18 mesačný syn sa v noci budí s plačom

siss5496
27. jan 2017

Ahojte maminy,chcela by som sa spýtať či ma niektorá z Vás skusenosti s podobnou situaciou.Malý ma 18 mesiacov,doteraz bol veselé a spave dieťa,od 7 mesiaca mi spaval sam.. teraz už skoro mesiac (s prestavkami) máme také obdobie že cez deň sa pekne hra je vesely a večer zaspi a už o hodinu je hore ,začne plakať,niekedy pridem ku nemu stoji v postielke ale aj tak sa mi zda že spi,niekedy sa potom preberie,ak ho položím naspäť do postielky je to ešte horšie,neostáva mi nič ine len ho zobrať na ruky ,alebo k nám do postele,čiže sa nevyspi nikto,a ešte aj snami v postely citim ako nas kope prevaluje sa,nemá pokojny spánok... niekedy to urobi aj viac krát za noc čo je hrozne vyčerpávajúce neviem čo s tým robiť,..ísť s tým k doktorovi? dakujem za rady

janickacrazy
27. jan 2017

@siss5496 Nejdú mu náhodou stoličky? Alebo može mať nejaké zlé sny, prípadne veľa podnetov cez den. Nemáte celý den pustenú telku? Moj občas takto nepokojne spí, ked k nám príde napr. návšteva, viac nových ľudí a sú u nás dlho, tak potom vie byť taký rozrušený v noci.

katka0905
27. jan 2017

nemá to po očkovaní MMR?

l_e_n_o_c_k_a
27. jan 2017

Ahojky, my zazivame to iste, syn ma 15 mesiacov, trva to 2 tyzdne. Takze som zvedava co baby poradia.
Nasho mmr ockovanie len caka, a zubky mu mozu ist /ma ich len 7/, ale ked som mu pozerala do pusinky, nebolo tam nic vidiet.

bosoriak
27. jan 2017

@siss5496 Mam 3 deti a kazda z nich mala v roznom obdobi rozne sposoby spanku. Presli sme si snad vsetkym, co tu citavam. Aj takymto, co si zazivas ty. Jedine, co ti viem poradit je, ze to prejde.

Zatial obidve moje starsie dcery zacali spavat normalne, t. j. same zaspali a spali celu noc od tych 3.5 roka. A aj tak sa obcas aj teraz zobudia v noci na nejaky problem. Preto tuto tretiu ani neriesim, ani necakam, ze bude spat sama celu noc. Ono to pride, vtedy, ked bude mat vyzretu nervovu sustavu natolko, aby to zvladla.

Ak mas pocit, ze je chory, chod k lekarovi. Ak je ale jeho jediny prejav to, ze zle spi, tak ti aj tak nepomoze.
Drzim palce!

ellie13
27. jan 2017

Moja dcera je zly spac v podstate od narodenia,no toto nocne budenie bolo pre mna neskutocne vycerpavajuce a depresivne☹u nas to zacalo asi v 8-9mesiaci a najhorsie to bolo medzi prvym a piatim rokom,ale nastastie sa to zlepsilo...ak je to to co ma nasa Pia pomoze len vela,vela trpezlivosti a cas😒 neviem ako sa to presne vola v slovencine,v nemcine je to “Nachtschreck“...maju to vacsinou velmi vnimave deti,ktore su cez den uplne normalne,vesele,hrave,ale cim viac podnetov maju cez den,tym viac zazitkov musia v noci spracovavat...nam psychologicka odporucala neprehanat to s aktivitami pretoze vela zazitkov naraz nedokazu spracovat a potom sa v noci trapia 😔 niektore deti placu,niektore vyslovene vrieskaju,alebo vykrikuju zo sna,su namesacne,pocikavaju sa,mate pocit,ze su hore,ale nevnimaju okolie,nespoznavaju rodicov a nenechaju sa ukludnit..najlepsie je nechat ich kym si to sami “spracuju“, nemali by sa budit...

siss5496
autor
27. jan 2017

@janickacrazy čo sa týka stoličiek skôr vyzerá že už ich ma.Ale čo sa týka tv tak premyšlam že z tv to súvisieť môže,u nás ide tv skôr ako taká kulisa pomaly celý deň...čo sa týka návštev tak to asi nie ,ale je taký že celý deň chce niečo robiť dokonca si niekedy s priatelom myslíme že je hyperaktivny,pretože neobsedi ani chvíľočku....

siss5496
autor
27. jan 2017

@katka0905 na očkovaní sme boli okolo 15 mesiaca...

errinye
27. jan 2017

Nočný des... Aj my si tým prechádzame. Treba iba vydržať detičky z toho vyrastú 🙂 veľa trpezlivosti prajem

vercada9
27. jan 2017

Nas ma 22 mesiacov a robi to aj teraz...snazime sa vylucit: salenie pred spankom (nahananie a take to,co robi iba s ocinkom 🙂 ) starka robi v krcme a ked sme ju na chvilku obcas navstivili, potom vystrajal, navsteva cintorina, tiez to robi ked sa mu niekto chce nasilu prihovarat a malemu sa nepaci, pripadne ked sme na navsteve alebo je navsteva u nas...
Alebo velmi place ked sa mu nieco sniva,no on sa zobudi ale oci ma stale zavrete tak nereaguje ani na mna...vtedy mu stale dookola nieco rozpravam, tichym hlasom a ked sa naozaj nevie prebrať,tak hlas troaku zvysim nech ma pocuje cez ten ozaj niekedy riadny plac (byvame v panelaku) a stale ho stiskam...no a potom ho zas musim prehovorit nech si lazka a ja vedla neho, spava so mnou...

itka111
27. jan 2017

nieco podobne mame aj my doma, len s tym, ze dcerka (21m) spi s nami v posteli, niekedy tak spinkala pokojne celu noc, ale posledne mesiace zacne z nicoho nic plakat zo sna, niekedy sa pri tom aj posadi, niekedy aj odstvornozkuje na druhy koniec postele a oci ma zavrete a niekedy nepomoze ani pritulit si ju. alebo sa nervozne prehadzuje aj 2 hodiny v noci. tiez som z toho uz unavena, lebo to mame aj 5x za noc. Posledne dni pri tom aj hovori zo sna, presne mena ludi s kym sme den predtym boli, popripade meno postavicky z rozpravky, ktoru v ten den pozerala, takze tiez sa priklanam k tomu, ze spracovava predosly den a mozno je toho na nu prilis vela.... aj ked mne sa to teda az tak preplnene nezda, aj rozpravky sa u nas pozeraju max polhodinku do dna...

erikavesela
27. jan 2017

@siss5496
Ja som mala skusenost..uz je to 10 rokov, preto neviem presne v ktorom veku to bolo, ze nas syn bol smadny...neskusala si?

emma12345
28. jan 2017

A spava pocas dna?

siss5496
autor
28. jan 2017

počas dňa mi spava normalne ,niekedy sa zobudí skôr taký bez nalady ako z naladou no ale cez deň si vie pekne pospať...čo sa týka čajiku ten som skúšala,niekedy sa trošku napije ...😊

lulu_2323
28. jan 2017

Ahoj nejdu mu ocne zuby? Mame o 18 mesiacov presne ako vy a uz dva tyzdne v noci place alebo je hore aj 3 hodiny a mrnka alebo papa kazde 3 hodiny ako novorodenec zacne plakat z nicoho nic stale ju musim drzat za ruku...kedze my sme boli teraz v stredu na mmr ockovani nepripisujem to tomu kedze to trva dva tyzdne ale doktorka povedala ze nam idu dva ocne zuby naraz a tie su pre dieta velmi bolestive

sorciera24
28. jan 2017

nepotesim ta, moj ma 2r.3mm. a od malicka spi zle, a stale sa v noci budi s placom, nechce jest, psit...len proste azsne plakat....aj 6krat....je jedno, ci spim s nim, ci spi sam....chodi uz aj do skolky, ma tolko aktivit, ze musi sa unavit, fakt nesedi cely den, cez den pospi 2 hodky....ale noci su desne....

siss5496
autor
28. jan 2017

Všetkým vám dakujem aspoň vidím že v tom niesom sama 😊tak si držme palce navzajom

alexia607
28. jan 2017

No to som si prezila aj ja pri dcere, od 3 mesiacov uz spala celu noc a potom od asi od roka sa to pokazilo a kazdu noc sa budila s krikom a placom, ale zdalo sa ze zo sna sa neprebrala, nevnimala ma ked som sa k nej prihovorila a oci mala zavrete, iba lezala a kricala. Musela som s nou zatriast , potom sa prebrala a bolo dobre, zaspala a spala uz do rana. Trvalo to kazdu noc asi do 2 rokov a potom to prestalo. Ked si tak spatne spominam ako sme sa budili na ten vreskot a jacanie, no uz by som to nechcela zazit......najhorsie prebudenie ake som zazila....bolo to sice uz pred 9 rokmi, ale vtedy mi ziadna kamaratka nevedela povedat co to moze byt, nikto z nasim znamych to s detmi nezazil....,,no ako citam , vidim ze nas s takymi detickami je viac