2-mesačné dieťa a nádcha.

gejby3313
31. mar 2020

Ahohte ,mozno mi tu poradite asi pred 10 dnami nam skoncila nadcha ..nadchu chytila od starsej sestricky..ale odvtedy pocujem ako keby stale chrble proste..aj som jej skusala odsat uz mi to neslo..aj u pediatra sme boli aj som mu to hovorila no noc mi na to nepovedal ..neviem ako sa mam zbavit toho chrblenia soplik jej netecie,ale ked sa prepapa a vygrcka mi tak vidim ze vela krat mi vyvrati aj hlien ..uz som zufala..dakujem za kazdu radu a

romanka_369
31. mar 2020

@gejby3313 ahoj.. Ja mam tento problem s malou dvojmesanou minimalne mesiac🙄.. Stale chrchle cez den ani nie ale hlavne rano.. Doktorka povedala odsavat a davat nasivin kvapky.. Odsavat nemam moc co kedze to ma niekde hlboko a nasivin kvapky jej tiez nemozem davat dlhodobo.. Tak jej kazde rano dam libenar nieco odsajeme obcas a raz dam nasivin a raz nie. . Ale tiez ma to jeduje lebo niekedy hlien aj vykaka alebo ako vravis ty vygrcka..citala som niekde ze aj sinupret je pre dojcata na hlien ale neviem.. Uz som rozmyslala ze jej zato zavolam ci jej to mozem davat..

gejby3313
autor
31. mar 2020

@romanka_369 no presne ja davam libenar teraz som jej dala a islo mi odsat ale zas odsavat moc nechcem ked vidim ze jej to neprekaza ..zevraj odsavanim sa tvori este viac hlienu 😰uz som zufala a normalne sa bojim vsak takto dlho som este nezazila aby malo take male babo sopliky..ako jej netecu ale pocujem ze chrble a tiez najme rano a vecer cez den vobec ..ked buva cez den tak dycha krasne cisto ..nechapem to

evkamotka
31. mar 2020

Aj ja mam 2m, je aj Nasivin s koncentraciou vhodnou pre babatka, pytaj v lekarni. No a preplachovat, odsavat. Ved nie kazdu hodinu ale ja som aspon pred spankom, aby mu soplik nevadil

gejby3313
autor
31. mar 2020

@evkamotka skusim ten nasivin dufam ze ho zozeniem lebo to je des chodit do obchodu teraz 😰

evkamotka
31. mar 2020

@gejby3313 potim pozor, smie sa uzivat len 1 tyzden.

777januska777
31. mar 2020

Náš dostal nádchu ako týždňový, mesiac sme sa s ňou trápili a také to chrchlanie mal tak do roka asi 😀 niekedy menej, niekedy viac. Neriešili sme a po roku to spontánne prešlo 🙂

fiafia
31. mar 2020

@gejby3313 za mna je najlepsii Sterimar. Jeden sa moze pouzivat denne a druhy s medou je na 7dni. Je to morska voda krasne precisti nos. Pouzivam ho od mala uz treti rok 👌

majusska202
31. mar 2020

Ahoj moja mala teda uz ma rok ale tiez s tym bojujeme ja vzdy ked sa jej totk deje pustím difuzer a nakvapkam eukalyptus. Nepouzivam žiadne kvapky ani nic ale toto mame celu noc pustene aj pri chorobách je to super vec.

betka233
31. mar 2020

Ja pouzivam Aliamare a je to nieco podobne ako ten Sterimar, na baze morskej vody... aj moj 3mesacny tak funi, hlavne rano ked sa budi, tak mu kvapkam to Aliamare do nosteka a potom davam aj kremik Nisita tak len na povrch nosnych dierok...

viki_izakova
1. apr 2020

@gejby3313 ahoj ja som mala tento isty problem od narodenia mojho syna a davala som mu fenistil kvapky podla kil a ktomu aj aliamare kvapky a ked mu to nezabralo tak zacala striekat uz ako malemu babetku sprej aloe vera prvej pomoci, a to odporucam lebo ja som mala dieta chore každý druhy tyzden a aj zapal stredného ucha mi mal každý mesiac a uz ani anitibiotika mu nezaberali ani kvapky do ucha a a ani do nosa preto som striekala do nošteka mu aloe vera sprej a ked mal problém z ušami tak aj do usi a odporucam a sama uvidis ze nadcha babetku uľavi. Pytala som sa aj našej p.doktorky ci smie aloe vera a povedala mi ze je to v poriadku ze smiem.

gejby3313
autor
1. apr 2020

@viki_izakova dakujeeem ❤

dzuzepe15
14. sep 2020

Ahojte prosim o radu mam 2m dievcatko hned ako mala dva tyzdne mala nadchu lekarka nam dala nasivin a ze odsavat. Lenze teraz zase mala pokasliava a sopli az chrci mate niektora skusenost ze by mala alergiu? Dakujem za rady