15 mesačný sa v noci často budí

veronikamiki
17. jún 2021

Ahojte pls neviete niekto poradit? Ja som citala uz asi vsetky fora ktore tu zeny zdielali o nespani ich deti ale k nicomu som zatial nedospela. Ide o to ze nas 15 mesacny syncek strasne zle spi. A neni to len teraz obdobie ale je to uz niekolko mesiacov ze sa budi casto s placom mozno aj od januara. Niekedy aj kazdu hodinu. Vrcho je ked si v noci nechce lahnut stoji a place vtedy ho musim uspavat v hojdatku ako male mimco. Opatrenia ktore sme zaviedli k lepsiemu spanku: ma spaci vak( letny), svoju postielku s mantinelom aby sa nebuchol, cela cumlikov v postielke aby ich mal stale po ruke ked mu v noci vypadne, zavedenna uz niekolko mesiacov vecerna predspankova rutina, ma uplnu tmu, v noci mu aj dame raz mlieko ktore vypije. Uz sme skusali aj bez ale nedal sa utisit. Skusali sme aj vodu nedavno ci neni smadny ale nechcel. Ja som s manzelom zufala uz som ho aj chcela nechat vyplakat lebo nespime aj maly je potom rano unaveny a ledva vydrzi na poobedny spanok. Zubky ano rastu nam stolicky, lenze toto robil uz pred zubkami , robi to stale. Zaplatili sme si spankovu poradkynu ktore sa nam dva tyzdne venovala a mala som pocit ze sa to zlepsilo ked poslednu noc ppradenstva prespal celu prvy krat v zivote. Ale potom sa to vratilo naspat a pritom sme neurobili ziadnu zmenu tak isto vsetko ako ked spal den predtym dobre. Proste niekedy sa zobudi uz aj po dvoch hodinach, dam mu dudel spi. Niekedy staci spravit psst. Ale ako vravim potom pride moment ked sa postavi a jaci lebo predtym sa hmyril v postielke a nevedel zaspat. Dake rady? Niekto kto zaziva podobne veci? Ja totiz neviem co uz to moje dieta chce 🤷🏼‍♀️

nikusiak9
17. jún 2021

@veronikamiki mohla sa mu zmenit potreba spankov ich dlzky a moze byt moc unaveny alebo naopak. Nesoises kedy vstava, kedy spi cez den

zuvelyn
17. jún 2021

Syn ma 13mesiacov a spí sam g izbe lebo chce mat na spánok kľud. Ziadne suchotanie v izbe, chodenie na WC etc. Aj sa v nociw niekedy zobudí a sadne do postieľky, zamrnci ale po chvíľke ľahne naspäť a spí. Keby som ho brala na ruky, ale robila na neho pssst tak sa zobudí na nezapsi vôbec. V januári mal obdobie po zuboch ked si zvykol na to ze za každým zobudením dostal UM - bolo to vyslovene asociácia som hore-dostanem UM-do sekundy spím. Ked to u bolo fakt 3x za noc a videla som ze nie je hladný tak ske ho veru nechali vyplakať (fuj aká hrozná mater som ja) alr neplakal dlhsie ako 5-10minut a lej dve noci potom opäť nabehol na režim ze spi celú noc.
Nevadí tvojmu aj ten spací vak? Ze sa nemoze voľne hýbať? Moj hend ako sa začal pretáčať hore dole misel z vaku von, celú noc putije po postieľke, lezi na boku na bruchu,s nohami pod sebou. Vo vaku nemal takú voľnosť. Poprípade mantinel všade ktorý drží vzduch v postieľke a tak necirkuluje?

lilyianka
17. jún 2021

@veronikamiki u nás to bolo podobné, na začiatku spal super,niekedy ako 8-9m prespal celú noc aj 12h,ešte som pozerala naňho ci je všetko ôk. Potom sa,to postupne začalo meniť a neviem prečo. Najhoršie to bolo pred cca 2m tiež keď mal toľko co tvoj syn a išlo mu naraz 5 zubov. To bol rev ako z hororu. Celkovo vtedy zle spal,či v noci ci cez deň, bol umrnčaný, nervózny. Našťastie ako zuby vyšli trochu to prešlo, ale nie úplne. Tiež sa v noci zobudí, plače, už chvalabohu nereve. Proste raz je dobre raz zle. Ja to beriem ako obdobie. Napr u nás bolo obdobie,že sám krásne večer zaspal. Teraz? Keď nedajbože odídem zo spálne a nespi to je revu. Prečo to tak je,netuším, prišlo to zo dňa na deň. My sme aj túto noc mali zlú, najprv nechcel zaspať, potom sa každú chvíľu budil a celkovo zle spal. Pritom ako vravíš režim dodržaný. Zase mladý pán spal cez obed 2,5h co nezvykne, tak možno bol vyspaty.
Co vlastne poradila spánková poradkyňa?

veronikamiki
autor
17. jún 2021

@nikusiak9 chodi spat okolo 20:00 a spi tak do 7:00 samozrejme s milion prestavkami. Spinkaval dva krat do dna 20 min doobeda a poobede 2 hodiny lenze potom uz zacal vymyslat nechcel ani poobede zaspat musela som ho uspavat hodinu cize sme ranny spanok zrusili. A teraz spi len poobede 2 hodiny az 3 .

veronikamiki
autor
17. jún 2021

@zuvelyn ten spaci vak ma nozickovy aby sa mohol vrtet a pretacat 🤷🏼‍♀️ Aj sa v nom vie postavit a mantinel ma z jednej strany lebo z druhej ma len mrezu aby som tam mohla nekedy prestrcit ruku a ukludnit ho 😅

veronikamiki
autor
17. jún 2021

@lilyianka spankova poradkyna nastavila rezim ktory sme dodrziavali, potom spaci vak, tmu cez den a pri zaspavani, biely sum, viac dudlikov v postielke lebo vraj nato sa stale budi teda vacsinu casu vraveval ze cumlik je problem ze ho treba uplne zrusit

dzinka777
17. jún 2021

Nas maly sa budil aj 8x v noci asi do 2 rokov.a potom sa to zlepsovalo.kratsi spanok cez den ani uplne vyšťavenie nepomohlo,stale sa budil.teraz mam rocne dievcatko,ta spi celu noc ale ked jeden den pospi menej,druhy den to dozenie a spi dlho cez den.kazde dieta je ine.ale u malinkej som nikdy nekolisala,nezaspavala na ciciku,proste dala do postieľky a spala

veronikamiki
autor
17. jún 2021

@dzinka777 no mne to tez pride ze uz musime len vydrzat len chlap uz dnes bol zufaly ze nechape co sa snim furt deje

lulka321
17. jún 2021

@veronikamiki Ako viem, že to nie je najsprávnejšie riešenie, ale keď mala dcéra asi 10 mesiacov, tak sa aj mne začala veľmi veľa budiť, aj 8x za noc. Asi po mesiaci som si povedala dosť a dala som si ju k sebe do postele. Teraz má 18 mesiacov, spí stále medzi mnou a manželom, ale v noci sa zobudí max. 1-2 razy a často ani raz

elizabet173
17. jún 2021

@veronikamiki skúsila by som ho dať spať do inej izby. Aj niektoré deti majú ľahký spánok a zobudí ich každé otočenie sa rodičov. Možno by pomohlo aj zrušiť cumeľ,. nevšimla si si, či sa nebudí na to, že mu povypadne z úst, alebo celkom vypadne? Samozrejme nie obidve veci naraz

veronikamiki
autor
17. jún 2021

@lulka321 joooj aj to sme skusali 🤣 to bolo este horsie vobec sa nechcel ulozit a plakal

veronikamiki
autor
17. jún 2021

@elizabet173 presne to zrusenie cumla ideme na to proste ano urcite vela zobudeni je na cumel. Bude to sice narocne ale stejne tie noci su des tak budu chvilu des kym si zvykne a mozno potom uz dobre uvidime dnes zacneme 🙈

waity888
17. jún 2021

Ahoj,ja ťa asi nepoteším. Môj syn to takto mal do dvoch rokov. Vyskúšali sme úplne všetko čo sa dalo až to jedného dňa samé prešlo...

veronikamiki
autor
17. jún 2021

@waity888 presne tohto som sa bala 😅 ale zobrala som mu teraz cumlik a zaspal sam do 10 min tak to je uz moj posledny pokus potom uz len vazne cakat 🙈

elizabet173
17. jún 2021

@veronikamiki dve, tri noci vydrzis, ak by to malo pomoct. Najlepsie zacat z piatka na sobotu, aby sa aj muz vyspal do prace

misickaa4
17. jún 2021

@veronikamiki nemate moc teplo v izbe? Skus estd biely sum, alebo nas spi pri zvuku dazda/vysavaca...

00ivi00
17. jún 2021

Ja mám 16 mesačného syna a tvoj problém je akoby som ho písala ja 😅 až na ten rozdiel, že môj je kojený, bez cumla a spí s nami v postely 🤗 my sme tiež už z toho na nervi a iba sa modlím aby to peklo už skončilo.. Takže ja žiadnu radu nemám a po všetkom čo som si o takýchto NEspáčoch prečítala si myslím, že nepomôže nič iba to vydržať

veronikamiki
autor
18. jún 2021

@00ivi00 nooo my mame za sebou prvu noc bez cumla 🙈 do pol druhej spal a potom sa prebral a ouje dve hodiny uspavania lebo chybal cumlik a nad ranom to iste ale uz musime len vydrzat ked sme prezili jednu noc este dake dame. A ked ani to nepomoze tak neviem ale aspon cumel nemusime neskor riesit 🤣 uz sa tomu clovek musi len smiat lebo ine neostava 🤣

veronikamiki
autor
20. jún 2021

3 noc bez cumlika. 2 noc bola super zobudil sa len raz vypil mlieko a spal. Ale tato noc stala zato zobudil sa o 0:30 dala som mu mlieko ale hned zacal plakat stavat sa v postielke a kricat. Tak som ho zobrala na ruky a skusali sme ho znovu uspat s muzom. Po roznych pokusoch cez uspavanie na rukach a v hojdatku hladkanie voda prebalenie a mlieko znova sa nam ho podarilo uspat az 3:30. Ja nechapem co to je. Ale viem ze kvoli cumlu toto nebolo takze urcite ho naspat nedostane.

elizabet173
20. jún 2021

@veronikamiki vydrž, bude to lepšie, cumel už späť nedávaj a po pár týždňoch zruš aj mlieko v noci, ponúkni vodu. Keď sa navečeria, v noci už nepotrebuje jesť.

mostlyharmless
20. jún 2021

@00ivi00 presne akoby som o sebe čítala. Pomohlo odstaviť od dojčenia (mal 20 mesiacov), od vtedy prespí celú noc. Keby som to vedela, urobím to skôr ...

veronikamiki
autor
22. jún 2021

@elizabet173 mliecko mal zrusene uz davnejsie v noci len mlieko momentalne je jedina vec co ho ukludni ked sa zobudi okolo druhej. Ale hej cumlik nedostane . Dufam sa mu to uz polepsi lebo dnes bol tri krat hore stal v postiellke a plakal . A ked som ho nechala chvilu plakat zacalo ho napinat na zvracanie . Slepa ulicka.

vahcaac
21. jún 2023

@veronikamiki ahoj, mame to podobne. Zlepšil sa u syna spánok ?