19 mesačný syn neciká do nočníka

ailiba
28. aug 2021

Milé mamičky, chcela by som vás poprosiť o rady, typy, skúsenosti.. Môj 19 mesačný syn nechce vôbec cikat do nocnika. Aj keď ho ráno s prázdnou plienku položím na nocnik, nevycika sa, počká si na plienku. Ešte si do neho ani raz ani len necvrkol. Pritom, keď sa ho spýtam,
kde sa cika, tak ukáže na nocnik, aj ho prinesie. Ani mi nehlási, že mu treba, nechce. Ako ste vy učili svoje deti? či sami začali hlásit? Už som rozmýšľala, ze mu natvrdo vezmem plienku a budem striehnut, pripadne ho nechám pocikať sa do gatí... Ale nechcem mu vytvoriť blok. Nechcem to u ponáhľať, ale nikam sa to nehýbe... Dakujem
. Ale nechcem Dakujem

siska53
28. aug 2021

@ailiba podla toho este nie je pripraveny.. ale ked sa ti chce, rak mu ju nedaj.. pocitaj ale s.tym, ze budes prat pocikane veci..
Moj nebol pripraveny skor ako v 2,5 roku. Ja som sa pokusala v pravidelnych intervaloch, on sa aj pokakal a ookojne si sedkal na odrazadle.. v 2,5r.to pochopil do 3 dni.
Dcera detto, ale tu sme po konzultacii s pediatrickou netlacili skor ako pred 2r. Ona si sice sama dala plienku presne v 2r.dole, ale par mesiacof to bolo 50:50. Ked mala uraz zubkov, nedalo sa zvladnut aj davanie na nu pozor, aj neustale pranie, tak sme sa vratili k plienke na isty cas. Nasledne to neslo nejak, odmietala, par pokusov bolo takych, no zrazu jedneho dna sa chytila a dokonca sme po case aj zrusili plienku na noc, lebo bola sucha. Mala len minimum nehod..

mima1
28. aug 2021

Boze tieto mesiace ma zabijaju normalne ale…
Rok a pol stare dieta neviem co by si chcela. Ked nechce tak nechce proste ho nenut. Sam musi nato prist.
Nechces to uplonahlat no z toho co pises najradsej by si chcela aby uz vedel abecedu a cital pocital. Je este malicky tak mu plienku nechaj kym treba

ailiba
autor
28. aug 2021

@mima1 akú abecedu? Bežné už oveľa menšie deti keď ráno dáš na nocnik aspoň sa vycikaju... Nechcem to uponáhľať, ale zároveň ho chcem k tomu nejako viesť... Ako vykašľať sa na to vždy dá...

oli18
28. aug 2021

@ailiba dobre robis, posadzaj ho nadalej, raz sa vycika. Ja este maly, ale ide o to, aby si navykol na sedenie na nocniku. Nas ma 2,5 roka, raz sa vycikal do nocnika a nikdy viac ani nesadol. Tohto leta sme mu prestali davat plienku, pytame sa ho, ale dokaze velmi dlho vydrzat. Sam sa pyta az na doraz. Cikame do travy, alebo chodime do zachodu. K nocniku sme sa nevratili.

hennyinnsbruck
28. aug 2021

Tak mojej som zobrala plenu ,doobeda cikala do gati od poobedia chodila na 100% na nocnik.
Mala 2roky a 1mesiac.
Nepytala sa,nic proste sla.

V 18 mes som skusila prvy x, 2x donho cikla a to bolo vsetko. 20x cikla mimo😂
Podla mna sa moc ponahlas .

henka123123
28. aug 2021

Moj zacql qz teraz v 3.5 roku chodit sam cikat.dovtedy som sa mohla pokrajat aj...musi dozriet..skusat mozes ale nic nasilu lebo ked mu to sprotivis tak o to dlhsie to bude trvat

tanuuulka
28. aug 2021

môj syn mal 2 roky a 2 mesiace, ráno sme nedali plienku a za tri dni bolo všetko vybavené. dcéra je taká rozumnejšia a celkovo všetko začína pekne šikovne, tak keď bol syn na prázdninách, mala som čas, ona mala čerstvých 19 mesiacov.. vravím si, že skúsim, ak to nepôjde, odložím to na neskôr. vzala som jej plienku a už ďalšie popoludnie sa mi začala pýtať.. často už neskoro, často sme nestihli.. ale prešiel odvtedy mesiac a pol a ja som už aj zabudla, že nosila plienky. má iba na spánok. takže určite je každé dieťa iné. keby jej to nešlo, nesilila by som to.

martyzpp
28. aug 2021

@ailiba ja som ta, ktora sa na to vykaslala. Ked mal v juni dva roky, premotivovana som sa vrhla na odplienkovanie. Po dni prania mokrych veci kazdu polhodinu a po zurivych reakciach syna ci nejde cikat som povedala dost. Chcem to viac ja nez on. Povedala som si, ze ho nejdem nijako trenovat, dozrie na to sam. Len som mu povedala, ze som to chcela vyskusat ale zda sa, ze este nie je pripraveny. A ze ked raz bude chciet a bude potrebovat, moze pouzit nocnik. Odvtedy sme to vobec neriesili (odlahlo mi, lebo som tehotna, pomaly rodim a nechcelo sa mi natahovat s odplienkovanim). Myslela som si, ze dozrie ked mat 2,5roka. No a ked mal 2r a 2mes. (V polke augusta), jedneho rana behal po byte holy, zahlasil, ze ide cikat, sadol na nocnik a vycikal sa. Nocnik sme neriesili, bol len pohodeny v izbe. Odvtedy nema plienku, len na nocny spanok (v noci sa este nebudi). Aj kakanie uz zvlada, to ale pre zmenu do zachoda.

gloria31
28. aug 2021

@ailiba môjho som ešte na nočník nikdy neposadila a to ma 22mes

habibim
28. aug 2021

@ailiba nečítala som všetky príspevky, ale tvoj ma len 19mesiacov...moj mal 2 roky v máji a od júna som sa ho pokúšala naučiť na nočník... Až včera a dnes sa nepocikal a sam si donesie nočník keď mu treba.. Na noc mu ešte dávam, pred spaním vypije flasu mlieka tak jasne, ze sa pocika do plienky aj vnoci.. Nesil to... Nemusí byť dieťa ukážkové... Mojej susedky chlapček sam povedal, že nechce plienku keď mal 3 roky a 3mesiace...dovtedy ani za svet... Najhoršie co môžeš urobiť je, že ho budeš nútiť lebo ty si to tak predstavuješ, že musí byť už... Nemusí.. Príde to same

zuzuliennka1
28. aug 2021

@henka123123 aj u nas tak - 3,5r a ide cikat, bud nocnik alebo wc (s velkou potrebou stale problem), mohla som sa doteraz aj rozkrajat - vysvetlujem, ja, manzel, manzel ho
so sebou aj na wc braval, ze vsak nech to ako chlapec pochopi skor od ocina, nez odomna,… NIC…. akurat ja vytocena, syn vrieskal, proste sme nedocielili okrem nervov, nic…
tak netlacim a “neriesim” ani velku potrebu zatial, musi
na to proste dozriet….

ailiba
autor
28. aug 2021

@martyzpp ďakujem za skúsenosť a radu, nie som "premotivovaná" matka, len som sa chcela poradiť a tak ako ty si písala, jednoducho niečo vyskusat

nelca0510
28. aug 2021

@ailiba ani moja 20 mesacna (haha) dcera nechce do nocnika cikat%kakat. Nie je na to pripravena,bude neskor. Kazde dieta da vediet kedy je ta spravna chvila.

ailiba
autor
28. aug 2021

@habibim ďakujem za radu, ani som ho nechcela "nútiť", skôr ho tak nejak do tlačiť k tomu, aby si to aspoň uvedomil.

ailiba
autor
28. aug 2021

@siska53 ďakujem

zuzuliennka1
28. aug 2021

@ailiba nedotlacis - prave o to ide, ze uvedomit si to musi sam, k uvedomeniu nedotlacis.
maj nocnik tak, aby ho videl, na jednom rovnakom mieste, vysvetluj, niektorym detom v tom pomohli aj knizky (u nas knihy nula b. vseobecne) a raz sa to v tej hlavicke “zopne” a pochopi
(chlapci ale zvyknu byt v tomto lenivejsi a pohodlnejsi, nie vsetci, ale zvyknu)

ailiba
autor
28. aug 2021

@oli18 ďakujem

iduska13
28. aug 2021

Poväčšine majú chlapci problém so sedením na nocniku. Môj tam tiež nechcel sedieť ale keď sme išli na záchod tak v pohode posedel aj urobil co bolo treba. Mali sme kúpenú redukciu a schodík.

ailiba
autor
28. aug 2021

@hennyinnsbruck ďakujem, ale podla mňa sa neponáhľam, už ho posadzam dosť dlho a nič. Keby sa aspoň občas vycikal, tak by som to vôbec neriešila. Nechcem od neho, aby už hneď nemal plienku...

henka123123
28. aug 2021

@zuzuliennka1 ano my to iste chodi zo dna na den cikat do serbla alebo na dvor na stojaka aj si da dole gate a vytiahni si pipika..a kakanie to len do plienky na stojaka.nevie sa vykakat po sediscky ale to pride.plienku mu uz davam len na noc

ailiba
autor
28. aug 2021

@iduska13 áno, aj redukciu mame, je pravda, že tam sedí radšej, ale aj tak nič... Striedam to. No nič, budem ďalej pokladať, snáď to raz vyjde

ailiba
autor
28. aug 2021

@henka123123 však to, že mu to nechcem sprotivit, ale zas to nechcem nechať len tak lazo, plazo, však nech sa sám naučí a ide, keď bude chcieť. Preto sa pýtam na skúsenosti inych mamiciek... Ja viem, že každé dieťa je iné... Ale predsa

hennyinnsbruck
28. aug 2021

@ailiba vidis posadzas dost dlho a nic…tak to nechaj tak…nechape to Este. casu ma habadej.
Naco sa tyzdne trapit ked to potom moze ist zo dna na den alebo z hodiny na hodinu 🤷🏼‍♀️

henka123123
28. aug 2021

@ailiba ked za 7 dni sa nevycika ani raz neni bohuzial pripraveny este.este mu na to nedozrela nervova sustava...daj pauzu a skus o 3 mesiace napriklad

janynyna
28. aug 2021

Môj malý mal 2, 5 roka keď sa v cikal do nočnika. Do vtedy ho nechcel ani vidieť. A prišlo to z jedného dňa na druhý. Neboj ono to príde.

fiafia
28. aug 2021

@ailiba podľa mňa to silis. Treba posadzat, vysvetľovať ale kým sa maly nepýta neriešila by som to ešte. Ma čas, zbytočne spravíš odpor k nočníku a prať xy ochranných veci v Tom tiež zmysel nevidím. Dcére som 2x plienky vrátila,lebo som chcela odplienkovane dieťa a ona nebola pripravená ešte. Jedného rána povedala,že plienku nie a bolo 🤔

fiafia
28. aug 2021

@fiafia ocuranych

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianarem
28. aug 2021

@ailiba Ja u mojho 20m este ani nejako neskusam, lebo vidim, ze si cikanie vobec neuvedomuje, kludne je aj v mokrom, alebo raz bol chvilku holy a urobil pod sebou mlacku a ani si to nevsimol. Aj pri prebalovani ked mu ujde, tak vobec nic, akoby o tom nevedel. Kakanie si uz uvedomuje, to aj komentuje, ale ze to uz nanho ide, to tiez este nie. Tak cakam.

taga
28. aug 2021

Je prilis skoro, si premotivovana a tlacis na pilu!