2,5 ročný chlapček - odplienkovanie

mimi12392
16. feb 2022

Ahojte maminky. Verím, že mi niektoré pomôžete. Máme synčeka, ktorý je už tretí týždeň úspešne odplienkovaný aj v noci. Problém ale nastal v kakaní. 😒 Kaká raz za 3-4 dni, dupka na mieste, je mrzuty, uteká na gauč, kde si lazka na bruško a vidím, že stláča riťku a stolicu doslova zadržiava. Najprv sme si mysleli, že má pevné hovienko a nedá sa mu. Nasadili sme vlákninu, probiotiká, slivkovú šťavu a už keď sa vykakal mal stolicu mäkkú. Každých 10 minút ho denne prezliekam, lebo má okakane trenky, ale keď sa ho opýtam či mu treba kakať, povie, že nie. Kaká už tak, keď vidím, že už mu fakt ide, ho dám rýchlo na nočník a držím a vtedy to z neho vyletí. Skúšali sme chváliť, odmeny, rozprávať, vie, že čo sa ako robí, ale nechápem, prečo zadržiava, keď mu naozaj treba. ☹️😢

gabika128
16. feb 2022

@mimi12392 aj my sme si tým prešli, kričal že kakať ale na nocnik si sadol iba na sekundu a zase sa postavil. Takýto ceremoniál bol pri každom kakaní a trval aj hodinu. Aj čipky glycerín obe pre deti som kúpila a vtedy sa vždy do 10 minút vypraznil, namiesto hodinového revu. Po pár cipkoch už v pohode. V kľude sme zakaždým vysvetľovali stále dookola.

mimi12392
autor
16. feb 2022

@gabika128 Ja som aj rozmýšľala nad tými čipkami, ale už keď mal rok mi vytlačil čipky od bolesti a na horúčku a veľmi pri tom plakal, tak som ho tým nechcela trápiť. Dávala som mu aj dulcosoft, ale on drží až kým to z neho nevyletí. Najhoršie je ísť niekam na návštevu, na prechádzku, len vyjdeme von a už mrnka, že mu treba kakať, prídeme domov a aj celý deň nekaka. Je to dosť ťažké na psychiku. 😢

ctahka
16. feb 2022

@mimi12392 my sme si to zažili minulý rok, pekne sa nám chytil na nočník s cikanim,no zacal zadrziavat kakanie,pol roka sme sa trápili,boli na cipkoch a aj dulcosofte,az jedného dňa znova krásne začal kakať,nechcel uz čipky, strašne pri nich plakal, a mu to už asi aj doplo v hlave trochu...ale podotýkam,ze aj kvôli tomu problému sme sa vrátili k plienkam.Bola to jeho istota,nebol na to pripravený.Teraz má tri roky,cika do záchoda,no na kakanie ma stále plienku, už to totiž nechcem zase zažiť...viem sa vcítiť do toho, čo prežívate... skúste sa ho opýtať,ked mu bude treba kakať,ci chce plienku, ak áno,tak mu ju dajte, radšej takto nech sa vykaka do nej ako zadrziavat. jedného dňa sa naučí kakať aj do záchoda...chce to čas, držte sa 🙂

simona92101
16. feb 2022

@mimi12392 tiez sme si tym s dcerkou presli,nic nezaberalo ani cipky.zabral az sirup Dulcosoft.davali sme tyzden,ked zacala pravidelne kakat,tak sa davka znizovala az uplne sme vynechali.

bubuzu
17. feb 2022

@mimi12392 asi to tu už bolo, ak nie, poradím ti, netlačiť na neho.ono to bude postupne lepšie, potom sa to zas na chvíľku pokazí,.potom zas nakoniec to bude ok. Môj mal tiež problém, držal aj niekoľko dní, istý čas sme z toho boli v strese, ale to ničomu nepomáhalo.pomohlo len neriešiť, pozorovať a byť vnímavý a zistiť, čo mu vyhovuje. Náš vôbec nechce šerblík, ale zistili sme, že počupiačky na dospeláckom to dá. Nie je to pohodlné, treba ho pridržiavať a tŕpnu mu nôžky, ale máme pri tom srandu, rozprávame si rozprávky. A prejde aj toto. Občas, keď je chuť, skúsi detskú dosku,nejde, nevadí. Sú to len obdobia.

dadulamamula
17. feb 2022

@mimi12392 ja si s tým prechádzam teraz, mala ma tiež cez 2 roky, odplienkovavame.. Ráno po zobudeni ma suchu plienku čiže cez noc vydrží, ráno hneď ideme na WC vycika sa pekne do zachidika.. Počas dňa stále drží moc, alebo to spraví mimo... Tiež mam nervy, ale snažím sa byť trpezlivá a čakám 🙂

mimi12392
autor
17. feb 2022

Ďakujem vám krásne všetkým. Viem, že je to dosť bežné u detičiek a treba byť len trpezliví a vydržať. My sme si od malinka prešli rôznymi obdobiami a teraz na to spomíname len s úsmevom, že sme sa tak trápili a stresovali a prešlo to ani nevieme ako. 😏😏😏☺️ Snažíme sa byť vklude a byť pri ňom. Verím, že raz príde na to a naučí sa. Dneska držal, držal, až sa pokakal na obed keď spinkal. 🤷🏼‍♀️ Skúsim nasadiť ten dulcosoft a že mu to trošku poposuva a už nebude mať ako udržať.

evica8370
17. feb 2022

@mimi12392 ahoj, my sme mali tiež problem s kakanim, syn najprv v pohode do nočníka a potom akoby utalo a konec, len do plienky. Netlačili sme, nechali to na ňom a naučil sa sám okolo 4r. Naopak dcérka tá sa naučila raz dva za jedno leto okolo 2r. Síce zo začiatku napodobňovala bračeka, že do plienky spolu kakali ale ju to raz dva prešlo. Tá nemá problém aj 2x za deň kakať 🙂 všetko chce len čas a trpezlivosť. Netreba nič nasilu lebo to bude mať len opačný efekt. A ešte dodám, že žiadne lieky som nedávala. 😉

rora
17. feb 2022

Moj syn mal problem vyslovene s nocnikom ako sme zistili, od 2 a pol roka chodil iba na redukciu na wc, sam si to tam pekne nachystal, dal schodik a islo to... mozno by som skusila...