2-mesačné bábätko malo záchvat/nereaguje.

simona11sim
23. mar 2020

Ahojte, pojdeme k lekarovi ale chcem sa spytat ci sa niekomu podobna situacia uz nestala. Dnes rano 2x malinka akoby prestala reagovat, bola bezvladna. Inak zdrave dieta. Lezali sme na posteli, bola hore. Zrazu som pocula cvakajuci zvuk (akoby preglgavanie sliz) z ust, mala zaseknutu sanku a jazyk silno oprety o podnebie. Zvuk z krku stale pretrvaval. Zdvihla som ju, klipkala ocami aj dychala ale nereagovala, fukla som na nu, pootacala, davala prst do ust (boli pootvorene ale viac sa nedali otvorit), jazyk aj sanka stale akoby v krci. Pozerala sa ale stale akoby doblba ani rukami/nohami nehybala, bola akoby nepritomna. Stale som jej prstom chytala jazyk az po cca 25 sek s nim pohne, sanka sa uvolni a ona sa zacne aj hybat. Zhlboka sa nadychne. Prvykrat sa to stalo ked mala 7 tyzdnov. To som nevedela ci sa mi to nezdalo lebo som sa vtedy zlakla a nevnimala som vsetky detaily. Myslela som si dokonca ze sa mi to zdalo. Ale dnes ked ma 9 tyzdnov sa to rano stalo 2x a to uz nieco bude znacit. Je plne kojena. Prosim viete niekto poradit co to moze byt? Dakujem

laura1994
23. mar 2020

@simona11sim môže to byť aj epileptický záchvat

rumkolka
23. mar 2020

@simona11sim chod k lekarovi,okamzite. Podoba sa to na epilepticky zachvat

pieksamaki
23. mar 2020

@simona11sim
Neuziva espumisan?

mmoonna
23. mar 2020

Ja si tiež myslím, že je to epileptický záchvat. Mala by si ísť okamžite k lekárovi. Na nič nečakaj

sisa_s
23. mar 2020

Poradim vam, ked sa nieco taketo deje, skuste to natocit na mobil, nas toto ucia detski neurologovia v skole - zachvatov u deti je veeeelmi vela druhov, niektore su neskodne a neurolog to najlepsi posudi, ak to vidi mozno na videu + popis od rodica

andusik13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andusik13
23. mar 2020

@simona11sim náš to prvýkrát urobil keď mal dva mesiace, hneď nás poslali na neurológiu, eeg mal čisté, tak neurologička skonštatovala, že je to z refluxu... Aj dr. na urgente mi hovoril, že podobné stavy mala aj jeho dcéra a bol to tiež reflux... Len ťa chcem ukľudniť, že to nemusí byť hneď epilepsia... Ale samozrejme môže... Nám to hneď odznelo ako som mu začala dávať Nutriton pred dojčením na zahustenie mlieka... Držím palce, nech to je len reflux a nie niečo horšie

sunny8
23. mar 2020

No hneď na urgent .. Toto nie je normálne a nevieme čo sa môže stať

simona11sim
autor
23. mar 2020

boli sme na vysetreniach a na neurologii a ze epilepsia to nie je, skor sa to podoba na reflux kedy akoby to dieta moze aj kolabovat ked sa mu vrati spat. ze musime vyvysit postielku a sledovat ci a kedy sa to opakuje. zevraj casom z toho dieta vyrastie.

simona11sim
autor
23. mar 2020

@pieksamaki nie uzivala mesiac dozadu Sab simplex a teraz BabyCalm

pieksamaki
23. mar 2020

@simona11sim
Ok.ja len tak som si spomenula ze to malo moje babo v tom obdobi zo sab simplex....ale ono aj trosku akoby penilo z ust. To bolo 10 rokov dozadu....nic ine si nepamatam...ale volala som vtedy zo soku sanitku....isla som aspon tym padom na pohotovost.....ja som si vtedy myslela ze epilepticky zachvat...na par sekund bol tiez mimo...atd
Ale potom mi povedali ze to ten reflux a kombinacia sab simplex...ze sa mu mliecko spatne vracalo do ust...
Chod asi na urgent...a porozpravaj priznaky.... zapisuj si cas a opakovanie.....aby si to vedela co najlepsie popisat.

simona11sim
autor
23. mar 2020

@simona11sim dakujem vam vsetkym za odpovede

simona11sim
autor
23. mar 2020

@andusik13 prosim ta a malý ti aj dobre odgrgaval? prip videla si ze by mliecko trosku vygrcol? lebo mne moja moc nechce odgrgnut resp dlho trva kym si grgne a ani nevracka mliecko. ale teraz budem na to musiet viac davat pozor aby si aj odgrgla. umele mlieko mi uplne odmieta. okrem nutrilonu este nieco pomohlo? vyvysena podlozka do postielky?

simona11sim
autor
23. mar 2020

@pieksamaki potom to prestalo? alebo co si potom robila aby sa to neopakovalo? iba vysadila kvapky?

andusik13
24. mar 2020

@simona11sim práveže on vôbec negrckal, len bolo počuť, ako sa mu mliečko vracia naspäť, ale skoro nikdy nevygrcol... Odgrgol si celkom dobre, ale teda vždy po dojčení som ho aj polhodinu držala na odgrgnutie...a to nie je Nutrilon mlieko, ale Nutriton taký prášok, a buď sa zarába do umelého mlieka, alebo do materského... Ja som si vždy pred dojčením odstriekala 30ml mlieka, do toho zarobila Nutriton a dala lyžičkou spapať pred dojčením... No a dodržiavali sme všetky protirefluxové opatrenia... Zvýšená poloha, poriadne odgrgnutie, radšej dať častejšie papať ale menej... Reflux odznel keď začal papať príkrmy