2-týždňová dcéra cez deň nespí, čo s tým robiť?

laskonkka
19. dec 2019

Máme dvojtýždňovú dcéru a už od narodenia je to s jej spánkom ťažké. Všade píšu, že novorodenec spi 20 hodín denne a väčšiu blbosť som ešte nepočula. Iba raz sa mi stalo, že spala cely deň aj celu noc len s prestávkami na kojenie. Posledné dni však nechce vôbec spať cez deň alebo len veľmi malo- napr 2-3 hodiny za cely deň od rana do večera. To ešte nehovorím, že večer ju niekedy chytí bolesť bruska alebo niečo podobne prečo nechce spať minimálne do polnoci ak nie dlhšie. Sme radi ak sa nám podarí ju uspať a budí sa celu noc len na kojenie. Cez deň sa niekedy pýta na prsník aj každú polhodinu alebo hodinu, zaspí tam na 10 minút a potom zase place alebo je proste hore a ja už niekedy neviem či je hladná alebo čo jej vlastne je. Navyše aby sa vyvíjala potrebuje predsa spánok. Máte podobne skúsenosti? Dá sa s tým niečo robiť?

mogaa
19. dec 2019

@laskonkka "náročné" deti sú také ako popisuješ....sú deti ktoré jednoducho prerevú celý deň a majú pár krátkych spánkov počas dňa....a je to uplne normálne rovnako ako je normálne ak dieťa prespí celý deň aj noc - každé dieťa má inú potrebu spánku....naša malá napr.spinkala pekne, ale cca od 3mesiaca sa večer okúpala, nakojila hodinku pospala (v čase cca 18-19hod.) a následne zaspala až o 2 niekedy pol tretej ráno a nepoáhalo nič, ani zmena režimu ani nedať ju spať či posúvať čas kúpania,kojenia....suseda mala dcérku čo jej prerevala celú noc a spala len cez deň a aj to kratšie spánky a to trevalo u nej prvé 3mesiace.....takže nestresuj, všetko je "normálne"🙂hlavne na poradni malú prevážiť či priberá, elbo je možné že je stále hladná a nevie si jednoducho vytiahnuť koľko potrebuje alebo ju len bolí bruško či má koliku alebo reflux.....

laskonkka
autor
19. dec 2019

@mogaa priberá pekne, od narodenia sme pribrali vyše pol kila. Reflux neviem ako na to prideme- niekedy po kojení neodgrgne vôbec, niekedy dosť veľa mliečka vyjde, hlavne sa po kojení niekedy puci ako keby jej nešlo grgnut alebo čo a to ju môžeme nosiť aj hodinu

tenerifka
19. dec 2019

Mas normalne dieta, ja neviem, odkial sa vzal ten mytus ze 20 hodin.Moje ked boli kojene nespali cez deñ vbec( max.20 minut v kuse), az ked boli na UM tak potiahli aj 2 h. naraz

sense
19. dec 2019

Co sa s tym da robit?....vydrzat...moja spustila rano o 7rev a revala do 23.00 a cez den spala ked nevladala revat cize take 4x 20 min ,dlhsie jedine v kociku za pohybu... po troch mesuacoch sa to mierne zlepsilo sice nespala ale aspon nwrevala...potom byvala hore v noci kvoi zubom a refluxu kazdych 45min.... asi do 8mes... a

Teraz je to zdravw usmuevave a kludne dieta ,

mogaa
19. dec 2019

@laskonkka spomeň to na poradni doktorke, odgcnutie je normálne, dieťa nevie kedy má dosť🙂možno ju bolí bruško, pri prebalovaní trošku pocvič s nožičkami, po kúpaní pomasíruj bruško,,chlapci mávajú aj problém so zastavenými vetrami...dieťa pýta papať nielen keď je hladné ale aj keď ho bolí bruško, taký kojenec si všetko uspokojuje prsníkom..doktorka ti podľa príznakov povie čo by to mohlo byť a aj ako sa tomu dá pomôcť alebo či treba len "vydržať"...detičkám sa potom zvyknú dávať probiotiká alebo niečo proti nadúvaniu ale treba to prebrať s pediatrom či je to vôbec potrebné...a ano naozaj existujú aj deti čo ako novorodenci prespia celý den aj noc až na prestávky počas kojenia😉ale rovnako existujú ak "náročné deti" ktoré prerevú celý deň aj noc bez zjavného dôvodu😉

lenvam
19. dec 2019

No keďže som nekojila lebo v pôrodnici ju naučili na fľašu aspoň som ju nemala celé dni na cicke lebo toto isté máme doma takže s istotou som vedela že hladná nieje lebo umelé je umelé tie 3-4hodinky v poho a do teraz neviem prečo nespavala a plakala plakala kolika pochybujem lebo nekojena,antikolik fľaša ,brucho natierame,espumisan kvapky,a mlieko rozramane vo feniklovom caji.

asfodelka
19. dec 2019

@laskonkka ja mám doma 2mesačného fešáčika, ktorý mal teraz nedávno zlé obdobie a cez deň vyrevoval, málo spal, len cicať zvracať prebaľovať. Našlo sa úplne jednoduché riešenie.
Jemu bolo proste zima. V dome kúrime na 23stupňov kvôli nemu, obliekala som ho o vrstvu viac ako seba, ale stále mal studené rúčky. Potom som mu raz obliekla overalik z pepca- čo je akoby deka hrubší a vyzerá ako sob- a moje dieťa prespalo 6hodín v kuse. Až som ho kontrolovala či žije 😉 jednoducho je "zamarznuty" a túži po teplom oblečení.
Možno aj u Teba bude riešenie jednoduché. Treba hľadať a skúšať. Držím palce.

jana19877
19. dec 2019

@laskonkka spomeň tieto problémy na poradni u doktorky. Tá ti najlepšie bude vedieť poradiť. Ale pokiaľ pekne priberá a rastie, tak to nebude až veľký problém. Niektoré deti jednoducho nechcú tak veľa spinkať.

laskonkka
autor
19. dec 2019

Ja už tomu ale nerozumiem, lebo je stále nespokojná, aj keď je prebalena napapana, či ju zaviniem do perinky, či je rozbalena, či ju nosím, či položím, proste hocičo skúšam a stále place, iba na prsníku sa vie ukľudniť. Aj ja sa snažím byt psychicky vyrovnaná aby cítila pokoj, ale toto už sa fakt nedá, človek je z toho zúfalý.

lenicka2609
19. dec 2019

Ahoj,mam 3 deti a vsetky boli presne taketo a trvalo to zhruba do tych 6-tich tyzdnov kedy si urobili same rezim ze sa napapkali a potom hodku vydrzali a sli spat. Ono taketo male miminka su najradsej na ciciku a tam chcu aj spinkat. Takze mimco je nervozne aj preto ze chce spinkat ale nevie samo zaspat a potrebuje cicik.

lenicka2609
19. dec 2019

Ak nema cumlik tak urcite skusit nejaky dat,velmi to pomoze. S nim si moze dudlovat kolko len chce 👍

laskonkka
autor
19. dec 2019

@lenicka2609 tak cumlík zase zakazujú laktačne poradkyne a všetci strašia, že sa môže zhoršiť dojčenie, tak jej nedávam zatiaľ žiaden ale mám ho pripravený, keby bolo už veľmi zle. Tebe pomohol teda cumel a s dojčením si nemala problémy?

lenicka2609
19. dec 2019

Vsetky 3 decka som dojcila. Najstarsiu do 12mes. (mala cumlik) Stredneho do 15 mes(ten nechcem cumel) a teraz ma maly 5 mes a spokojne dojcim. Na laktacne sa moc nepozeraj rod tak ako vyhovuje tebe lebo nakoniec sa s toho dojcenia aj zblaznis...predstav si ze si a teba spravi cumlik a v noci neprespis v kuse viac ako hodinu 😉 ja som pri najstarsej sa branila cumliku ale viesco ked mala 2 mes.som jej ho dala a to decko sa zmenilo o 180° a ja som si nadavala preco som ho nedala skor...zrazu sa dieta nakojilo dala som cumlik a dokonca aj samo zaspalo..ale vsak uvidis ako budete dalej pokracovat

eliska13
19. dec 2019

@laskonkka ja som kojila dlho predlho, ale určite nie každu polhodinu.Pises, že place pricucne sa potom 10 min spi ....nedovol jej spať daj jej prst do pusy, akoby si ju chcela odtiahnuť od prsa ona zase začne sať.Nenauc ju dudlovat naprázdno a spať na prsu tam sa má papať😉.....Dala by som jej cumel.
Kaka, prdi?mne radila lekárka po každom prse dať odgrgnut a po kojeni hneď na brucho nech sa vyprdi a vygrga.Bala som sa, že všetko vyvráti, ale nie...

rozovykon
19. dec 2019

@laskonkka ja by som možno skúsila šatkovať, aby ťa cítila a zároveň, aby si mohla aj fungovať....

vmatuscinova
19. dec 2019

@laskonkka dobry den, novorodenec bez problemov hlavne s bruskom by mal ozaj po nakojeni zaspinkat, urcite babatko nieco trapi. Mam skusenost hlavne s kolikovymi detmi, ak chcete skusim Vas pridat do skupiny kde sa dozviete o kolike aj tipy na upokojenie a ako pomoct nezrelemu brusku.