17 mesačný synček vstáva o 4 hodine ráno

marekahenrieta
6. máj 2013

Mozno mi poradite, mam 17 mesacneho chlapceka, ktoreho este vecer a rano kojim, uz velmi dlho vsatva rano okolo 4-5 hodiny rano, napapa sa a uz nezaspi, na obed pospi okolo 2 hodin a vecer zaspi okolo 8,30, poradte co by mu predzilo ranny spanok, alebo si mam zvykat? 😒

kuwait
6. máj 2013

Tak v tomto by som aj ja potrebovala poradit,ja takto fungujem cely zivot o 8 vecer ledva drzim oci otvorene ale rano o pol piatej uz som hore a nie a nie si pomoct,to bude asi taky typ cloveka ,ja fungujem takto od malicka a je to velmi neprijemne

aristka
6. máj 2013

toto je normálne aj ja som mala takého ranostaja

boka79
6. máj 2013

@marekahenrieta
aj moja dcerka bola taka, ale postupom casu sa to upravilo, teraz ma 4 roky a do siedmej pospi, ale tak bezne je o pol siedmej hore, ale ako babo sa budeila stale uz pred piatou

marekahenrieta
autor
6. máj 2013

och, takze pocas mojho "kratkeho spanku" musim nabrat vela vela energie 🙂 , nepotesili ste ma babenky, no snad z toho vyrastie, casom

veronikam
6. máj 2013

Ja by som poradila prestat s kojenim, casom prespi viac po odstaveni. 😉

vierka82
6. máj 2013

mne vstavaju vsetci traja najneskorej o piatej 😀

janeckovalenka
6. máj 2013

ja som sa tiež pozerala nechápavo na mamičky, ktoré hovorili, že ich deti spia do 8-9hodiny. Môj syn, keď spával 2x cez deň+v noci, cca o 9hodine išiel už spať a ony ešte len vstávali po noci. 🙂 🙂 🙂 no každé dieťa je originál a skutočne netreba nič porovnávať, len prijať to čo dieťa chce, cíti a to vie najlepšie len mamina...

magali
6. máj 2013

@marekahenrieta casom sa to zmeni.. aj nas bol taky, aj teraz niekedy vstane tak skoro ale skor vynimocne, alebo mava take obdobia ze ho to tyzden drzi a potom zase vstava cca o siedmej, ale nikdy sme nevstavali o deviatej, iba ak po prebdenej noci.. vydrz, bude lepsie.. ale chapem ta, my sme sa poriadne nevyspali uz 2,5 roka a ja este plus v tehotenstve

1maminka82
31. máj 2014

Ahojte, neviem či to ešte niekto číta, ale skúsim. Mám podobný problém. Moja malá má 13 mesiacov a máme problémy so spánkom. Či už so zaspávaním,dĺžkou spánku a skorým vstávaním. Ráno vstáva medzi 5,30 a 6,30, dám jej napiť vody ale nevie zaspať napriek únave. Potom ide spať okolo 10,00, spí cca 35 minút (veľmi výnimočne aj dlhšie), ďalší spánok je okolo druhej. Viditeľne jej to nestačí ,ale nech robíme čokoľvek, nevieme si rady. Večer sa kúpe okolo siedmej, potom sa napapá a zaspí až okolo 20,30. Zaspávanie je tiež problém. Cez deň nevie inak zaspať LEN na rukách, pri 11 kilovom dieťati, to nie je sranda. Už sme skúšali všetko. Od prsníka (ešte keď som kojila), cez autosedačku, kočík, postieľku, hladkanie,spievanie... a nič nezaberá. Jedine hudba + na rukách. Večer ju uložím do postele,ľahnem si vedľa nej a trvá 30 až 50 minút kým zaspí. Pripadá mi to dosť dlho,keďže je veľmi unavená. Každá rada sa mi zíde,okrem vyplakávania,to nie.Ona je dosť uplakané dieťa od narodenia,nepotrebujem ju trápiť e
šte viac.

minibabygirls
15. jan 2016

@1maminka82 vitak klube tiez mame 13mes a cakam kedy sa vyspim aspon do 7,8hod teraz stava o 5 rano

1maminka82
29. mar 2016

@minibabygirls jej to bolo dávno 🙂 Už bude mať tri roky malá a spí cez deň viac ako ked mala rok 🙂 Upravilo sa to cca ked mala necelé dva roky. Pre istotu sa problém so spánkom vystriedal s problémom s kakaním. Aby bolo stále čo riešiť. Už má nastúpiť do škôlky, ale 7 týždňov je vkuse chorá a nie a nie to prejsť.Zelené soplíky sú u nás ako doma. Skúšam už ozaj všetko, od klasickej medicíny cez alternatívnu a akosi jej nič nezaberá. ☹

mnamko
29. mar 2016

@1maminka82 problem s kakanim poznam od dcerinych dvoch rokoch a vies co nam adi najviac pomohlo? Kupila som v lekarni klistyr a povedala som jej ze jej idem zmerat teplotu no rev na zachode bol velkyyy ale odvtedy kaka 3 krat za tyzden akokeby jej creva nadtartovali a na stole v miske mame vzdy bud hrozienka alebo brusnice to si zobka a ani si neuvedomuje ze ju to pozenie na zachod a ci z den pit cistu vodu snad ti to pomoze