3,5 mesačné bábätko sa neustále budi

lucinka4387
11. nov 2016

Zdravím všetky maminky,
Moj druhý syn nám dáva zabrat-a to poriadne.:( Už od pôrodnice spí a aj zaspáva hrozne.
Prvú noc sa zobudil 11-krat.A takto pokračujeme až do dnes.Popravde uz mám dosť.
On nedokáže spať viac ako 1-1,5vkuse.Potom sa zobudí,meta sa,kruti hlavou zo strany na stranu a musime sa uspavat.Je plne kojeny,
Spí s nami v posteli.Vezme si aj cumlík sem-tam,ale v noci sa ukludni len ak ho prilozim.
Cez deň spí s cumlikom,3-4x denne po hodine.Viete mi prosím poradiť ako zlepšiť to nočné
spanie. Bo ráno ma čaká starsi huncut a ja fakt už pomaly nevládzem.Este pridám,ze cez deň
vydrží papať každé 2-3hodiny.
Dakujem☺

janickacrazy
11. nov 2016

@lucinka4387 Cez den ti spí kde? v postieľke? v kočíku? Skúsila by som ho dať v noci spať do jeho postieľky, prípadne do inej izby, možno ho rušíte a budí sa kvoli tomu. Tiež by som skúsila ho dať spať do kočíka, moj tam spával, ked mal koliky a nevedel dobre zaspať, okolo toho 2-3 mesiaca. Proste treba všetko poskúšať, čo sa dá. Cez den si skús pospať s ním, ak možeš, aby si nebola taká unavená.

lucinka4387
autor
11. nov 2016

@janickacrazy cez deň spí v postieľke alebo vonku na prechádzke.joj a s tým cez deň sa mi to veľmi nedarí,bo má potrebuje starší syn

majra1
11. nov 2016

Nieco ho urcite budi, takze musis len poskusat, on ti to nepovie🙂 mozno ste to naozaj vy s manzelom. Tiez ma napadlo, ci nema koliky alebo reflux, nie vsetky deticky musia grckat a pritom ich to trapi. Skusala si ho cez den naviazat do satky alebo nosica, ci ti vo vertikalnej polohe nepospi lepsie ako v horizontalnej? U nas to tak bolo, v noci to uz bolo horsie, trochu som ho vypodlozila a hlavne sa obrnila trpezlivostou. Casom sa to poddalo, i ked on doteraz nie je bohvieaky spac.

janickacrazy
11. nov 2016

@lucinka4387 Starší syn má koľko rokov? Nemožeš ho dať do školky? Alebo aspon občas k babke alebo k niekomu, aby si si aspon trochu oddýchla aj ty.

erienka
11. nov 2016

moja presne toto robila tiez a robi to doteraz, ma 7 mesiacov

lucinka4387
autor
11. nov 2016

@janickacrazy malý má 2,5roka a sme v zahraničí.cize sa spoliehame sami na seba :(

lucinka4387
autor
11. nov 2016

@erienka to vaaazne?oh,dufam,ze u nás to nebude tak dlho trvať.a ako ju uspavas?

lucinka4387
autor
11. nov 2016

@majra1 áno,aj mne napadol reflux.postielku má podloženu.no momentálne spí s nami v posteli,bo už som fakt nevládala vstávať v noci.skusim ešte šatku.snad....

janickacrazy
11. nov 2016

@lucinka4387 aha, tak to je horšie potom a tam sa nedá nejaká školka alebo jasle vybaviť aspon 2krát od týždna? Alebo chod k rodičom na pár týždnov, pomožu ti a ty si oddýchneš. Nedá sa?