2,5 mesačné dieťa prespí celú noc. Máte skúsenosť?

lensam
21. sep 2010

moj dva a pol mesačný syn prespí celú noc, teda spí od 19:30 do 6:00 niekedy až do 6:30. on už v pôrodnici pekne spinkal. budil sa každé 3 hodiny. po pár týždňoch už iba raz za noc a teraz toto. bola som veľmi prekvapená, keď som sa pred pár dňami zobudila na jeho mrnkanie až o šiestej ráno. vsetky mamičky z môjho okolia sa čudujú a vravia, že s takým niečim sa ešte nestretli. máte s tým niektorá skúsenosť? môže to byť iba prechodné a zase sa vráti k častejšiemu budeniu cez noc, alebo sa môžem tešiť?

martinex
21. sep 2010

@lensam len si to uzivaj,ze ti tak spinka..mne maly tiez tak krasne spaval asi do 4mesiacov,bola som vyspata do ruzova,sily som mala na rozdavanie...a potom sa to zlomilo,otrasne noci-hore bol asi kazdu hodinu a nic nepomahalo to zmenit....toto trvalo asi 4 mesiace a naozaj to bolo vycerpavajuce...teraz sa mi zobudi 1-2x da si cajik a spi dalej...
velmi ti prajem aby to tak uz ostalo,ale obavam sa ze je tolko vplyvov co to mozu zmenit-ockovanie,zubky, choroba, ze by som to nepovazovala za trvaly stav 🙂

tatiana1985
21. sep 2010

@lensam ahoj 🙂 kazde dietatko je ine... moja sa odkedy sme prisli z porodnice az doteraz, budi na papanie len raz za noc ... a poslednu dobu sa aj na to raz zabudne zobudit 🙂 podla mna nieje dovod na paniku 😉 😉

traktor
21. sep 2010

aj nas matko takto spaval....a este spava...cize mu to ostalo...cez den spinka niekedy 3 x ,niekedy 2 x...a vzdy okolo pol osmej vecer zaspi a spi celu noc... 🙂 ..takze bud rada a vitaj v klube spachtoskov 😀 😉

zlatusik28
21. sep 2010

ahoj, ja mám 3,5 mesačného chlapčeka a tiež mi takto pekne spinká. Okúpe sa o pol osmej, o osmej sa napapá a o pol deviatej už spinká. Najkôr sa budil o polnoci, potom o jednej, druhej... a teraz papá väčšinou okolo piatej ráno, niekedy o šiestej, kedy ako. Phuj, phuj , aby som neuriekla. Neviem, či je to dočasné, ale môj starší chlapec, teraz má 5 rokov, takto tiež spinkal a vydržalo mu to do dnes, teda až kým neprespal celú noc. Tak uvidíme. Aspoň sa vyspíš v noci. Vieš, myslím si, že pokiaľ sa nič zlomové nestane, tak by vám to mohlo vydržať dlho, dlho. Držím palce 😉

zuziq
21. sep 2010

@lensam my sme to mali podobne ako martinex ale az do 6 mesiacov a teraz je to cista katastrofa 😀 niekedy lepsie, niekey horsie. moj maly odkedy sme prisli z nemocnice dokonca v noci ani nepapal, musela som ho to "naucit" . Spaval krasne aj do pol deviatej rana, ked sa medzi tym najedol. Teraz vstavame v lepsom pripade o siestej, niekedy aj o stvrtej sa zobudi, ze ma uz rano 😀

lucinka4
21. sep 2010

@lensam mne mala prespala celu noc ked mala asi 6 tyzdnov..bolo zaujimave sa zobudit na naliate prsniky a nie na babo 🙂 ale prisli zubky, prikrmy,pretacanie na brusko....proste rozne zmeny a spanok sa menil,teraz obcas prespi celu noc,vacsinou je raz,dvakrat hore..nic strasne,najhorsie to bolo ked isli zubky..uzivaj tieto prespane noci a naberaj silu..je velmi pravdepodobne,ze pridu aj horsie noci 😒

lensam
autor
21. sep 2010

@zuziq čo znamená, že ste ho to museli "naučiť"?

elenka31
21. sep 2010

Ahoj.Ja mám ročnú dcérku a takto mi spinká asi od 3týždňov.Tiež ma každý strašili že sa to zmení,ale zatiaľ nič.Spinkať chodila o18 30 a spinkala až do 8hod rannej a potom sa "pokazila"Spinká od 19hod do 7 rána.Takže netreba sa báť,ked je dieťatko spokojné nemá prečo sa budiť. 😀

lensam
autor
21. sep 2010

@elenka31 ďakujem, snaď to aj nám takto vydrží, pretože sa z toho dosť teším 🙂

elenka31
21. sep 2010

@lensam držím palčeky

pink_lady
21. sep 2010

@lensam mne prvy krat prespal maly celu noc ked mal 6 tyzdnov a takto az s par vynimkami to zostalo...takze potvrdzujem ze aj take deti su a obdivujem maminy ktorym sa deti budia viackrat za hodinu

lensam
autor
21. sep 2010

@pink_lady viackrat za hodinu? to už musí byť niečo v neporiadku...

zuziq
21. sep 2010

@lensam no on niekedy v noci mrncal, ale dali sme mu dudlik a spinkal dalej... tak som mu vzdy okolo tretej ked sa takto "prebral" dala papat a zvykol si na to tak, ze zacal sa v tom case viac mrvit a mrnci az pokial nedostane papat - vzdy ale papa v spanku so zatvorenymi ocami, nikdy sa nepreberie 😀 . Aj ked aj teraz sa stane, ze prespi celu noc bez papania...

zuziq
21. sep 2010

@lensam inak ale, ak by maly normalne prospieval, nebudila by som ho v noci.. mali sme ali dost problem s priberanim na zaciatku, takze bolo nutne aby v noci papal

evickapooh
21. sep 2010

no leuska prespala celu noc od 3 tyzdnov do 13 mes.vtedy ochorela bola cez noc viackrat hore lebo bola chorucka choroba presla ale ona este stala s zobudza 1 niekedy 2 krat vtedy jej dam mliecko a spinka dalej uzivaj si to !zo srdcaprajem aby to tak ostalo.

lensam
autor
21. sep 2010

@zuziq aha, ešte že si mi to vysvetlila, pretože som sa dosť čudovala prečo by si ho nútila jesť v noci, keď ho ukľudnil aj cumel 🙂

fiffinkaa
12. okt 2010

ahojte.moj prvý syn prespával celú noc cca od troch mesiacov a druhý tak isto..neviem čím to je, ani či je to dobré že naposledy papá večer o 8-9 a potom až ráno medzi 7 -8, ale ked sa nebudí a neplače tak mu to asi takto vyhovuje 😵

katkas1
12. okt 2010

@fiffinkaa fiha to ti mozme len zavidiet 😀

fiffinkaa
13. okt 2010

@katkas1 vieš to si človek asi nenavyberá, moja známa vstáva k 2 ročnej dva krát v noci 😝 ,hmm....v tomto sme to fakt vyhrali🙂

xristujena
21. okt 2013

Ahojte kocky, chcela by som sa opytat na radu..mam 2 a pol mesacneho syna..v nemocnici a par dni po prichode domou sa budil ako hodinky na krmenie..potom akoby zatalo a ked ho dam spat okolo 9 tej vecer tak sa zobudi az rano o 7 mej..ma teraz 6 kil a mali sme problem s vracanim ale odkedy nejedava v noci tak tolko nevracia..velakrat mam vsak problem ze si nastavim budik na 5 tu a maly sa hybe hore dole, kuka velymi occami ale neplace...je teda hladny?je mozne aby neplakal ked je hladny?sa mu bojim davat nasilu aby nevrackal..tak neviem co..prosim poradte..podotykam stravujeme sa len umelym mlieckom

dasiacik
21. okt 2013

@xristujena
Ahoj.Neviem ci ti poradim,ale napr.moj syncek v noci
tiez neplace na papanie.A tiez sme mali velke problemy
s grckanim.Vzdy ho po papani dam odgrgnut,este tak 5minut
potom ho mam vo zvislej polohe,a dam ho lahnut hlavickou
na poskladanu plienku.Vies,aby mal trosinku vyvysenu
hlavicku.A odvtedy negrcka.No,a k tomu papaniu.On
sa mi v noci len tak zacne hmyrit,prehadzovat rucickami,ale
neplace,ani oci neotvori.Ja mu vtedy davam prsnik,on
sa napapa a upokoji.Takto to robim ja 🙂

xristujena
21. okt 2013

@dasiacik dakujem, ja ho do zvysenej polohy davam, vybrala som kolieska na posteli, ale on nema reflux lebo nevracia oblukom ale on sa udajne preziera-to je slovo lekara-a potom mu velakrat dokonca aj z nosa vyjde trosku mlieka..na dvojmecaneho je 6 kilovy a lekar povadal ze je to dost tak sa nemam trapit len nechcem aby bol maly hladny...a je mi divne ze cez den ked je hladny a blizi sa hodina jeho jedenia tak je to z nim na nevydrzanie tak sa divim ze v rano nepocituje taky hlad..inak papa 5 krat denne v 3 hod intervaloch niekedy 4 po 150 az 180 ml...tak neviem snad nehladuje..drzim palce s tvoim a dakujem za odpoved

dasiacik
21. okt 2013

@xristujena
Este na margo tej vahy...Môj ma 7 tyzdnov a 6kg...Ale,ja
krmim na poziadanie 🙂

dasiacik
21. okt 2013

@xristujena
A neboj sa,hladny urcite nieje.Len ho asi cez den tak
unavis hranim sa apod.,ze je taky unaveny,ze prespinka
celu noc 🙂 Pokial pribera vsetko je v poriadku.

xristujena
21. okt 2013

@dasiacik akoze na poziadanie?len vtedy ked zaplace>?a to je kolkokrat asi a ake mnozstvo>?

povuma
21. okt 2013

@xristujena určite nehladuje, proste sa ti velmi skoro nastavil na denné jedenie, ešte žiadne dieta pokiaľ má normálnu stravu, na podvýživu neumrelo, užívaj si bezproblemové bábo.....váhu má dobrú, tak ho zbytočne nebuď, nech nie je prekrmený.... 🙂 ak ste na UM, je dobré, že má tých 5-6 dávok za den, asi mu to stačí.... 😉 😉 😉 😉

xristujena
21. okt 2013

@dasiacik a ako dlho ho drzis vo zvyslej polohe>?ja niekedy aj hodinu aj sa prechadzame a potom si aj tak grcne,,tak neviem..

zuzimia
21. okt 2013

Len ho kludne nechaj spinkat celu noc, aj moja mensia takto spavala asi od 2 mesiacov. Keby bol hladny, tak to by boli ine decibely... 😉 keby si ho krmila "nasilu", bude ti akurat viac zvracat. Takze si to uzivaj, podla vahy pribera dostatocne, nechaj ho, ked mu to takto vyhovuje.

xristujena
21. okt 2013

@povuma mozem este jednu otazku na vas kocky je to prve dieta tak sa mozno pytam aj hovadiny ale ked ja mam s odgrgnutim velakrat problem lebo on zaspi uplne do komy po jedle 8 z 10 krat..co mam robit?

povuma
21. okt 2013

@xristujena nebudit...nie vždy si dieta odgrgne...ak je hore, tak daj odgrgnut, ak zaspí, zbytočne by si ho prebrala, a bol by mrzutý..vela detí zaspí po jedle, to je normálne, možno by som ho dala trošku na bok ležat, podložila ho nejakým vankušom, ak by mu predsa niečo vybehlo...ale inak to nerieš 😉 😉 😉 😉