17-mesačný syn nemá rád deti

kappikk
26. júl 2022

Ahojte, prisla som si po radu. Moje dieta zacalo mat nejaky odstup a hnev voci detom, robi to aj pri detoch ktore pozna, s ktorymi vyrasta a stretavaju sa pomerne casto, su to +- vekovo rovnake deti no problem ma aj so starsimi. (priklad) ked prideme my na navstevu k dietatu tak zacne pre vsetko kricat privlastnovat si jeho hracky a udierat ho rukou, uz dlho ucime co ma svoje hranice a ziadne pacanie nedovolujeme, par krat sme vratili po rucke aj my ale vyznam to nemalo preto sa snazime teraz pevne ruku chytit a razne povedat NONO! no on jednoducho nevie zniest pritomnost dietata. Aj ked napr. sedi v obchode v kosiku a zbada nejake dieta tak zacne zasiel. Je pravda , ze mame v rodine 5 rocne dieta ktore je velmi narocne a nasmu malemu tiez braval hracky a dost krici ale zeby to sposobilo u nho az takyto odpor k detom ?Neviem co mam robit ako sa k tomu postavit, ci ho uplne separovat od deti a byt v samote alebo prave naopak ho davat coraz viac k detom. Dakujem za kazdu radu🙈

dada13288
26. júl 2022

@kappikk ahoj moj ma 20 m, bohuzial kvoli jeho sesternici je presne takyto. Strani sa deti, boji sa, ze mu niekto z ruk vytrhne hracku a zacne capkat a plakat ked mu niekto zoberie hracku. Do 13 m bolo vsetko ok :( no stale chodime medzi deti skusame, vysvetlujeme. Mame doma aj 2 m tak jej nosi aj hracky ked place .. podla mna musia vyrast a bude to lepsie

kappikk
autor
26. júl 2022

@dada13288 to vam trva uz tak dlho ? mate na nho nejake triky ? 🙂 ako spravne dohovarat , ako riesite situaciu napr na ihrisku ked sa zacne takto spravat voci detom ?

spadnutaslivka
26. júl 2022

ja som čítala 17 ročný 😀 a bolo mi divné, že akých starších detí sa stráni 😀 prepáč

judit47
26. júl 2022

@spadnutaslivka lebo to tam bolo len to zmenili..

Urcite bolo 17 rocny😀

dada13288
26. júl 2022

@kappikk moj nevie rozpravat cize tazko 🙂 ale v okoli su super mamicky, vacsinu maju 2,5 - 3 rocne deti. Hovorili, ze bez revu, bez bitiek z ihriska odchadzali az ked boli 2 rocne. Teraz tie same deti mu davaju hracky :D cize vidim svetlo na konci tunela, ze to bude ine a lepsie. Jeho sesternica bohuzial sa delit nevie, je taka povaha aj ked rodicia sa snazia vysvetlovat uz 3 roky. Stale vidi len to, ze syn jej berie hracky a pozaduje odomna aby som mu dala po zadku :D a to mala nie je bita .. alebo ho kusne ponajnovsom. Cize cakam kedy zacne kusat aj moj deti :( vidime sa casto, byvame na jednej ulici, obmedzit kontakt neviem

janickacrazy
26. júl 2022

@kappikk je ešte malý, treba vydržať, možno na čas obmedziť návštevy, kde sú deti, môj malý sa tiež bál ľudí aj detí do určitého veku, potom to prešlo samé od seba, chcelo to len čas, nenutit ho, keď nechce požičať hračku, vysvetliť primerane veku samozrejme

kappikk
autor
26. júl 2022

@judit47 Nie nie, pisane je 17 mesacny od zaciatku 🤷🏻‍♀️😀

domcci72
27. júl 2022

treba chodit a vysvetlovat, skusat, nepomoze to, ze sa budete deti stranit, lebo tym len podporis v nom to, ze nebude mat rad deti a bude z neho introvert. Tiez sme si tym presli a uspesne 🙂