2-ročný syn nechce sám jesť

martina0303
30. máj 2020

Môj 2r syn nechce sam papať lyžičku nezoberie do ruky ani za svet ani chlebík ani nic čo sa da jest rukami ako ho mam naučiť papat

nikusiak9
30. máj 2020

@martina0303 ani moja. chlebik ano, ale lyzicku nie.

martina0303
autor
30. máj 2020

@nikusiak9 on vobec nic 😢

mogaa
30. máj 2020

@martina0303 naozaj nič? brumík, ovocná kapsička, ovocie, lízatko?

marca12
30. máj 2020

@martina0303 je to krute,ale nechat ho tak a ked riadne vyhladne mozno sa skamarati s lyzickou.
Proste nechces jest lyzickou,tak od stola,jedlo ta tu pocka a ked budes hladny,najes sa.

martina0303
autor
30. máj 2020

@marca12 nechala som ho tak bol hladny sedel pred jedlom a nic začal plakať

martina0303
autor
30. máj 2020

@mogaa vôbec nic 😢

vilma7
30. máj 2020

U nás to isté a to má syn takmer 3.5 roka. Tiež som z toho na prášky, raňajky asi hodinu kúsok chleba keď nepovolim a to mu každé sústo aj 20x pripomeniem, aby sa pohol ďalej. Ale jednoducho on radšej jesť nebude a keďže je ako prútik, chováme ho, lebo s váhou je ďaleko za rovesníkmi. Už len čakám kedy z toho vyrastie

sashabb
30. máj 2020

@martina0303 netreba to siliť, veď keď bude chodiť do školy jesť bude sám 🙂
Môj má 3+ a teda tiež nechce jesť sám. Určite by som ho nenechala hladného, len preto, že si ešte vyžaduje moju asistenciu.

marca12
30. máj 2020

@martina0303 musis vydrzat,vie ze placom ta dostane. Ach toto su srdcedrasajuce metody,ale vacsinou funguju.

mogaa
30. máj 2020

@martina0303 a dávala si mu keď bol menší jedlo do rúčky? chrumky, rožtek, slanú paličku do ruky? lebo to je divné že nie nechce sám papať.....jedine skúšaj na niečom čo má rád napr.toho brumíka alebo lízatko , daj mi do úst a polož pred neho...keď bude chcieť tak si to vezme.....naša má 2,4roka všetko je už sama včetne polievky(tú sa teda naučila v škôlke od ostatných detí ke´d videla že sami papajú)ale už pred rokom si brala všetko čo chcela....keď mala niečo cez rok sama jedla jablko(nakrájané nechcela)takže neošúpané v celku....ak má rád napr.čučoriedky - dať pred neho v miske a nechať ho tak, ak bude chcieť sám si ich vezme...nehovorím že musí už sám papať obed, ale je naozaj divné ak si nič nezoberie do ruky aby jedol.....to čo mu dáš a vidíš že mu chutí, treba položiť pred neho a nechať ho nech reve, ak to bude chcieť musí si to vziať do úst sám....to je skôr o pohodlí...ja by som to skúšala na tom sladkom čo vieš že bude chcieť.....

manchester123
30. máj 2020

@martina0303 tak môj má 3,5 roka a tiež sám nepapa, ale niečo zje aj sám, ale je slabý jedak, tak ho radšej nakrmim a viem, že čo a koľko zje. A vôbec si teda z toho hlavu nerobím. V škôlke bude papať sám, keď uvidí ostatné deti.

lula313
31. máj 2020

A mal už obdobie “ja sám”? Naša chce od malička všetko robit sama, až ma niekedy z toho ide porazit.. Nasa je sama lyžicou asi od 1,5 roka, ale napr nechcela jest ovocie. Teraz má 2 roky a už pekne je aj ovocie ako jahôdy, banán, hrach lúska ako profík, už aj jedáva vidličkou a prišlo to zo dňa deň. Čiže podľa mna treba nechat dieťa tak, nech sa same chytí. Možno by som skúsila jest s ním za stolom a nabádať ho, že veď aj ty si daj.