15 mesačná dcérka nechodí

kilimi
5. feb 2022

Ahojte idem si poradu, lebo ma zacinaju pomaly myslienky napádať 🙂 dcera akurat zacala 15 m. A este stale nechodi. Za rucky ide ale akonáhle ju pustim akokeby sa bala a ze nie nie. Pekne stvornozkuje ale aj to nam dlho trvalo cca na 10/11m ked zacala. O mesiac ideme na ockovanie k dr bojim sa ze ma s nou niekde posle. Vsetky deti z okolia uz chodia. Neporovnávam ju ale obcas na to pomyslím. Je inac pohybovo vsetko ok rada sa hra a sali. Zase co ona skor tak rozprava. Uz pekne vsetko opakuje. Dakujem za skusenosti s vasimi detmi kt by mohli pomoct.

bosorka2302
5. feb 2022

moj zacal chodit ked mal rok a pol

seahorse27
5. feb 2022

Myslim, ze norma je do 18 mesiacov. Niektore deti su opatrnejsie, dlhsie im trva, kym sa osmelia…

pinkgirl
5. feb 2022

ak do 18m dieťa začne chodiť je všetko ok. Daj jej čas 🙂 ...možno ťa už pozajtra prekvapí😉.

pribinak
5. feb 2022

@kilimi ako píšu baby, do 18 mes je to ok. Ale predstav ju držať za ruky, to je zle, ona sa musí sama naučiť prenášať váhu a vodenim za ruky sa to nenaučí.
To je vlastne spomaľuje.

heln
5. feb 2022

@kilimi moja rada nevodit za rucky, ked nadobudne istotu a spevneju jej svaly a dozrie nervova sustava tak zacne chodit sama, ked je ostatny psychomotoricky vyvin v poriadku tak sa netreba znepokojovat.

nique
5. feb 2022

Moja začala až v 16m. Dôležité je, aby do 13m stala. Nemusí sama, stačí pri nábytku. My sme to mali na hrane. Postavila sa až keď mala 3 dni pred 13m. Dovtedy mala slabé nôžky.
Zato s rukávnikmi plávala od 10m.

ankare
5. feb 2022

@kilimi neboj, keď na to dozrie, začne chodiť samostatne. Tým, že ju vodis za ruky, len brzdis jej prirodzeny vývoj.
Do 18 mes. sa to väčšinou nerieši. No ak by to aj Dr. riešila, nie je to nič zlé. Ukážu Ti cviky, ako ju správne stimulovať.
Môj začal 4kovat asi v 11 mes. a sám chodil v 18 mes. Držím palce!

lubina
5. feb 2022

@kilimi nasa sa sama pustila az ked mala 18 mesiacov, a to predtym uz paraqdne hovorila, cele vety, odpovedala, len s tym chodenim to neslo lahko .... neboj, to pojde, niektore deticky su bojazlivejsie a preto sa same boja ist

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
5. feb 2022

je ine, ked dieta nechodi, lebo nevie a ine, ked nehcodi, ze sa boji., ak sa fakt len boji, tak to je dobre znamenie, je trosku bojazlivejsia zrejme ale fyzicky problem tam nemusi byt.

moja dcera od 8-9m vedela stat na nohach, dokonca sa vedela postavit uprostred meistnosti bez drzania a aj tak zacala chodit az po 12m. bala sa. ked zacala, dala 3-4 kroky a dost, za 2t sme sa dostali asi na 12krokov. ine deti sa pustia a hned behaju. moja nie. ptom sme boli v hudobnej skole pre babatka a tam bola v kolektive o neico starsich deti. odvtedy behala jak raketa.

andrejka1974
5. feb 2022

@kilimi mám dcérku ,ktorá začala až 21 mesiacov a o nič neprišla niektoré sú šikovnejšie iné pomalsie

nykkushka
5. feb 2022

Presne pre toto (okrem iného) sa nedoporučuje vodenie za ruky - dieťa sa spolieha na rodičov, smostatne sa potom boji. Prestať vodiť za ruky, a pôjde to samo. Poprípade sa poradiť s pediatrickou alebo ortopedom 🤪

sandra163
5. feb 2022

@kilimi ahoj, je úplne v poriadku, ak v 15 mesiacoch dieťa nechodí. Mám tri deti, jedno začalo samé chodiť v 15 mesiacoch + týždeň, druhé v 16 mesiacoch + 2 týždne, syn v 17 mesiacoch + 2 týždene. Do 18 mesiacov sa naučia, niektoré dokonca aj neskôr. Potom budú už nezastaviteľné 🙂 Ono to príde ani nebudeš vedieť ako, len musí nabrať odvahu.

amelie2017
5. feb 2022

Je to normalne, vobec sa nestresuj, ale ako uz pisali, nevod za ruky. Nasa popri nabytku chodila velmi, velmi dlho. Sama sa pustila az v 14 mesiacoch. A az do nejakych 16 sla radsej po 4 lebo to bolo rychlejsie. Vonku len ak tlacila tlacitko.

ankare
5. feb 2022

@kilimi okrem toho som kdesi čítala, že keď sa u dieťaťa prudko rozvíja reč, motoricky vývoj je trošku v pozadí.

evkamotka
5. feb 2022

Moj začal chodit v roku a pol a nic mu nechyva. Za ruky dieta nevod, nici to chrbticu.

oblecenie99
5. feb 2022

Podľa toho čo píšeš je práveže veľmi šikovná. Už opakuje všetko? Ved to je super. Neboj sa, ona sa rozbehne.

kilimi
autor
5. feb 2022

@kilimi Dakujem za kazdy komentar a povzbudenie 🙂

hviezdickazuzka
5. feb 2022

@kilimi Očkovanie môže podľa skúseností mnohých rodičov nepriaznivo ovplyvniť zdravý vývin dieťaťa, po neurologickej aj imunitnej stránke a tiež oddialiť schopnosť rozvoja súvislého rečového prejavu. Prosím, informujte sa PRED očkovaním www. rizikaockovania.sk Prednáška rakúskeho lekára Dr. Johanna Loibnera, súdneho znalca pre poškodenia očkovaním https://www.vimo.sk/watch/GY7rF5FKpYcY98Z. Deti sú to navzácnejšie, čo máme...

kleopatra114
5. feb 2022

Moja začala tak normálne v 21 mesiacoch ( prv krôčik do priestoru v 19) a teraz sa nezastavi . Odcvicili a odplávali sme si par mesiacov a už je to v poriadku

tara42
5. feb 2022

Moja začala v 15m, do 18m času dosť. 🙂

breznica
5. feb 2022

@ankare blbosť.ja som sama behala v 12 mesiacoch a v 18 rozprávala celé vety a čisto.ale možno som bola mega šikovné dieťa

lululucy
5. feb 2022

Ja som mala s dcerou to iste. Tiez som sa bala ked som sla k dr, ze co povie.ale on ze pohode, do 18 mesiaca sa to neriesi. Dcera zacala chodit ked mala 17 mesiacov

yoxinka
5. feb 2022

@kilimi
Hlavne ju nevláč za ruky, to je najhoršia vec, čo môžeš robiť. Prečítaj si k tomu niečo.

https://ahojmama.pravda.sk/clanky/nevodte-dieta...

https://m.facebook.com/fyziomamatt/posts/vodeni...