20-mesačná dcéra nás začala biť

30. máj 2022

Baby ahojte, 20 mesačná dcérka, momentálne asi obdobie vzdoru. Zúri na všetko, začala nás s mužom capať, biť.
S mužom smejú nikdy neudreli, ani po zadku, sme proti takejto výchove.
Ako reagovať? Ignorovať? Vrátiť? Snažiť sa dohovoriť?
Ďakujem

melanta
30. máj 2022

Určite nie vrátiť, to by ju učilo že vrátiť úder je oka a ani nie ignorovať. Chytiť ruku, ideálne ak stihneš pred tým než buchne a hovoriť jej, že to je zlé, že to len zlé deti robia a že to maminku bolí. Ak to je ozaj len obdobie, tak z mojej skúsenosti toto pomohlo, rýchlo to prešlo.

elizabet173
30. máj 2022

je to normalne v tomto veku, ak ju mas na rukach, zlozit s doraznym NIE, ak iba pride a chce capnut, chytit ruku, pozerat sa do oci a tiez zvysenym hlasom povedat nie. Prejde to

beata_k
30. máj 2022

Ak by vyssie spomenute nezabralo, tak ked uz capne, opustit miestnost. Samozrejme v ramci bezpecia dietata. Spoji si, ze take spravanie nie je pripustne a ostava sama.

alexandra2468
30. máj 2022

Aj nasa to robila v tom veku. Tiez nevieme ako na to prisla, kedze sme ju nikdy neudreli, ani akoze po zadku 😃ani my sa nebijeme s manzelom 😃a ani telku nepozerame. A ona vzdy, ked mala moznost, tak nas udrela 😃
Nevratili sme jej to nikdy samozrejme. Skusali sme dohovaranie typu, to je nono, potom ze nas to boli, ze sme smutni. Nic nepomohlo podla mna 😃 len cas. Jedneho dna proste prestala a uz nas nebije.
Teraz ma 2 a pol roka a zacala nas posielat prec 😃”choď preč, nemám ťa rada”😃

katkatonkova
30. máj 2022

No....mňa tiež dcérka začala najprv kusat až ma to bolelo...dohovaranie nepomohlo....kusla som ju teda aj ja....ostala prekvapená a zrazu prestala....potom začala do nás kopať....kopla som ju aj ja...prestala...začala nás fackat...vrátila som jej to.....ze ju to bolí? Aj mňa to bolelo....a prestala s tým....skúšala...dokiaľ sme jej to s mužom nezačali vracať rovnakým spôsobom.....