2-ročná dcérka vymýšľa pri jedení, poraďte ako na ňu

8. feb 2020

Maminky mam dvojrocnu dceru a posledneho pol roka to jej jedenie je na porazenie...stale si myslim ci jej daco nebude ked takto vymysla pri jedeni ale vsak posudte same:..rano vypije flasku mlieka (ktore si sama vypyta)..potom ideme na ranajky : vianocka alebo chlebik..ale to tak ze sama to jest nechce musim jej to kuskovat a davat do pusy..a je to ochotna zjest len vtedy ked ma okolo seba nejake vzruchy (knizka, mobil)..vtedy otvara pusu a spapa aj ked niekedy zvykne skreckovat..potom papame jogurt alebo ovocie do zje bez problemov ( hlavne jablcka)..potom na obed papa vacsinou len polievky..kde prve tri lyzicky pekne otvori usta ale zvysok uz si pyta mobil alebo knizku..ked to mama spapa vsetko..(niekedy aj tri taniere)..potom jej davam olovrant bud nejaky corissant alebo ovocnu tyzcinku..to tiez spapame relativne bez problemov no a vecer kasu pritom tiez potrebujeme zabavku inak len tri lyzicky..keby jej nieco bolo ( po zdarvotnej stranke)..tak by nezjedla ani keby mala tie zabavky vsak?..lebo ja uz som z nej zufala..

elzus
8. feb 2020

Ako u nas doma mam 17 mesacneho ale jedenie dako takto 4 lyzicky ok a potom knizka alebo rozpravka , hracky. Proste najradsej by behal ani v stolicke neobsedi 🙈🤦 ja uz som s toho na nervy

autor
8. feb 2020

moja tiez neobsedi..dakedy za nou beham s lyzickou ako idiot

miruslb
8. feb 2020

Presne, aj u nás tak 😂😂😂 malá má 21 mesiacov

hela_tn
8. feb 2020

Tak toto všetko by moje dieťa malo na tri dni minimálne,takže podľa mňa je veľmi dobre..u nás sa pozerá rozprávka iba pri večeri,ináč nie..u vás vie,že keď bude jesť,bude mobil,preto si ho vyžaduje a je iba,keď môže pozerat

autor
8. feb 2020

@hela_tn a ak sa mozem opytat co zvyne jedavat tvoje dieta cez den?

vivien16
8. feb 2020

Presne ako u nás, zo stoličky hneď vyskakuje, musí pozerať pesničky inak zje len 3 lyžičky. A to jedenie trvá vždy aj 30 - 40 min.

autor
8. feb 2020

kamoska ma tiez dovjrocneho syna ale ten zje vsetko ešte aj za druhych..a ziadny mobil ziadne knizky ani pesnicky nic..len tak otvara usta..az mi je do placu ked to vidim.a porovnam s tou mojou

heidy222
8. feb 2020

U Nas pri jedle nie su Knizky, hracky a uz vobec nie televizia. Vytvara to velmi zly navyk. Podla mna Mame matky priliz velmy strach nechat dieta hladne. Vsak hlad je najlepsi kuchar. Mne sa kamosky cuduju Ze Ked ideme von na prechadzku neberiem ziadne pochutiny, dieta musi vediet mimo 5 jedal vydrzat nejest. Ziadne dzusky, chrumky. Jedlo sa je pri Stole, stolujrme vzdy cela rodina spolu, ked to nezje, ok, ale potom nic do dalsieho jedla a hotovo. Dieta nezomrie od hladu. A ked sa nedotknd obeda Tak na olovrant je ten obed znova, ziadne ovocie, tycinka a pod.

evalin88
8. feb 2020

Maly bude mat 2 roky a zje ovela menej ako tvoja. Rano zje dobrovolne iba parky, ( cez vikend lebo to nemoze jest stale) inak sa snazim do neho dostat vyzivu,alebo jogurt, oocas prechadzky zje kusok rozka zasadne sucheho. S maslom sunkou syrom absolutne... na obed na polievku, vacsinou vyvar s mrkvou a kuskusom maso vobec, to zje celu mysku a uz skusa jest sam. Potom ovocie ale nie vzdy, vyzivu alebo tvarohovu buchtu, na veceru kasu krupicovu alebo zemiakovu. Inac co je doma navarene ani ochutnat. Mne to pride menej ako pises ty....veceria a rabajkutue tiez zasadne pri knizke.

evka258
8. feb 2020

@heidy222 súhlas. Aj ja som to už zistila.

tncka
8. feb 2020

No ja neviem ale mne sa to zda vela jedla. Najprv mlieko,chlebik,ovocie,obed,olovrant,vecera. Prinajmensom doobeda je toho nejak vela,neni hladna ked nechce. Ja by som ubrala na pocte jedal denne

lenka2710
8. feb 2020

No moja by to mala tiež na tri dni 😂 keby si mala moje dieťa, to by ta len porazalo z neho 😂😂
To ani náhodou toľko toho nezjedla, ráno mlieko, potom nejaké ovocie, obed len polievka, poobede bud jogurt, výživa a na večeru rôzne, chlebík, alebo to co bolo na obed, kasu a podobne ale moc tomu nikdy nedala a samozrejme telka musela ísť, inak ani bohovi sa nenaje a teraz ma 5 a sme na tom stále rovnako 😉 je to taky malý štúr

autor
8. feb 2020

@lenka2710 no my mame 97 cm a 13 kilo

patys123
8. feb 2020

Moj maly je velky jedak cize mne sa to ako vela jedla nezda, myslim ze primerane veku... Akurat tu flasu mlieka rano by som vynechala alebo davala k ranajkam. A tiez si myslim ze s tym mobilom je to take vydieranie 😁... Ja by som skusila pecnicky na CD a ziaden mobil. Ja som nikdy mobil detom nedavala a ked som to skusila tak som s tym aj rychlo prestala lebo bolo z toho viac skody ako uzitku. Dieta si mozno tyzden potrucuje ale nakoniec bude dobre.

fiafia
8. feb 2020

Som sa zasmiala. Moja ma tri a polku z toho co pisete nezje ani keby co bolo. Pecivo? semtam rozok,chleba ine nikdy nic.Jogurt snad dva roky nejedla, kasu? Neexistuje. Zeleninu, maso zje len ked pozera video. Bola som zufala, teda.stale som lebo nove nieco nezje ani keby co bolo. Bala som sa co vsetko jeh bude chybat ale krvny obraz na moje prekvapenie dobry. Jej jedenie sa trochu zlepsilo ked nastupila do skolky. Pevne verim,ze casom sa to zlepsi. Aj vam drzim palce

lenka2710
8. feb 2020

My máme 105 cm a 17 kg, takže tak, čo ti poviem 😉

lusyc
8. feb 2020

Tiež mi to príde množstvo, co by moja 3 ročná mala aspon na tri dni. Ráno mlieko, doobeda nič, alebo kúsok suchého chleba/rožka. Na obed polievka, väčšinou vývar s rezancami a mrkvou, druhý chod už jej väčšinou netreba, rozbabre. Olovrant mlieko, niekedy nejake ovocie. Na večeru paradajky, uhorka, paprika, niekedy kúsok syra, parku, šunky, niekedy dokonca aj kusok chleba, k tomu mlieko. Alebo to, co bolo na obed varene. Večera len pri vecernicku, a ked náhodou ma sladkosť na olovrant, tak večer už dokopy nič. Varím, co si prosi a potom to nezje. Tak mňa ide poraziť. Kaše, jogurty, výživy jedla naposledy pred 2 rokmi. 94 cm, 10,5-11 kg. A neviem, čo s ňou.

patka06
8. feb 2020

Podľa mňa je toho jedla priveľa pre dvojročné dieťa, nie je hladná preto vymýšľa.
Na ráno by som to mlieko nedala, raňajky tak ako píšeš a mliekom zapiť, desiata ovocie, na obed by som dala normálne jedlo ....mäso, ryža, zemiaky, cestoviny ...olovrant nejaká drobnosť - tak ako píšeš a na večeru polievka alebo tá kaša
Podstatný je ešte aj časový rozostup medzi jedlami, aby stihla stráviť a vyhladnúť
samozrejme by som zrušila zábavky pri jedle - najesť a potom zábava
Ak nie ok, odložím jedlo a ideme ďalej, napr, obed ...ďalšie jedlo až olovrant, nič medzitým

kulumulu123
9. feb 2020

@heidy222 presne suhlasim na slovensku Este ziadne dieta od hladu neumrelo (teda aspon dufam)... Nezje ranajky bude az desiata... Nazje ani desiatu? Tak dostane obed.... Ak nie obed tak olivrant resp.veceru.... medzi tym ziadne sladkosti hluposti nic..... Ak nechce jest nenutim ju (mna by tiez niekto tazko nutil ked nemam hlad)... Ked jeme tak za stolom ziadne hracky a telka uz vobec....

lavender273
9. feb 2020

Moja dcera jedla celkom dobre do takeho 18m, potom akoby utalo. Skusala som vsetko mozne, musim sa priznat aj tv dostala len aby jedla, fungovalo to na chvilu. Teraz ako 3r je to bieda, na ranajky mi zje cerealie s mliekom, potom na obed ju nahanam nech aspon polievku zje. Do vecera nic (zatrhla som chrumky a pod..) veceru raz zje raz nie. Doteraz mi aspon jablko alebo banan zjedla. Teraz nic. Dnes ma tak vytocila s jedenim ze som sa rozhodla ze sa na to vybodnem. Bude jest bude, nebude jest nebude. Ziadne telky, hracky nic.drzim palce je to o nervy niekedy