22 mesačné dieťa volá každého mama

14. okt 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať na váš názor prečo dieťa oslovuje každého mama, môže to byť spôsobené tým, že má slabo vytvorený väzbový vzťah na “vzťahovú osobu”?

mogaa
14. okt 2020

nie....naša malá chápala kto je mama a napriek tomu tiež tak hovorila každému a dosť dlho....ešte aj teraz (má 2,8roka) sa stane že mi povie mama a chápe že nie som mama ale teta...mne hovorí Moni a stane sa že mi povie stále mama...potom prišlo obdobie že každá žena boa mama a chlap dede...až raz začala hovoriť teta a ujo ale tuším až v 2,5roku....pre dieťa v tom veku sú všetci ľudia ku ktorým má vzťah - môj, moja....

makova333
14. okt 2020

nie, je to recovy "problem". Nerozumie vyznamu slova mama. Ako je na tom dietatko s recou? Ako komunikuje? Gesta, slova...

goodidea
14. okt 2020

Mňa moja dcéra tiež volala mama ;)

autor
14. okt 2020

@makova333 povie zopár slov..

kacena4
14. okt 2020

moze to byt tym ze sa identifikuje s pohlavim zena - mama, skusaj jej vysvetlovat rozdiel medzi pojmom mama/teta otec/ujo cuzi/rodina ten kto sa o mna stara/ ten koho stretam vonku zatial sa len uci porozumeniu a potrebuje jednoduche vysvetlovanie popr. vytlac fotku cudzej zeny a fotku seba/matky/babky a ucte sa nazorne ddrzim palceky

jankapresov
14. okt 2020

@goodidea a ako inak by vas mala volat vasa dcera ak nie mama???🤷‍♀️

galixx
14. okt 2020

@jankapresov tipujem ze tato🤷‍♀️

goodidea
14. okt 2020
keduska
14. okt 2020

A nie su to mamy inych deti? Nasa tak najprv chcela povedat, ze to napr. Jakubkova mama, ale vedela len mama.

ankare
14. okt 2020

Aj moj syn dlho volal kazdeho mama.

hennyinnsbruck
14. okt 2020

Toto moja spravila predvčerom prvý x (23mes) sla kolo staršia pani okolo a ona ze mama. Potom ma trklo že je blond ako ja, to preto.😜😂

makova333
14. okt 2020

@jankapresov aj sme precitali, kym sme napisali?

makova333
14. okt 2020

Presne ako pise @kacena4 ukazuj na fotkach, pomenuvaj, pouzivaj jednoduche vety. Ako pisem, je to komunikacny problem, dieta si s pojmom mama nespojilo teba konkretne. Tak vysvetli. A rozvijajte rec.

radkaradix
15. okt 2020

nas ma 20 mesiacov a tiez obcas oslovi starych rodicov mama, ale vidim na nom, ze nevie ako inak by ich oslovil, preto pouzije mama.. moja mama nechce, aby ju volal baba, takze musime pockat, kym sa nauci povedat starka :D dovtedy budu pomenovani stari rodicia kadejako...

rouzie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dahra
26. okt 2023

Moja mala 3 roky a čosi, keď ešte stále oslovovala moju sestru mama. Nevedela sa nauciť jej meno, plus obe sme mali deti s rozdielom 3 mesiace. Keď jej malý ju oslovoval mama, tak sa aj ona pridala. Boli sme, že mama 1 a mama 2 🙂

motylikova
26. okt 2023

Ahoj, na pobavenie: moja najmladšia napríklad tiež volá ľudí na prvé počutie "mama" - ale u nej to je stvorené zo slov ham-ham - am-am - a vzniklo z toho MAMA MAMA! 🙂 tak si pýta od každého, kto má v ruke hoci len šálku kávy, chce ochutnať.
V auguste mala rok🙂)
Uvažujem v tej súvislosti, či si Tvoje dieťa spája význam so zvukom a ak áno, s akým konkrétne.