2,5-ročný syn sa nepýta cikať

katysska16
17. okt 2022

Ahojte, syn od cca 2 rokov odmietal plienku. Tak sme začali skúšať , išlo mu to pekne. Nepocikaval sa ale pravidelne som ho dávala cikat a vycikal sa. Teraz ma syn 2 ,5 roka a ja som už na prášky pretože sa pýta cikat len keď ma už trochu mokré slipky . Aj vidím ako zadržiava ale aj tak nejde cikat. Ako mu pomôcť , mali ste to niekto podobne ? V januári ma ísť do škôlky. Ani si to neviem predstaviť :/

viestta
17. okt 2022

Vidíš, že sa osivá pošleš cikať. Časom bude aj vopred hlasit

zuzanna33
17. okt 2022

@katysska16 Jáj no veru áno mali sme aj mi hocičo či vonku ale hlavne v noci cez leto sa najlepšie naučil nechala som ho chvíľku aj v tom mokrom a vysvetľovať a vysvetľovať že nemôže mať ani kvapku no viem presne čo prežívate...Ja som si neskôr sledovala ako pil hodinu pred spánkom vôbec a budila som ho v intervaloch stále som sa pýtala či nejde a pred výletom alebo odchodom autom hneď najprv cikať a ideme...proste musel aj veľa krát vydržať neskôr som si všimla že mu na tom záleží aby mal "nehodu" za každým som sa ho snažila pochváliť aj keď to vždy nebolo jednoduché 🤣 Nájdete si určite tú správnu cestu bez kvapky ☺️ držím palčeky 🍀

elis248
17. okt 2022

Aj môj 2 ročný to tak robil. Aj sa ošíval, aj som sa ho pýtala, no vtedy hovoril, že netreba. A nasilu ho nebolo možné posadiť na nočník. Takže pokračoval v hraní sa a za chvíľu už kričal, že chce cikať a utekal na nočník. Neviem, či mu bolo vtedy hranie sa dôležitejšie alebo možno len skúšal hranicu, že dokedy vydrží. Takto to išlo asi mesiac a potom sa to samé vrátilo do normálu.

bimbina
17. okt 2022

To iste mám aj ja s malou . Každé 1- 2 hodky ju dávam cikat tak, že jej sľúbim odmenu- cukrík , alebo ju nejako skúšam zabaviť . A zatiaľ nám to tak ide .

jexica
18. okt 2022

len vydrzat moj si takto cvrkaval este v skolke

andreatytler
18. okt 2022

@katysska16 Koli tomuto som nedavala syna pravidelne sediet na nocnik ale nechala to od zaciatku na nom aby venoval pozornost svojmu mechuru a bol nuteny to sledovat. V jasliach ho zacali davat na zachod kazdu pol hodinu a po tyzdni sa zacal pocikavat, tak som ucitelkam povedala aby ho prestali davat a pocikavanie prestalo.
Nerobila by som z toho stres, ani trest ani karhanie, ale s kludom vysvetlila ze si musis nieco dokoncit a potom ho prezlecies a nechaj ho v mokrych slipoch chvilu (predpokladam ze mu to vadi), alebo mu povedz ze sa musi prezliect sam, alebo ze teraz musis tie veci oprat a tak sa nemozete hrat. Proste urob to pocikanie pre neho tak prirodzene nepohodlne aby mu to vadilo a mal motivaciu si davat vacsi pozor. A hlavne ak sa mu podari ist cikat bez pocikania, tak chvalit a chvalit.

cezpat
18. okt 2022

@katysska16 Môj sa tiež pýtal cikať až keď mal cvrknuté v gatiach 🤦.
Paradoxne to vyriešila škôlka. Prvý deň sa popišal dvakrát a odvtedy už do nohavíc necvrká a krásne sa pýta 🤷.

zorkahorka
18. okt 2022

Jasne. On mal vzdy toko roboty,ze cikat nemohol ist. Deti su zaujate príliš niecim inym ako je cikanie. Pozor na zapareniny,moze mat z toho cerveneho pinda

hykjam
20. feb 2024

@katysska16 môžem sa opýtať ako a kedy sa synček naučil cikať bez nehody? Aktuálne toto riešim s mojim 3 ročným, presne sam ide cikať až keď si cvrkne. Asi som to pokazila tým, že si zvykol nato, že ja ho dávam pravidelne 🤷‍♀️

katysska16
autor
21. feb 2024

@hykjam zdravím, prešlo to ked mal asi 3,5 roka. Narodili sa nám dvojičky , nemala som čas toľko ho sledovať a čuduj sa svete odvtedy nemá ani fliačik 😃