne :D
inak
@anicka246 byť tebou sa o tom pri najbližšej poradni porozprávam s pediatričkou, uvidíš čo ti povie. Neviem, ako je to teraz s tým žiarením z televízie, skôr je problém s tým, ako dieťa vníma, čo pozerá... ty máš naozaj maličké babatko a tie rýchlo meniace, blikajúce obrazy - fakt neviem.

anicka246
autor
4. jan 2014

@sissy27 ved ale toto myslíte vážne?? cez víkend je manžel doma takže si aspoň trocha oddýchnem okrem varenia atd.. ja neviem myslela som že toto forum je na to aby som sem mohla napísať ked som si niečím nie istá, alebo niečo potrebujem vedieť...

moni244
4. jan 2014

@anicka246 po čase zistíš, že je lepšie sa na nič nepýtať a ani nevytŕčať z davu a robiť všetko tak ako ostatné, aspoň na vonok 😉

anicka246
autor
4. jan 2014

@u2jana no spýtam sa určite dakujem,a jasné že na nu nečumí stále proste ked už nič nezaberie a musím fakt ísť na wc alebo niečo spraviť vybrať s práčky tak mu zapnem ...

milka1978
4. jan 2014

@anicka246 moj syn mal asi tolko čo tvoj a tiež sledoval reklamy ostošesť 😀 a keď sme mu reklamy prepli tak sa zlostil 😀 dnes má skoro 14 mesiacov a reklamy pozeráme stále .. aspoň počas nich si oddýchnem 😀 neboj neuškodí mu to, pokiľ ho samozrejme nebude pozerať od rána do večera 😀

moni244
4. jan 2014

@anicka246 a ak náhodou máš doma lehátko, skús ho dávať doňho a brávať ho tam, kde niečo robíš, napríklad do kúpeľne, keď ideš vyberať veci z práčky, položíš lehátko na zem a on bude pozerať, čo robíš 🙂 ak je teda zvedavý ako tá moja, ja som ju v lehátku brávala aj so sebou, keď som sa išla sprchovať, mala z toho super zábavu

sissy27
4. jan 2014

@anicka246 ja nehovorím, že sa nemôžeš nič spýtať alebo poradiť sa... ja som písala o NIEKTORÝCH príspevkoch, ktoré sú vážne pritiahnuté za vlasy, nie o konkrétne o tom tvojom (môžem to, môžem hento, čo mám obliecť, kedy mám ísť von, kedy mám ísť spať, čo poviete na toto, toto nosíme, toto budeme nosiť, toto by sme chceli, skrátka je tu toho do blba a neviem čo by poniektoré ženy robili, keby mali deti o 15 rokov skôr, ale asi by ani neotehotneli, lebo tuším aj na sex si pýtajú povolenie na MK)... ale ak si sa v tom našla, tak čo už...