14 mesačný syn a zaspávanie s oteckom

ewelinn
20. sep 2012

Ahojte mamičky, chcela by som sa poradiť, viem že tu už o zaspavaní bolo popísané mnoho, ja som však nenašla to, čo trápi nás.... 😒
pekne poporiadku, náš malý syn od narodenia spáva sám vo svojej izbyčke, večer ho stále uspávam na prsníku, uz ho síce 2mesiace nekojím, len mi drží bradavku a tka zaspí asi do 5minút, UM nepije vôbec, je na čajíkoch, teraz sa nám však situácia zmenila, ja nastupujem do práce, a vychádza to tak, že uspávať ho bude manžel, kedže sa z práce budem vracať neskoro večer,už sme to parkrát skušali "natrénovať", ale vždy som nakoniec zakročila, pretože strasne sa rozreval maly nakoniec a nechceli sme ho uplne rozobrať, uprimne, som presvedčená, že do toho časom obaja prídu, ale chcem vás maminy poprosiťo nejaké typy, alebo skôr oteckov, ktorí s tým majú skusenosti, že ako ste začali uspávať vy, nejaké triky, ktoré by to mm ulahčili 😉 chcem ešte dodať, že na rukách zaspávať nechce, flasku nechce...je to taký malý sibal 😉

azarijka
20. sep 2012

@ewelinn u nas zaspavanie s tatikom funguje len ked ja nie som doma, ked som vie ze som za dverami a pyta si ma ked vie ze nie som doma tak zaspi v pohode aj s nim.... nijak extra sme ju neucili na to 😉

ewelinn
autor
20. sep 2012

@azarijka vidíš,aj to môže byť to, že cítil že som doma...... newa, zajtra majú premieru, tak potom dám vedieť

lienok1
20. sep 2012

@ewelinn hm, ja sa priznám-ja som svoju dcérku 3,5r. kojila-vlastne cickala-ako sme volali nesatie ale len prisatie, do 3 rokov a možno viac...tiež som potrebovala chodiť do robotky, tak ocinko musel pomáhať...veľakrát pomohlo, keď si spolu ľahli tvárou vtvár, veľakrát ju hladil po líčku...ale úplne stačilo len objatie...vnímala ocka inak ako mňa-mliekareň...potom už zaspávali spolu len ruka v ruke...občas som ich našla ako malá leží na je hridi a ocík ma vykasané triko-žeby niečo hľadala?...trvalo to dlho, ale zvykla si...chce to čas..🙂

norwayka
21. sep 2012

A u nas je to naopak. Obidvoch malych uspava manzel. Njprv som to bola vzdy ja a potom nejak okolo 10m-1 roka prebral stafetu on a bez problemov. Drzim palce. V novembri budeme mat 3r. A 1,5r

Pouzivali sme taku upokojujucu hudbu, cajky, more... A potom neskor ocko cital so s starsim. A inak spieva mladsIemu, ak treba, ale on zaspava do 5 minut.

snopkulka
21. sep 2012

Ahoj, sme na tom podobne, 15 mesiacov zaspávanie pri kojení, teraz UM nepije, tak fičíme na vodičke. Ale k problému - malý má 20 mesiacov a zaspáva so mnou v posteli, len si k nemu ľahnem, keď sa nevie uložiť poviem vymyslenú rozprávku, obvykle do 15 minút spí. Niekoľkokrát ho dával spať manžel, čo samozrejme malý bojkotoval, zopárkrát si poreval, áno, občas som zakročila, nemohla som to počúvať... naša finta je taká, že ho manžel pred spaním zabáva, spolu si pozerajú vysiace lietadielko v izbe, skrátka mu rozpráva, prihovára sa mu... neviem ako to podrobne prebieha, aké majú svoje tajné rituály, ale teraz malý nevyvádza, hlavne, keď nie som doma, tak pekne zaspí aj s tatom 😉 je to len zvyk, deti majú radi zabehnutý režim, rituály, preto na začiatku zmien vyvádzajú 🙂 takže moja rada - skúšať, skúšať, skúšať 😉

milka1978
21. sep 2012

@ewelinn Ahoj .... ja som svojho syna od narodenia uspávala v kočiari ... trocha pohombania a hneď zaspal ... no keď mal 7 mesiacov tak už bol veľmi vešký na kočiar a mal tam aj dosť málo miesta .... tak sme skúsili ľahnúť si s ním na posteľ a porozprávať rozprávku .... prvé týždne boli hrozné ... zaspával mi aj hodinu a potom spal také 2 hodinky ... no tú hodinu som musela pri ňom ležať a rozprávať rozprávky ... potom sa to nejako samo ustálilo a zaspával mi čoraz rýchlejšie ... teraz keď si spolu ľahneme tak zaspí behom 5 minút .... s tatikom to máme trocha zložitejšie ... pri ňom nám zaspáva trocha ťažšie ... ale keď mu porozpráva tak 2-3 rozprávky tak potom hneď zaspí .... skúste možno pomôže ... držím palce

euka210
21. sep 2012

moj MM uspaval isty cas vecer drobca kym nam neprisla separacna uzkost...to uz zase len ja uspavam. Ale mojmu MM to slo lepsie ako mne, vedel, ze s tatom nevybabre...ide sa spat a hotovo....ziadne sadanie ci co. Prvy den plakal dost, druhy menej a na treti spal do 15min, ..potom do 5 min spal 🙂 NEch si najdu ritual; ked to ma fungovat, tak nesmie vediet, ze ked bude plakat tak pride mamina....to potom bude furt plakat 🙂