16 mesačný sa budí dvakrát v noci s hrozným plačom.

tomina3107
13. dec 2019

Ahojte, nas syn ma 16 mesiacov a u nieco vyse mesiaca ma naozaj hrozny spanok, v podstate kazda noc je u nas peklo. Ukladam ho medzi 20:30-21:00, zaspi v pohode. No pride polnoc a zacne doslova vrestat tak, ze sa neda utisit nijako, ani na rukach, ani v posteli, ani v kociku, nechce jest, pit, hladkat, zvycajne tym vreskotom zobudi cely dom. Toto prve budenie utisim tak do hodiny. No okolo 3-4 rano pride druha vlna, ktora trva dve hodiny a viac a to sme uz nakonci so silami, takze zaspi bud od vycerpania z placu alebo ho revajuceho ukocikujem. Toto sa zacalo diat asi dva tyzdne potom co som ho prestala kojit, no neviem, ci to ma s tym suvis, trva to uz pridlho. V noci nejavi ziadne znamky toho zeby ho nieco bolelo, cez den je spokojne hrave dieta.
Mal s tym niekto skusenost?
Dakujem

kika831
13. dec 2019

@tomina3107 budu to asi nocne desy. Presli sme si tym pri oboch detoch. Treba len vydrzat. Samozrejme treba byt pri nom ked sa to zacne a ukkudnovat. Ja som sa snazila chlapcov prebrat zo spanku- niekedy pomohlo, inokedy nie.

vivien16
13. dec 2019

@tomina3107 napodobne. Do roka sa budil v noci raz, po roku musí späť pri nás, po polnoci plače každých 20 min, niekedy aj 10 ako kedy, stále sa prehadzuje, plače... niekedy som rada že sa zobudí len 20 x namiesto 50

tomina3107
autor
13. dec 2019

@vivien16 och, to mate fakt zle, ja sa stazujem ze sa zobudi 2x, hoci na dlho, no medzi budenim sa da spat. A kolko ma teraz maly? Stale sa tak budi? Boli ste aj u dr ci to je v poriadku?

tomina3107
autor
13. dec 2019

@kika831 a ako dlho to trvalo? Mesiac, dva, ..?

vivien16
13. dec 2019

@tomina3107 15 mesiacov. Boli, ale len to treba pretrpieť. Skúšala som viburcol, že ak ho zúbky bolia no nepomohlo, potom nurofen, po ňom spal dobre, ale nebudem ho dopovat liekmi, jedine ak by bolo už najhoršie.

kika831
13. dec 2019

@tomina3107 trvalo to dlho- bol tyzden ked pekne spinkavali a potom dosiel tyzden aj 2 vkuse ked mali tie desy. Spanok sa im zacal ukludnovat myslim po 3. roku.

ivus14gasparka
1. feb 2020

@vivien16 mám presne ten istý problém malý sa budí , gelik na zúbky, nurofen zaberá len chvíľu. Chcem sa spýtať zlepšil sa vám spánok či stále sa budí?

vivien16
2. feb 2020

@ivus14gasparka má noci kedy sa budí, niekedy to je menej niekedy viac (hlavne keď je spln). O niečo sa to zlepšilo, ale prehadzovať sa veru neprestal, cestuje po celej posteli.