2,5 ročné dieťa má druhý deň teplotu

elcoro
8. jún 2020

Ahojte, od včera mal malý (2,5 ročný) z ničoho nič od obeda teplotu 39,5,po podaní nurofenu, opakovane potom panadol teplota klesla na 37, 5....neviete ci teraz je nejaký vírus vo vzduchu? Včera bol pred obedom vonku hodinu, žeby sa prehrial? Dosť bolo teplo, jemu nič nieje, nekasle, nesopli, nič ho vraj neboli, pekne sa hraje, akurát mi nechuti jest..... Vonku sme dnes neboli, ráno teplota keď vstal 38,dala som panadol, pred obedom teplota pod 37,nedavala som nič. Vstal o tretej a opäť teplota 39,3 🙊🙆‍♀️

83lenka83
8. jún 2020

@elcoro šiesta chorobe je teraz všade:-/

alenkam82
8. jún 2020

Ak sa na 3-4 den vysype a teplota zmizne, siesta choroba. Ale nemusi byt zarucene. Sleduj. Ine priznaky? Oci zapalene? Zacervenanie niekde na tele? Jazyk? Pery? Dlane, chodidla? My sme rok dozadu takto mysleli, ze siesta choroba, potom skoro umrel. Teraz s nasledkami po 3 tyzdnoch v nemocke relativne ok

elcoro
autor
8. jún 2020

@alenkam82 nič nemá vôbec, pozerám ho stále, žiadna vyrážka, opuch, slzenie oči nič....

alenkam82
8. jún 2020

@elcoro , ok, tak ak by sa po vyhadzani neodteplotovala, tak potom to nie je siesta.

elcoro
autor
8. jún 2020

@alenkam82 ved on nieje vyhadzany nič, len teplotu ma

alenkam82
8. jún 2020

Siesta choroba, typicka detska. 3 -5 dni bez priznakov trploty a potom sa vyhadze a HNEd teploty zmiznu. Pozrite na nete. Nic vazne. Potom je este urcity cas infekcna, nrpamatam presne. Ak by ostalo pri teplotach, popriipade ine priznaky, potom lekar, pohotovost

elcoro
autor
8. jún 2020

@alenkam82 čiže ešte nemám ísť do Dr? Keď len od včera teploty? Aby na mňa nepozerala jak na blbú že 2 dní teploty bez ťažkostí a hneď utekám do Dr.

alenkam82
8. jún 2020

@elcoro , pravdepodobne je to siesta. Nie isto. Dcerka tak mala a sla som k mudr a kukala na mna ako na ... bola to siesta. So synom som tiez to riesila, tiez predpokladali siestu a nebola to. So siestou sa k midr nwchodi. Pozorujte

elcoro
autor
8. jún 2020

@alenkam82 po koľkých dňoch treba ísť do Dr. Keď je teplota bez ťažkostí?

alenkam82
8. jún 2020

fuuu, tu pisu 7 dni. https://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby... Tazko povedat, co je spravne. Ak sa bojite, chodte, ale ja by som sla mozno az na 4ty den. Lebo nasa jedine sa spytala, ci sme mali siestu, ja ze nie a tak, ze asi to a poslala nas domov. Tiez viac neurobia. Skor ak by sa ine priznaky objavili, ako som pisala

elcoro
autor
8. jún 2020

@alenkam82 ôk ďakujem pekne 💗

alenkam82
8. jún 2020

Drzxim palce. Siesta je bezna choroba, pozrite si, kolko ste potom este infekcni. Von necvhodte. Potom mozno nieco este na podporu imunity

valentyne
8. jún 2020

@elcoro Zuby to byt nemozu? Ci uz ma vsetky vonku? Nasa takto teplotovala dva dni a na treti den vonku stolicka.

elcoro
autor
8. jún 2020

@valentyne sa mi zdá ze posledne stoličky, ale dnes som pozrela a ich ma už skoro vonku celé, nedá sa mi pozrieť lebo vrieska a zatina zuby, nechce mi ukázať 🙈

elcoro
autor
8. jún 2020

@alenkam82 mam doma aj mesačného 🥴 snáď to neschytá aj on

alenkam82
8. jún 2020

@valentyne taku teplotu by som na zuby nehadzala

alenkam82
8. jún 2020

@elcoro ak je to siesta, tak skor ano :( je to velmi infekcne, preto potom treba karantenu dodrziavat. Ako ak tie stolicky idu ... ale mne to pride prehnana reakcia organizmu na stolicky

alenkam82
8. jún 2020

@elcoro , mozete ich skusit velmi izolovat ... za pokus nedate nic

elcoro
autor
8. jún 2020

@alenkam82 izolovať? Sa nedá absolútne, beha všade za nami,

janage
8. jún 2020

@elcoro moja mala min.tyzden uz ma 8, po horucke brusko a hnacky. Nikde v kolektive nebola. My doma vsetci zdravi. Zastupujuca dr. ju s horuckou iba cez telefon konzultovala a uzavrela to ako crevnu chripku.

alenkam82
8. jún 2020

@elcoro , viem. Tiez mam 2 ks.

tatiana1329
8. jún 2020

Baby ak starsie dieta malo siestu chorobu ako 1.5rocne (teraz ma 4roky) a teraz to dostane mladsie dieta moze to znovu to starsie dostat ked uz ju raz mal?

83lenka83
8. jún 2020

@tatiana1329 nie, ma doživotnú imunitu.

dadka36
8. jún 2020

@elcoro kľudne zavolaj pediatrovi, on ti povie. A budeš kludnejsia. Môj mal teraz tiež. Na tretí deň ho lekár mrkol, vravel, ze vsetko ok. 4. Deň uz teploty klesli

tatiana1329
8. jún 2020

@83lenka83 dakujem. Lebo niekde som citala vraj moze mat dieta aj 2x ale zdalo sa mi to ako hlupost...

elcoro
autor
8. jún 2020

Teraz sa pýtam maléhoa nielen teraz ci ho dačo boli vraví ze áno pýtam sa co? Raz ukazuje na brusko, keďže mame mesačného a riešime koliku tak dosť často sa rozprávame doma že malinke ho boli bruško,,,, starší co teplotuje ukazuje ze ho tiež boli bruško, prehmatavam mu tak sa smeje.....jest mu nechuti. Myslíte že keby ho fakt bolelo bruško by bol ok? Žeby neplakal? Ale sa smial?

elcoro
autor
8. jún 2020

@elcoro brucho ma pekne priehmatne, nebolestive na pohmat

alenkam82
8. jún 2020

@tatiana1329
@83lenka83 , su dva kmene. Nie je vzajomna imunizacia. Tj 2x sa da, 3x nie

lucmirka124
8. jún 2020

Vysyp je az na 4-5den, vysoke horucky aj nad 39 nic ine.nechutilo malej jest. Zavolaj pediatricke co a ako? Mate ju vlastne druhy den.. a nieje pravda ze ked chytis 6 chorobu raz uz nie👆 Mali sme ju 2x a obidve aj ja aj dcerka..

elcoro
autor
8. jún 2020

@alenkam82 kebyže ho bolelo fakt bruško asi by plakal že? A nie sa smial keď mu stláčam bruško, brucho ma pekne mäkké priehmatne a smeje sa pri tom,,,, lebo doma riešime aj koliku menšieho drobca tak opakuje že aj jeho boli bruško,,,, ale príznaky žeby ho bruško fakt bolelo nemá