21 mesačné dieťa a problémové zaspávanie

zaneta222
28. okt 2012

Milé mamičky, má 21 mesačného syna, ktorého ešte dojčím no dojčím, on skor už asi len dudká neviem ho to odnaučiť neznesitelný plač a ešte k tomu doteraz zaspával v kočíku cez den večer v pohode na posteli zaspal síce troška mrčal že chce prso ale nedala som mu, no teraz som sa nahnevala a kočík dala perč ale nevie ani za svet na posteli zaspať som s toho zufalá strašne plače neviem čo robiť prosím ak máte s tým skusenosť poradte budem veľmi vdačná, žaneta

hradnapani
28. okt 2012

@zaneta222 ak som to dobre pochopila, tak si mu naraz zobrala aj kocik cez den na zaspavanie a aj prso? to je asi trochu vela naraz... tak teraz uz bud len vydrzat alebo zmeny robit postupne. A bez hnevu - deti to citia a potom su nervozne. A co robit ked place? Nuz, ja by som ho utisila.

slady
28. okt 2012

ja som vzdy musela mat nejaky trik pri zaspavani, lebo od roka a pol som mu zobrala flasu aj dudel a dala pit z pohara iba , lebo sa mu zacali kazit zubky, a problem bol na svete. presli sme vsetkym mozny pri zaspavani, aj kocik fungoval, aj knizky, aj uspavanky ale vsetko len na chvilu - par tyzdnov a zase chcel zmenu 😀 raz sme dokonca mali taky ritual, ze bublinky fukat z bublifuku ked si lahol do postele, potom sa uz len otocila zaspal 😀 teraz mal 3 roky a konecne chodi spinkat sam a bez ramusu, ale trvalo to dlhooo, prajem pevne nervy a trpezlivost a skusat ho namotivovat vselijako na spanok, kazdemu funguje nieco ine.

zaneta222
autor
28. okt 2012

@hradnapani ako ho mám utíšť začne strašne vzdorovať, prso som mu nevzala ja mu dám len on by chcel na nom zaspávať a to mu nedovolím už ma dosť rozumu.

henrietag
28. okt 2012

@zaneta222 moja dcera ma 22 mesiacov a tiez cez den len v kociku ideme na terasu parkrat pokocikam ked zaspi prinesiem kocik do spalni prelozim na postel malu a spinka mi dve hodiny a absolutne mi to nevadi ze zaspava v kociku nemam dôvod jej ho brat .. ale kojit nekojim to je mozno ako s dudlom take dva dni trucu a zabudne sa na to 🙂

zaneta222
autor
28. okt 2012

ani mne to nevadí že je v kočíku ale už je mu malý a je tam pokrčený

ankaevka
28. okt 2012

@zaneta222 riešiš zaspávanie počas dňa? ja som svoje vždy dávala počas dňa spať na posteľ, väčšinou som ich uspávala na rukách a potom preložila..keď už boli staršie, tak som pri nich ležala až kým nezaspali..u nás pomáhalo hlavne to, že som sa tvárila ako že aj ja už spím, synovi som dokonca držala nohy lebo s nimi neskutočne narábal aby sa ukľudnil..lenže ja som staršie nekojila a mali dudku do 2,5 roka, takže neviem či ti to pomôže...najmladšiu zatiaľ kojím a v poslednej dobe zisťujem, že pri večernom zaspávaní keď sa od nej vzdialim, tak skôr zaspí ako keď som tesne pri nej