2,5 ročná dcéra stále plače

11. sep 2020

Ahojte, idem sa tu skor iba vyplakat. Nasa 2,5r dcera stale place. Zaver lekarov je extremne drazdive dieta. Preplace tak 80% z dna, hadze vecami, je agresivna, v noci stale place a krici na nas. Neviem co jej uz moze vadit, ale sme z nej uz suci na psychiatriu a hlavne na rozvod. Doslova nam vychova o nu rozbija rodinu 😭 casto uz uvazujem nad tym co mam robit, ako jej pomoct, ako pomoct nam, aby sme sa nezblaznili, napadaju mi aj myslienky, ze v inej rodine by jej mozno bolo lepsie, lebo my nevieme ako na nu 😭 prepacte za take slova plne zufalstva, ale davame jej vsetku lasku, sme trpezlivi, milujuci, aj napriek obrovskym scenam ju stale niekam bravame. Ale uz nevladzem a som na pokraji zufalstva. Nikdy by som nepovedala, ze prave ja toto zazijem a ze sa s nami nebude chciet nik priatelit, lebo ona je ako chodiaca pohroma a nestastie. Pritom ked chce byt mila, je to zlate dievcatko, vie byt aj velmi chapava.nechcem nic, len aby uz neustale neplakala 😭 vytoci ju hocico, to, ze ide suseda domov alebo ze nedostane prave ten cukrik, ktory chce....sceny su aj hodinove.. presli ste si tym niekto? Alebo ti, ktori mate deticky s adhd a pod, ako to psychicky zvladate?

lianka123
11. sep 2020

Skusila si jej dat po zadku?

selest
11. sep 2020

U nas pomohlo uplne vysadit sladkosti. Nehovorim ze nieje maly zivy ale uz aspon tie hodinove vreskoty prestali aj zurivost je prec. Skoro zo dna na den..

@lianka123 nie po zadku nepomaha prave naopak. Predstav si ze si rozzurena a niekto ta este zbije. Este viac ho to nastartuje..

mariejenka
11. sep 2020

Ak má diagnózu adhd, tak s tým asi málo čo urobíte, ak len sa lekári vyjadrili že dráždivé dieťa, obrniť sa snáď časom sa ukľudní. Ale jednoznačne vyradiť všetok cukor. Len ovocie. Nejaké techniky na to neviem,ako ukľudniť snáď poradia iné ženy.

tifi2324
11. sep 2020

Ahoj u akých lekárov ste boli?My sme si presne toto prežívali s mladším synom no okrem plaču a agresie sme mali problém že keď sa vylákal vždy niekde potajomky všade to obtieral myslela som že sa zbláznim z toho .....nakoniec sa prišlo NATO že je autista a od kedy mu nastavili liečbu je to omnoho lepšie......teraz má 6... má ešte záchvaty hnevu ale už vôbec toľko neplace,neubližuje sebe ani ostatným......nám aj pomohlo keď sme museli písať na papier čo všetko ho nahnevá z čoho všetkého má záchvaty a pomaly sme si všetci tak našli cestu k sebe aj naše manželstvo tým v texte trpelo ale ustáli sme to lebo sa veľmi ľúbime a snažíme sa všetko spoločne prekonat

kittykat22
11. sep 2020

Ahoj, nas syn bol taky. Ukludnil sa niekedy po 3 roku. Teraz ma 7 a je to super zlate dieta. Tak isto bol oznaceny za drazdive dieta. Inak u nas doma vsetko v poriadku - sme dlhodobo stabilny par, chceli sme dieta ... a mali sme take stastie ako ty. Vydrz, bude lepsie. Ak chces napis mi do IP.

hettinka
11. sep 2020

Nauc sa to ignorovať. My sme mali takú uplakaná starsiu dcéru, tiež za všetko revala. A mne to potom už nič nerobilo. A potom z toho vyrástla a bolo zrazu dobre..,

ildiko36
11. sep 2020

Deti len tak neplaču, dačo ju určite trápi. Napiš mi internú poštu..podobne riešime teraz so synom, vyzera na aspergerov syndrom🤕
A ako už písali v kommentare treba vysadit úplne sladkosti

sunny8
11. sep 2020

Nič nie je neriešiteľné. Všetko sa dá. Vždy sa ale začína samým sebou. Možno z vás cíti nervozitu stres nejaké dusno. A to prenášate na ňu na čo reaguje neprimerané potom zasa vy na ňu a to takto ide ako bludný kruh. Ukľudniť sa a obrniť sa trpezlivosťou. Je to ťažké ale od toho začína riešenie

kittykat22
11. sep 2020

@sunny8 pises hluposti. Drazdive dieta sa preto nazyva drazdive, pretoze na veci reaguje neprimerane. Ma to v povahe. Aby rodicia zacali sebou je nezmysel - to je ako keby si rodicom autistu povedala, ze ked budu trpezlivy tak si ich dieta nebude buchat hlavu o stenu.

sunny8
11. sep 2020

@kittykat22 lenže aj to má z niečoho to dieťa nie len preto že chce. Dá sa so všetkým pracovať .. aj povahu prerobíš ked chceš. Podľa teba majú robiť čo ? Ze im nechýba trpezlivosť? Veď uvažovali nad tým že to dieťa dajú do inej rodiny.

selest
11. sep 2020

@sunny8 vsak ona nepise ze uvazuje dat ju do inej rodiny len zo zufalstva ma pocit ze ona robi mozno nieco zle a niekto iny by vedel ako na to..

marca12
11. sep 2020

@sunny8 keby ti dieta revalo dni noci aj tomu najkludnejsiemu cloveku by rupli nervy. A v tom zufalstve ta napadne kadeco,tak sa nechytaj tej jedej vety. Zrejme mali dobry vztah,ale drazdive dieta im ho znicilo. Poznam krasny,harmonicky par a narodil sa im takyto cert. Nezazila si,nepochopis a takisto nepochopim take,co idu mudrovat ako to dieta vyciti zo vztahu napatie.

taga
11. sep 2020

Ja ti neporadim, len to chcem napisat, ze mas moj velky obdiv a ste skveli rodicia ❤❤❤ pretoze ti moji krpci revu zvacsa len ked su chori a teda ja uz na druhy treti den si trham vlasy. Ale ked mame doma zlu chvilku, hovorim si, ze sa mi narodili presne tie deti, ktore sa mi mali, ze som pre nich ta naj mama a ze mame presne take deti, ktore zvladneme vychovat prave my a nikto iny. A inak, aku teda mate stravu? Vsetci su proti sladkostiam, ja naopak 😂 jedna tablicka kvalitnej cokolady predsa nemoze uskodit...a hovori sa, ze sladke obaluje nervy nie? 😂

acrobaleno
11. sep 2020

A nejpjake tabletky by doktor neodporucil?

juliet86
11. sep 2020

kedy to zacalo? co sa dialo vo vasich zivotoch ked to zacalo?

kittykat22
11. sep 2020

@sunny8 najlepsie su matky ako ty. Nikdy si take dieta nemala, a zjavne ani nestretla a budes tu davat rozumy. Pre mamu takeho dietata je to extremne frustrujuce, pretoze ty si dolezita ako radio a budes tu pisat, ako si vlastne ona za to moze. Nie nemoze - jej dieta ma povahu aku ma, a musi z toho vyrast. Neda sa s nim pracovat pretoze nereaguje na podnety utesenia alebo rozplytenia pozornosti. Jedine co pomoze je, ze dietatu dozrie mozog - co sa urychlit neda, a potom sa prestane spravat iracionalne. Takze nejake take - ze si s tym moze pomoct autorka sama - neexistuje. Nie nemoze. A som si tym 100% ista pretoze sme to riesili s nasim synom. A to je stanovisko od lekarov ktori riesili naseho syna. Nic nevyriesili - museli sme cakat.

sunny8
11. sep 2020

@kittykat22 áno lebo ty zjavne vidíš každému do života tiež mám s dcérou nejaké problémy až postupne sa odbúravajú som na ňu sama ide mi to 2x tak ťažko ako by to šlo keby mala otca. Nevidíš do toho - nesúď. Tiež jej niekedy nie je rady viem si predstaviť čo autorka zažíva. Tiež mi povedali že začať od seba na čo som sa neskutočne hnevala veď snáď každá matka robí to najlepšie čo vie. ALE vždy sa dá viac. Keď autorke tečú nervy z toho dieťaťa jasné že to dieťa to vníma a cíti sa nechcené a púta na seba viac pozornosti. Dr by som zas až tak pri diagnóze neverila. X deťom diagnostikovali adhd pritom sú to len rozmaznané deti čo si vynucujú a nič viac za tým nie je. Vyrastú z toho. Ver že naozaj pri žiadnej diagnóze nepomôže keď rodič bude kôpka nervov.

sunny8
11. sep 2020

@marca12 no lebo vycíti. Deti sú vnímavé na také veci. A áno čo to som si odžila a viem si predstaviť čo autorka zažíva. Lenže tiež viem ovládať svoje nervy 🙂 a odkedy to viem aj dcéra je pokojnejšia. Postupne to ide lepším smerom

deti95060810
11. sep 2020

posledné dve moje slečny mali tento problém....
jedna prerevala doma hádam celý čas, na všetko sa hnevala, pre všetko sa urážala, ale zas v MŠ ju NIKDY nepočuli plakať - tam ju poznali len ako usmiate milé dievčatko... Po čase z toho vyrástla
Druhá z toho nevyrástla a má diagn. autizmis....Reve a hnevá sa doteraz ..... pomáhajú akurát tak lieky - aj to nie vždy...
Ako rodičia sme mali pri všetkých deťoch výchovu rovnakú - takže trpezlivosť rodičov nie vždy stačí... 😉
to len na margo toho čo tu písala nejaká maminka predomnou o nejakej trpezlivosti.... 😉

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
11. sep 2020

@sunny8 nie moja, ja vidim ze vidi v uvodnom prispevku zaver lekarov: drazdive dieta. A to bol zaver lekarov u mojho syna. Ja mam take dieta doma, ake ma doma autorka. A rady ake davas ty, su uplne k nicomu. Pri drazdivom dietati potrebuje paradoxne viac pomoct samotna matka ako uvreštané dieta. A jeden z dovodov je aj ten, ze jej take rozumbrady ako si ty pisu, ze robi nieco zle alebo malo a preto to dieta reve. Co nie je vobec pravda.

kittykat22
11. sep 2020

A najlepsia rada ako si pomoct pri drazdivom dietati je - dat ho manzelovi, matke, chuve a odist prec aspon na 3 hodiny 2x do tyzdna.

sunny8
11. sep 2020

@kittykat22 maj svoju pravdu a ja svoj pokoj 😊 každý vždy a vo všetkom má začať u seba to je totiž jediný spôsob ako zmeniť aj ľudí v okolí ;)

lianka123
12. sep 2020

@selest no neviem. Moj ked raz za mesiac dostabe otcovsku tak ho to vcelku uzemni na dalsi mesiac.

selest
12. sep 2020

@lianka123 kazde dieta je ine. Na niektore to plati a na niektore nie. Vychadzam z toho ze pani pise ze dietatko je extremne drazdive a teda reaguje na taketo veci zle. Tak ako aj to moje.

kassandra25
12. sep 2020

No my sme toto mali s malym od narodenia. Po 3.roku uz bolo o chlp lepsie, aj tak je velmi narocny, za 5 deti, a tiez kazdy vylet, dovolenka je s nim premarnena a neoplati sa ist, lebo jeho pritomnost nas stoji vysinutie. Uz chodime s nim odbornikom a robia presetrenia, a nemyslim tym obvodnu lekarku. Ak aj ty si bola doteraz len u obvodnej s dcerou, mozno navstivis v buducnosti odbornika a pomoze vam zistit o dcere viac.

kassandra25
12. sep 2020

@kittykat22 ano, s tymto velmi suhlasim, ze rodicia, ktori maju na psychiku takto narocne dieta, by mali dbat o svoju psychohygienu. T.j., bud sam vypadnut z domu pravidelne 1-2-3 x do tyzdna na hodinu, dve, alebo aj teda manzelia spolu len oni dvaja.

stanislavicenka
12. sep 2020

Ja ta uplne chapem. Bola si s nou u psychologa? Aky si mala porod? Ja mam tiez ukricanu dceru, a to ma skoro 5. A vies co? Psychologicka povedala, ze je uppne v poriadku, s primeranymi reakciami. Viem, co prezivas. Skus sa na to pozries Tak, ze Este nedokaze tie emocie skryvat, ovladat, vy ste jej ucitelia,v pokojnej chvili si povedzte, co sa stalo. Opakujte. Uplne chapem, ze sa to neda vecne zvladat, ja tiez nie som studnica trpezlivosti.
Nema Ani taku slovnu kapacitu, any vedela vsetko vyjadrit.
A Este vyskusajte kranioterapiu, mozno zaberie. Je to presne na take predrazdenie

marca12
12. sep 2020

@sunny8 ale nerozumies,ze ludia ziju v laske,harmonii,narodi sa babatko,laska pretrvava a aj napriektomu je dieta extremne drazdive.

anel000
1. apr 2024

Ahoj, nasla som tvoj prispevok starsi o dcerke. Chcem sa opytat, kedze uz uplynul nejaky cas, ci sa to zlepsilo? Zazivame aktualne nieco podobne. Dakujem