2,5-ročné dieťa kričí

bebememe
4. mar 2024

Ahojte maminky.
Moje 2 a pol ročne dieťa kričí skoro celý deň na všetko večne je s niečím nespokojné. Vzpiera sa .... Jasné obdobie vzdoru ale ja už večer len revem v posteli niekedy keď od rána do večera vám dieťa kričí na všetko a odporuje.......
Ako to riešite? Pokúšam sa aj pekne objímem ho potom sa stalo že tiež zakricim.....
Už neviem ako sa k nemu správať.
SoS ...... Ďakujeeem😁❤️❤️❤️❤️❤️❤️

anjelicek26
4. mar 2024

Sluch ma v poriadku? Syn bol na jedno ucho hluchý a na druhé počul 40 percent.. nervy, krik, frustrácia, na dennom poriadku... pritom v tom veku už pekne rozprával,odčítal z pier...

ivangeline
4. mar 2024

Pevny staly rezim. Vela vonku. Cas,kedy robis,co chce on. Skresat prikszy a zakazy. Na obed spat. Minimum tv a sladkosti. ;D (ked je rezim dany..netreba ho tolko pouxovat a nie je taky frustrovany)

vreckovka2
4. mar 2024

@bebememe ako rozprava, vie uz vyjadrit co chce aj slovami? Inak suhlasim s komentarom vyssie.

bebememe
autor
5. mar 2024

@anjelicek26 toto ma nenapadlo , zistim to.len pri ušnom že ?

bebememe
autor
5. mar 2024

@ivangeline režim má už od roka . Sladkosti a tv je na minimum obmedzené a tak tiež máme dostatok aktivít vonka , takže v tomto chyba určite nie je ✌️✌️✌️

eva233
5. mar 2024

@bebememe a co dostatok kompetencií? Má čas kedy sa môže hrať podľa toho čo chce? Môže rozhodovať o nejakých veciach v rámci dňa?... Dôležité je aj aké vzory dostáva od rodičov a najbližších, že ako vy reagujete v rôznych situáciách 😁

bebememe
autor
5. mar 2024

@eva233 priznám sa kričím keď kričí aj on 🙄🙄🙄🙄🙄

julish
5. mar 2024

@bebememe skús zaňho pomenovať emócie, uznať mu, čo preziva, nesnažia sa ho rozptylit

julish
5. mar 2024

@bebememe ak na jeho krik reaguješ krikom, potom sa zdá byt dost jasne, precotvoje dieťa kričí

basulaak
5. mar 2024

@bebememe nam pomohli jasle. Zmena autority. Cudzi ho odplienkovali, v pohode ho oblecu, ide von s ostatnymi detmi, celkom pekne tam papa bez vzdoru, sam si lazka a spinka. Ked ponho pridem je umierneny. Uplne iny. 😃🙏 inak je to zivel, a bez kriku sa tiez nezaobideme.

lenjaja84
5. mar 2024

U 2,5r. uz asi o dobie vzdoru preslo? My sme to mali a trvalo to asi max. 1mesiac, posledujte to este dalsi mesiac a ak by to pretrvavalo, poradte sa z dr. Prajem pevne nervy a vela trpezlivosti.

anjelicek26
5. mar 2024

@bebememe áno zbehnite na ušné. Je to jednoduché a bezbolestne vyšetrenie a viete,na čom ste. Nášho do týždňa operovali.

bebememe
autor
11. mar 2024

@anjelicek26 ale keď mu šepkám počuje zo sluchom nemá podľa mňa nič 🙄🙄🙄