21 mesačný prestal cez obed spávať. Zmení sa to ešte?

veronika81
27. dec 2010

Ahojte,
môj malý posledné dva týždne v priemere každý druhý deň cez obed nespal, teraz posledné tri dni vôbec. Nie je unavený, ani ležať sa mu nechce, nútiť ho nemôžem ani nechcem (bol by z toho krik a plač), nezaberajú žiadne uspávacie finty. Únava príde na neho až podvečer, tak ide skôr spať (čo je cca. o 19.30, predtým chodil okolo 20.30-21.00).
Je možné, že si nadobro zrušil obedný spánok alebo sa to ešte môže zmeniť? Dosť mi to totiž cez obed chýba, ten kľud v byte 😀

manika77
27. dec 2010

moje dieta nespi pobede od 12 mesiacov...tak si myslim ze je to normalne tiez chodi spat do tej 20tej..ale uz sa stalo aj take, ze nespal ani cez den a siel spat o 23tej :-/ zalezi od nalady..od bol ale od malicka nespac...

babatko88
27. dec 2010

náš starší prestal spávať cez deň hneď ako mal 1 a pol roka, večer chodil spávať o 20 - 21h, teraz má 3roky a je to stále rovnaké... ja si myslím, že sa mu to už nevráti, ja som vtedy skúšala snáď všetko a nič nepomohlo....

bambi2
27. dec 2010

moja prestala kratko po 2 rokoch pravidelne spavat... cim dalej, tym viac vynechavala a teraz v 3 rokoch nespi vobec... u deti je to ale individualne... a ked nahodou zaspi cez den ( co sa stava asi 2 do mesiaca- aj to je vela) ide tiez neskor spat. inak ju davam okolo 20.00... a co sa tyka toho kludu v byte- zvyknes si casom, ze maly uz poobede nespi... 😉

bianca
27. dec 2010

nasa uz ani neviem od kedy je hore od cca 7 rano do 21 hod vecernej a to ide spat iba pod natlakom.Inak v pohode vydrzi i do 23.Horsie ale so mnou.
ale kazdy den musi poobede do postielky.Ci uz spi alebo nie musi byt tam aspon hodinu.Nacvik do skolky

bezaz
27. dec 2010

neostava ti nic, len vydrzat, ninka to ma detto, od cca 20 mesiacov.. pripadne, ak je moc unavena, tak spi len vonku v kociari.. nutit nema zmysel, len ju to viac nastve 😅 aj pred tym spala cez den tak 15-30minut 😝 total nespavec

denduska
27. dec 2010

my takisto od 2 rokov koniec...uz sa ani nepokusam, akurat pridem o nervy 😅

renab
27. dec 2010

Moje dieťa spávalo cez deň ako novorodenec pol hodiny. Od 8 mesiacov nespalo cez deň vôbec. Večer išiel spať o 21,00 hod. a počas noci bol 5-6 krát hore. Zlepšilo sa to až v školskom veku, je prvák a chodí spať medzi 21,00 a 22,00 hod. a ráno vstáva pred 6,00. V noci sa budí maximálne raz. Keď bol menší, chceli nás poslať do spánkového laboratória, ale som odmietla. Aj lieky. Jednoducho, každé dieťa má individuálnu potrebu spánku.

julca23
27. dec 2010

u nás je to taktiež podobné...tri týždne nespíme, a asi ani spať nebudeme...ale ani sa jej nečudujem, večer chodí spať okolo 19,30 a vstáva ráno okolo 9,00....má dosť času sa vyspať, len som zvedavá ako to pôjde v škôlke, kedže od mája ju chcem dať..... 😅

maatuulka
27. dec 2010

moja mala prestala chodit spavat naobed presne od jej 2roku. Ale musim povedat, z to je lepsie. Nespi po obede no vecer uz o 18stej spinka az do rana 🙂

lleniak
27. dec 2010

u nas sa tiez cez den nespi od 20 mesiacov. pozitivne na tom je, ze sa nemusime organizovat okolo poobedneho spanku a vecer je skor klud. chvilku to trva, ale potom sa nejak zorganizujete a zvyknes si 🙂 nas krpec ked si teraz cez den potrebuje oddychnut, tak pozera rozpravky

berika
1. jan 2011

úplne súhlasím s Lleniak, presne akoby písala môj príbeh. Najprv ma to mrzelo, skúšala som kadečo, ale teraz po roku to už beriem ako normálne. Občas keď sa veľmi unaví tak si pospí ale to je veľmi zriedkavo. Keď je cez deň u babky, tam spí poobede oveľa radšej, jeden čas som ju normálne nosila k babke na obed, pospať a domov, ale už to neriešim.

ani3012
1. jan 2011

normálne to je,len či to pochopia v škôlke...tam nútia aj predškolákov "odpočívať "celé dve hodinky 😝

zuzmag
18. jan 2012

Ahojte...tak ja mam tiež 21 mesačneho syna ktorý druhý týždeň mi spí cez obed pol hodinku a zobudí sa s takým revom ako keby ho rezali 😉 som z toho nešťastná pretože doteraz sme s tým problém nemali krasne mi spal aj 2-3hod.niekedy aj 4 ale to som mu už otvarala dvere aby vstával....tak neviem čo sa sním stalo a cez deň je v neustálom pohybe,večer zaspí o 20h-20,30h.Ešte ho kojím a to nič len mami cici mami cici ak mu nedám plače.Je stale len so mnou a je na mna veľmi naviazaný.Veľmi ma to vyčerpava lebo vtedy aspon cez ten jeho poobednajší spánok som si trochu odýchla ☹

ejuska79
18. jan 2012

no to moja nespi cez obed asi od roka....no niekedy si polhodinku zdriemne, viac teda nie....uz som si zvykla, ze som v jednom kole, lebo je to taky duracelko...a spat ide okolo 8 vecer, a vstava o 7....ale nespavala mi dobre od narodenia...

sirael
18. jan 2012

Nasa nechce cez den spavat od 11mesiaca. je to zive striebro a spanie jej pride asi zbytocne 🙂 Vacsinou ju ale ulozim, ked uz vidim, ze ledva nohami prepleta, ale to je o 30 minut hore. A rano vstavame okolo 7 a posledny tyzden vydrzala byt hore aj do 21.30. Takze v priebehu celeho dna spi max.30 minut a to nema ani rok.Ja som viac unavena ako ona, ale tak co uz s tym - nechce, tak nechce 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
crapula
25. máj 2012

no ocividne prislo aj na nas 😒 mala ma 21 mesiacov a treti den mi nespi. vydrzi tak hodinu v postielke sa hrat ,pripadne lezat a brblat ale nespi. predtym spala hodinu a pol.

erzulik
8. jan 2014

Mam 27 mesacnu dcerku ktora mi nechce poobede spavat trva to 3 dni. Predtym spavala cca 2 hod a odrazu sa jej nechce spat? Co mam robit aby zaspala. V noci prespi cca 12,5 hod moze to byt tym ze uz poobede tolko nepotrebuje? Kriza nastava okolo 17.00 hod ale to ju uz nechcem dat tak neskoro. Tieo dva dni zaspala 19.15-7.30 to som ju musela rano budit lebo som si myslela ze poobede bude spat. Poprosim vase rady a skusenosti.