15 mesačný syn ešte nechodí

linki90
30. sep 2021

15 mesačny synček korigo vek 13,5 mesiaca ,ešte nechodí,prejde sám 10 krokov,podľa dr.je ešte v norme ,boli sme aj u neurologa on povedal že má slabšie nohy ,a doporučil rehabilitacie,lenže tam nás nevezmu bez testu a ja syna odmietam testovať nonstop .Neviete nejake cviky ktoré by som mohla cviciť s malým doma? máme aj fitloptu ďakujem za rady a prosim tie sa zdržte komentovania ktoré ste za očkovanie a testovanie ja mám nato iný názor a skusenosti vďaka

amelia89
30. sep 2021

@linki90 ani moj syn este nechodi, 14.5 mesiaca, ale do 18 mesiacov je to v poriadku. Neviem ci to dokazes urychlit cvikmi,ked na to bude pripraveni tak bude,popripde ak neurolog hovori ze ma slabe nohy neodporucil vas na fyzioterapiu? ako nejake “univerzlne cviky na chodenie” podl mna neexistuju ze by ti to tu niekto poradil 🤷🏽‍♀️

brita7777
30. sep 2021

Nas zacal az po 15 mesiaci presne tyzden po 15 mesiaci.

karhu
30. sep 2021

ak sa nerozchodi do urciteho veku dostane diagnozu DMO..
navsteva fyzioterapeuta staci 1 a cvicite doma..zvaz to

simca06022011
30. sep 2021

@linki90 mne mala zacala chodit tiez az v 15m, postupne zacala viac a viac... svaly noh si predsa trenuje prave chodenim, ako inak? motivuj ho nech viac chodi a neboj sa. Ja som moju otukavala stale, nakoniec ju zobral dedo do parady, postavil s tym, ze bude chodit a basta fidli.. a chodila.. v 19m odpochodovala po svojich do jasiel ;) 15m nechodiace dieta ti iste na fitlopte cvicit nebude, ja si prakticky ani cviky, ktore by posilnili nohy neviem bez chodenia predstavit, ale tak to nech nejaka odbornicka napise 🙂

pribinak
30. sep 2021

@linki90 určite by som šla aspoň 2-3x na rehabilitácie aby som sa naučila cviky a potom už cvičte doma, ale nezanedbála by som to
To nie je o tom, že teraz to tu pol koňa napíše že ich deti tiež ešte nechodili, ale o zdravi tvojho dieťaťa
Ak svalovy tonus nie je ok, tak treba jednoducho chodiť na rehabky

amelia89
30. sep 2021

@pribinak ak mas na mysli napr mna tak ja som napisala ze si nemyslim ze existuje univerzalny tip na cvik a radsej nech ide k fyzio ale nemyslim si zase ze v 15 mesiacoch je to koniec sveta… nie kazde dieta chodi v 10 mesiacoch…..

pribinak
30. sep 2021

@amelia89 nie, nemyslím teba. Písala som všeobecne

miskovalucka
30. sep 2021

@linki90 mám 3 deti,najstaršia dcéra začala chodiť v 10 mes.
Dvojičky chlapci,jeden chodil už v 11 mes.,no a druhý bol lenivý,do 15 mes.chodil len popri nábytku,samostatne začal robiť prvé kroky v 16 mes.no a pekne chodiť sám až v 17 mes.
Tiež som mala z toho už stres,no a aj okolie mi stále hovorilo,nechodí?neriešiš to?Nie,vedela som,že je ok,proste každé dieťa je iné,no a lekár mi stále opakoval,že má čas,že do 18 mes.je to stále v norme.
Čiže kľud,spevnia mu nôžky,no a potom bude nezastaviteľný 😉

blondmummy
30. sep 2021

@linki90 mne maly zacal tiez neskor16 mesiacov co sa sam pustil ako predtym chodil okolo sedacky a za ruky

simonah73
30. sep 2021

tak ak lekar doporucil rehabilitacie tak asi to bude vediet lepsie ako tu matky na koni. a to ako vazne ho nechces dat kvoli tomu testovat? co ak nebude chodit alebo mu z toho vznikne nejaky zdravotny problem, urcite Ti bude vdacny ked bude vecny, ze si ho nenosila na rehabilitacie, lebo si ho nechcela testovat, aj ked viem ze su aj testy, ktore urcite tymto malym detom nepchaju az do mozgu.... a nezabudni mi zmazat koment, lebo som si dovolila kritizovat....

jazula
30. sep 2021

Chodím s malou k fyzioterapeutke vyše dva mesiace a ešte odo mňa nikto nechcel nič ohľadom očkovania alebo testovania…(aj keď pre upresnenie zaočkovaná som a z testovania som síce nikdy nebola nadšená, ale nemám s ním zásadný problém). V každom prípade, ak vás bez toho nevezmú, raz by som to pre dobro dieťatka strpela a išla si dať zhodnotiť stav a ukázať cviky k odborníkovi. Nesprávnymi (alebo nesprávne vykonávaným) cvikmi môžeš dieťatku skôr ublížiť ako pomôcť. Teda aspoň ja by som sa toho bála viac ako testovania.

nwnw
30. sep 2021

@linki90 ked vie prejst par krokov,tak sa rozchodi do mesiaca. Podporovat stvornozkovanie a celkovo pohyb. Stvornozkovanie po schodoch. Dobra motivacia su chodiace staršie deticky 😘

00ivi00
30. sep 2021

Neviem ako môže neurológ vedieť, že ma slabé nohy, to by som verila jedine fyzioterapeutke.. Môj začal chodiť až 16,skoro 17 mesačný, ale mam kamošku fyzioterapeutku ktorá keď ho videla povedala, že je všetko ok a že má jendnoducho čas. A tak aj bolo, prišlo to samé..

uzivatelka1113
30. sep 2021

tak si pohľadaj rovno nejakého fyzio.. my sme tiež chodili na cvičenia a v živote nepýtali test od dieťaťa..

siska53
30. sep 2021

@linki90 moja narodena nacas zacala.chodit v 18m. Ja to iste . Slabsi svalovy tonus to sposobil. Do 18.m.sa maju rozchodit, vtedy je to v norme. Prve mi lietalo od 11.m.a nevedelo padat . Mladsie aspon malo lepsiu stabilitu a takmer nepadalo.. Takze.. nemaj stres!

ivangeline
30. sep 2021

Uz kraca...coskoro sa rozchodi.

sonnenshein
30. sep 2021

Nasa zacala az ako 17mesacna. Starsie deti v 8 mesiacoch a 12 mesiacoch. Kazde dieta ma svoj cas, co odporucam je plavanie, ak mas moznost.

evkamotka
30. sep 2021

Baby plavanie
Fyzioterapeutka, aj keby sukromna a aj keby len 1x - ukaze nazivo cviky, aj s loptou je toho vela

Prvy syn sa narodil o 5t skor a skoro rok sme s nim chodi na rehabky (a doma cvicili 3x denne) + chodili s nim plavat (spevnit telicko). Neviem v akom stave to ma tvoje dieta, ale ak potrebuje rehabky, tak by som to nezanedbala. Mnohé problemy sa mozu ukazat az neskor napr ploche nohy, zle drzanie tela, padajuce clenky....co teraz estemozes podchytit. Rehabky nie su o tom, ze pocvici niekto s dietatom pol hodku kazde 2 tyzdne. Oni len ukazu cviky a cvicis ty doma 3-4x denne aj rok aj dva non stop

kacena4
30. sep 2021

@karhu to je riadna pakovina ze dostane dmo ak sa nerozchodi. DMO je diagnoza ktora postihuje mozog a cez neho zvysok tela, nie z toho ze sa dieta "nerozchodi"...
@linki90 kedze mas predcasniatko (ak som spravne pochopila) mate cas na chodenie aj po 18m. a k fyzio nemusiste mat vsade testy treba si najst take zariadenie kde nepytaju je ich vela. neboj pomalicky to pojde treba skusat drepy (cupnut vsat po hracku) a podobne cviky na spevnenie svalstva ak uz chodi pride aj zvysok neboj. moje vsetky predcasniatka chodili neskor je to normalne. drzim palceky

karhu
30. sep 2021

@kacena4 kde pisem ze dostane DMO? pisem ze aby to papierovo v poistovni sedelo mozu napisat diagnozu DMO..ale hlavne pisem, nech navstivia fzyioterapeuta

kacena4
30. sep 2021

@karhu ak sa nerozchodi do urciteho veku dostane diagnozu DMO.. - tvoje znenie
nam sa drobec rozchodil az v 3r. ale nikdy nedostal diagnozu DMO a teda mam vlastnu skusenost s viacerymi neskorsie chodiacimi detmi a nikdy neriesili DMO ani papierovo tato diagnoza sa dava az ked je naozaj ista vacsinou po 3r. zivota - skor mi vsak islo aby si nestrasila mamicku

karhu
30. sep 2021

@kacena4 ...jej strach je mensie zlo ako jej ignoracia faktu ze dietatu treba fyziotrapeuta..ale mozno to pomocou videa z youtbe vyriesia👍

1katus1
30. sep 2021

@linki90 mne začali obe deti chodiť v 16 mesiacoch tiež predtým spravili pár krokov. V 16 sa skrátka rozbehli. Neboj je v poriadku.

vilma7
30. sep 2021

Cviky? Moje obidve deti začali chodiť v 16.mesiaci a vôbec ma ani nenapadlo niečo s nimi cvičiť. Norma je do 18.mesiacov chodiť, skôr by som to ale že vôbec neriešila.

evaachesa
30. sep 2021

Netreba to zanedbať, určite choďte k fyzio. Čo sa týka testu, malým deťom urobia len jemný výter z úst, nič hrozné.

sofiella
2. okt 2021

@linki90 preto, že sa ty odmietas testovať, odmietas odbornú pomoc pre syna???? Je to od teba sebecké. Rozhodujes o svojom dieťati a jeho zdravom vývoji. Chod tam aspoň 1x. Možno vám len ukáže cviky, nasmeruje vás.

linki90
autor
2. okt 2021

@sofiella ja sa otestujem ale jeho nechcem dať testovať chapeš, ale asi nechapeš lebo v mojom prispevku som napisala aby sa nevyjadrovali matky ako ty ktore sa očkuju a testuju ďakujem nabuduce si prečitaj prosim do konca prispevok

zuzki1
2. okt 2021

@linki90 prosimta co znamená to “korigo vek 13,5mesiacov.?”
Ak nezaostáva celkovo vo vývoji , daj mu čas , stvornozkuje? Stavia sa cez rytiera?
Skús si kúpiť knihu Eva kiedronova Rozvijej sa detatko tam máš veľa fotiek a aj postupy co robiť s deťmi ak ich chceš podporiť v psychomotorickom vývoji , a určite sú aj iné rôzne knihy , možno aj na nete videá pripadne konzultácie cez videochat s fyzio a nemusíš nikam chodiť

sofiella
2. okt 2021

@linki90
Ja nie som očkovaná, ale ak by moja dcéra potrebovala vyšetrenie, tak sa logicky otestovať dám. Rob si co chceš... tvoje decko

linki90
autor
2. okt 2021

@sofiella 🤦🏻‍♀️