17 mesačná dcéra zrazu nechce spať v postieľke. Čo robiť?

sunny1310
28. jan 2013

moja dcera ma 17 mesiacov a nechce spat zrazu vo svojej postielke, boli sme na vikend u kamosky a tam spala so mnou v postely a od pondelka mi strasne place a ukazuje na moju postel ze tam bude robit babali. nechala som ju aj plakat ale uz sa zajakavala od placu tak som
predsa isla a dala ju do mojej postely a pockala nech zaspi !! Mava sem tam take dni ze nechce
v postielke spat ale teraz extrem co robit??? dakujem za infooooo

monikajaco
28. jan 2013

dovolis raz potom znova a potom ju uz nedostanes z postele ...skusa ..zacina byt presne v takom veku .. ked place vezmi ju na ruky povaruj a spet do postielky .... nepovolit .... aj nasa mala rozne vrtochy ale stale som si myslela sak pockaj aj ja som tvrdohlava nic neboj nadomnou nezvitazis ;)

estterka
28. jan 2013

potrebuje ta v noci citit pri sebe,tak si ju daj k sebe. kasli na predsudky, urob to co potrebuje tvoje dieta 😉

marulka83
28. jan 2013

Jednoznacne ako vravi monikajaco 🙂 nenechaj ju dlho plakat pomojkaj, nevychadzaj z izby, pripadne precitaj rozpravku a daj ju s hrackou naspat do postielky. Ak nepomoze, Skus ju dalsi den poriadne nechat vyblaznit v nejakom detskom centre alebo vonku. Moja mala ma 16 mesiacov a takisto ma takto par dni skusala. V takomto veku uz deticky dobre vedia, co chcu 🙂

anjelicek26
28. jan 2013

@sunny1310 - nas maly mal tento blog okolo 1,5 roka. Pokaslalo sa to po dovolenke, dovtedy spaval sam pekne u seba v izbe do par minut. Reval az sa dovracal. CIm viac sme sa snazili vojst do starych kolaji, tym to bolo horsie. Dovracane a od strachu pocikane dieta, nemala som srdce. Spal u nas rok. Kazducku noc. Teraz spi desat dni u seba v postielke a celu noc a zvladli sme to bez jedinej slzy.

Nesuhlasim s nepovolit. Deti maju rozne fazy. Ako my dospeli. Niekedy potrebuju to a potom zase ine. Je este malinka. Vela deti v tom veku spi u rodicov. Dokonca je to strasne krasny pocit mat to male stvorenie pri sebe. V takychto veciach rozhoduj srdcom.

xenicka13
28. jan 2013

postielku pritisknut k tvojej posteli, my mame bocnicu, ktora sa da dat dole, cize sme upne pri sebe

usiko
28. jan 2013

skusa, co moze....to ze ta potrebuje citit, su somariny...takto ospravedlnuju mamicky to, ze si deti beru do postele , lebo im vystrajaju a nechcu spat v postielke..dieta potrebuje zdravy spanok, samostatne zaspavanie a prebudzanie sa......to je zaklad aby bolo spokojne, naucilo sa samostatnosti, a sucasne bolo sebavedome a lubilo ta....takze trpezlivost,..vysvetlovat, vysvetlovat a neupustit,ona si zvykne.......ale musis vydrzat nedat ju do postele,,,,

bambi9
28. jan 2013

U nas to prislo v 10mes ..postavila sa a nechcela uz byt v postielke.. tak spavala s nami do cca 16mes... vobec som ju nenutila a uz vobec nenechala plakat v postielke.... proste spala kazdu noc s nami 🙂
ked mala 16mes tak sme jej kupili krasnu postel s obrazkami a pripojili k nasej - vedla mna... od prvej noci tam spi bez problemov... nadranom pride k nam a spime dalej...niekedy zase ostane celu noc vo svojej 🙂

aluka17
28. jan 2013

u nás je to isté, ale nebolo to vymýšľaním ale obdobím, kedy nám malá plakávala, nespala a celkovo nebola v pohode. trvalo to obdobie 2.-3.týždne. volali sme to maminkovské obdobie, kedy neexistoval nikto len maminka a všetko mohla robiť len maminka. povolila som, spávala vo veľkej posteli so mnou hoci som to nikdy nechcela dopustiť. teraz ju ale neviem dostať z postele a za pár mesiacov nám pribudne súrodenec, takže riešim dilemu ako malú naučiť spať v posteli, ktorú jej chceme kúpiť. ja som sa obetovala pre svoje dieťa, hoci spí celú noc na mne, zvykla som si na to a poviem ti, akosi viac sme si bližšie. niekto hovorí vrtochy, prešpekulovanosť dieťatka, a asi má i pravdu, ale ja i tak svoje dieťa asi milujem až príliš na to, aby som jej dala príležitosť plakať a nechala ju trápiť. nejako už bude ale zas skákať po hlave si nenecháme, máme hranice.

lunnita
28. jan 2013

my sme mali to isté v 17stich mesiacoch sa rozhodla, že nebude už spať v postieľke- trvalo to cca. 2-3 týždne, potom som išla podľa tej knihy Každé dieťa sa naučí samo spať, a plače boli iba pri prvom poobednom spánku, večer už iba mrnkanie a od druhého dňa až opäť spí v postieľke.

inffinity
28. jan 2013

Chce byt s maminkou tak si to uzij. 🙂 moje mala ma 3,5 roku a spinkame spolu 🙂 v noci ji pusinkuju a ona je spokojena ze nas ma pri sebe. Uz bysme se moc nevyspali tak ma ona svou postel prisunutou k nasi a jsme vseci spokojeni. Jak uz ti napsaly holky rid se tim co chce mala a jak to citis 🙂