15 mesačné dieťa nechce spať

luculus
6. feb 2012

Milé maminky, chcela som sa opýtať ako aj vy zvládate svoje náročné deti. My máme 15mesačnú dcérku, ktorá nám od narodenia nechcela spávať - ani cez deň ani v noci. Rýchlo sa naučila loziť, chodiť (už od 9mes) a inak je veľmi šikovná. Neposlúcha vôbec a slovo nie a nesmieš "nepozná" 🙂 . celý deň je na nohách, ani raz si nesadne aby sa s niečim pohrala, zato je stále na posteli, na gauči, v šuflíkoch, no proste všade. snažím sa ju uspať aspoň 1x cez deň na 40min, ale proces uspávania trvá často aj 4 - 5 hod. V noci stále spáva štýlom, 4hod napr. od 20:30 - 2:00 a potom je hore cca do 5:30, to spí potom od 5:30 - 7:30. nič jej nie je, nič ju nebolí len už nechce spať iba sa hrať. skúšali sme ju dať aj ku nám do posteli, ale to sa od nás hrabe na zem sa ísť hrať a behať po byte. už to akosi psychicky nie celkom zvládam nakoľko nemám spánok a ani cez deň pokoj. Moji rodičia mi nepomáhajú (oni si už svoje vychovali) a nemá mi kto pomôcť. Navyše otecko je od rana do 23:00 v práci, takže mi tiež nemá ako pomôcť a potrebuje sa vyspať 😒 . Je to normálne, že je taká? ako jej môže stačiť 7hod spánku a ešte k tomu prerušovaného? keď sa ju snažím uspať aj cez deň, nezaspí, ručí a potom čo ju vyberiem z postieľky je furt uručaná 😖 . inak som veľmi rada, že ju mám 😀

01nella
22. nov 2018

Dobry den, smiem sa spytat ako ste s tym spankom nakoniec dopadli? kedy sa to zlepsilo ak vbec? mame totiz podobny problem a uz neviem co s tym..