2,5 mesačné dieťa nechce v noci spávať. Poradíte?

7ivana71
11. nov 2012

Ahojte mame 2,5 mesacnu dcerku a cele noci je hore aj od 22 00 do rana 05 00 som uz uplne zufala ja nekojim ☹ .Cez den mi pekne pospinka zoudi sa prebalime napapame sa chvilocku pohrame a uz sa ide spinkat ale v noci to vobec nefuguje ☹ .

janaalzbeta
11. nov 2012

skús prehodiť izbu, alebo nočné svetlo použi.....................môj dlho spával pri svetle mal to z nemocnice kde strávil 3 mes.od narodenia........................tiež cez deň buvinkal a v noci nič..............vyskúšaj.......................

bronia13
11. nov 2012

a je pri tebe? mozno preto sa budi lebo ta citi, ale vravis ze nekojis tak potom neveim v com je problem? ale skus ju dat do druhej izbi ci to pomoze???

dana_l
11. nov 2012

ona ma este stale prehodeny den a noc. preto nespi v noci. mala by si ju nechat viacej byt hore pocas dna aby bola v noci unavena a spinkala. ja som s mojimi presedela prve noci a ked sa zobudili tak som ich drzala aby znova zaspali. musela som byt sice takmer celu noc hore ale zase vysledok stal za to.
ale tiez viem ze je tazko udrzat niekoho bdeleho ked je ospaly. tak drzim palce nech sa vam to cim skor "poprehadzuje"

lienkan
11. nov 2012

doporučujem si nájsť na nete knihu Každé dieťa sa vie naučiť spať... 🙂 Toto bolo poradene tu na fore inej uzivatelke .... mozno by to stalo za pokus 🙂

bianca
11. nov 2012

este tak 5-6 rokov a ono sa to upravi.Ale nie.Ja viem ze si zufala.Nasa sa hrala pravidelne od 2 rana do 5 a tak som ju zacala cez den budit.Inak to neslo len prehodit noc za den

andrejka1974
11. nov 2012

ma vymeneny rezim viem aka si zufala ja som si s tymto presla u najstarsieho a zlepsilo sa to az po pol roku musis len vydrzat 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzin78
11. nov 2012

ahoj, my sme tym tiez presli, mladsia mala prehodeny den s nocou, v noci bola hore a cez den spala, potom sa to nejako trosku upravilo,ale stale je nespave dieta hadam do 3 rokov sa to upravi 😉
urcite by som neskusala metodu o spanku z tej knihy ,je este malinka, chce teba a nie sama spat v postielke a v izbe .toho si uzije ked bude vacsia
pevne nervy

yashmin
11. nov 2012

Presne ako pise zuzin78blbost skusat to na takom malinko babatku no hold ma to prehodene povetsina sme to prezila prezijes aj tz verim ze si unavena no ale ked nespis ani tz v noci hned ako zaspi cez den sup do postele nebude navarene upratane nevadi hlavne si s nou oddychni viem ze to vycerpava u nas to tak fungovalo vsetko sa zlepsi len aj deticky potrebuju cas si zvyknut na tento svet 🙂 DRZTE SA 😎

janinah
11. nov 2012

žiadne dieťa nie je ideálne,buď rada,že je zdravé a máte len taký problémik 😉 tiež som to zažila,ono sa to upraví,teraz ti pomôže len jedna vec- akonáhle ono zaspí cez deň,tak aj ty zaľahni a spi,inak sa budeš len motať z únavy

njonja
11. nov 2012

Mala ma este prehodeny rytmus. Musis len lvydrzat a snazit sa jej to postupne nenasilne poposuvat. Asi ti spinka vela cez den. A kym sa ti to nepodari, musis si jednoducho pospat aj s nou. Inac ta to polozi! Moj bol do jedneho roku hore kazdu jednu hodinu, viem, aka musis byt unavena, ale neboj sa, to sa casom spravi..

msally
13. nov 2012

Ako môze mat dieta po narodeni prehodeny rytmus??? Dieta v bruchu spalo ako chcelo, tak aj teraz spi ako chce. A dieta spat v noci a cez den menej treba naucit. Cez den sa v spalni, alebo kde dieta spi nema robit pritmie, ono vnima svetlo, aj tmu. Hluk aj ticho. Kazdemu sa lepsie oddychuje, aj malinkym detickam po tme (v bruchu bola tma) a v klude....vecer neje zapnuta telka, auta tolko nechodia, s poza okna nekricia deti, nevari sa atd......S dietatom sa "stale" rozpravame. Ked pride vecer, tak ho treba "unavit", ak sa cez den neunavilo samo a to kupelom, masazou, cvicenim a garantujem, ze ked kazdy den pred spanim budete tieto tri veci s babom robit, musi zaspat!! Kazdeho voda unavi a babätko duplom. Hovori sa, ze sa deti nemaju kupat kazdy den, ale voda-ak je dieta zdrave- este nikomu neuskodila. Je to taky "ritual", ktory ked sa stane pravidelnym, tak dieta pochopi, ze aha?umyju ma, pomasiruju, pohladia, prekrvia pokozku, napapam sa a hajde spinkat. Ved dvojmesacne sa unavi uz len tym, ze sa napije mleicka....nie?Urcite to momôze. A casom, ked to babätku dôjde, ho budete kupat menej casto. My sme to takto robili, myslim tie 3 veci kazdy den vecer prve 4 mes., potom prisiel vecer a slo to aj bez kazdodenneho "ritualu". Robili to aj moje kamosky a hovorim urcite to funguje. A ked mate strach, ze sa dietatku vysusi pokozka, kludne do vody mozte dat jedly olivovy olej. Ked ho môzete jest, tak aj dietatko okupkat. A dvojmesacne asi tazko bude spat celu noc, minimalne 2x bude chciet papat, ale po tomto relaxacnom kupeli by malo spat najdlhsie. Nas syn spal takto 4-5 hod. a potom sa budil kazde 3hod.a bolo rano.... vyskusajte...je to carovne. ...A ked chcete mozte vyuzit pocas tohto aj nejaku prijemnu hudbu, ktoru babätko pocuvalo pocas tehotenstva. Ked metal, tak metal🙂, jednoducho to, no co je vas maly anjelik zvyknuty este z cias bruska.....
S pozdravom Maria.

78lenka
16. nov 2012

no vydrž,moj maly tiež nespaval v noci,ale ani cez den,jeho spanok za 24h bol 4-8 hod.trvalo to cca do 2 rokov,potom sa to zlepsovalo a od 4 r.spi ,ale sa budi pit,papat...,Popros niekoho kto ti pomože v noci ,musiš sa vyspat.Ešte je mala možno sa ti prehodi.

nasta197
16. nov 2012

ahoj mi sme toto maly tiež nic nepomohlo som spala tak 3h. v noci a to trvalo dlhoooooo este ako ročny sa budil v priemere tak 8až 10 krat hodinku spal najviac dve a hore .... kolobeh už som bola zufala ale tak potom ked zacal chodiť tak prespal tak že sa budil 1 až 3 krat ale teraz bude mať 2 roky a spí už celú noc vtedy sme prestahovali aj spalen a nepomohlo ani postielka nic proste katastrofa.. držim ti palce a vydrž to ja teraz spím celú noc aj malý 🙂 muž che druhé dieťa ale ja sa nehodlam tak skoro chem dospať tie prebdené noci cím najdlchie 🙂)) vela stastia viem že ta to nepovzbudilo ale co ti budem klamať 🙂)))

katkasynakova
29. dec 2012

no tak ti poviem, že prvú dcérku som mala takú že asi tri týždne keď sa v noci zobudila tak som s ňou tanikala po izbe a potom prišlo samo od seba že mala zaspala okolo 9 večer a spala až do rána a to bolo na stálo, a zaspávala pri ciciku tak som nemala žiaden problém s ňou. No a teraz mám tiež 2,5 mesačného malého a to je ťažšie. Dva mesiačiky vkuse plakaval do polnoci, a to bola tá kolika a teraz ho uspávam na rukách stále a v noci keď sa preberie mu rýchlo vsuniem cicik aby spinkal ďalej, ale nie je pravidlom že nám to takto funguje zakaždým. Tak ti neviem ani moc poradiť, čakaj asi kedy to prejde samo alebo sa po troške pokušaj to nejako pomeniť s tým spánkom. držím palce