14-mesačná dcérka nevie chodiť v topánkach

anonymnamamina
27. sep 2020

Ahojte mamičky, mám takú otázočku... Dcérka mi začala chodiť v 14 mesiacoch (pred mesiacom), no naučila sa mi chodiť iba na boso alebo v ponožkách... vedeli by ste mi poradiť ako naučiť bábätko na topánky ? Akonáhle jej ich dam začne padať, začne sa rozčuľovať a plakať, odmieta v nich chodiť...

ciernysokol
27. sep 2020

@anonymnamamina moznoze ste jej dali zle topanky. Ak su tvrde, neohne v nich nohu a chodit sa jej neda. Pre tak male dieta je dobra makka, ohybna topanka, siroka spica, bez podpatku, ktora kopiruje tvar jej nohy. Nie opacne. Skusila by som na doma capacky a na von nieco z barefoot. Podla typu nohy.

anonymnamamina
autor
27. sep 2020

@ciernysokol dobrý večer, ďakujem za radu, skúsim popozerať nejaké take topánočky

anonymnamamina
autor
27. sep 2020

@ciernysokol najhoršie je to že ide zima, preto som to riešila hneď topánkami a to bola chyba len neviem ako budeme chodiť von :/

ruzasipova
27. sep 2020

@anonymnamamina Vsak normalne budete chodit von ako vsetky deti 🙂 Mne sa tiez maly rozchodil pred mesiacom (v 13.mes.) naboso. Aj ked ma navonok barefoot, je to take neohrabanejsie, ale na bosi ani v capackach mi uz chodit nemoze.

ciernysokol
27. sep 2020

@anonymnamamina pohladajte nieco vhodne, vsak von musi chodit. Ja som tiez malemu najprv kupila topanky, v ktorych chodil ako v lyziarkach. Ale nebola som sama, plno deti tak vidim chodit. Male dieta nepretlaci tvrdsiu topanku, ani sa v nej nepostavi na spicky, necupne si. Je dobre pomerat dlzku a sirku nohy a podla toho kupit topanku.

anonymnamamina
autor
27. sep 2020

@ruzasipova lenže vonku je zima na capacky :/

anonymnamamina
autor
27. sep 2020

@ciernysokol tak áno bude chodiť von ale myslím po dvoch nie v kočíku hihi tak som myslela ... podľa mna čoskoro začne štrajkovať že nebude chcieť byt iba v kočíku

ruzasipova
27. sep 2020

@anonymnamamina Vsak to pisem aj ja, ze uz capacky mat nemoze. Normalne zmeraj dlzku a sirku nozky, taktiez tvar nozky a priehlavok. Su na to navody na nete. A ked to vsetko budes mat spisane, na fb je stranka: Bose nozky bez prekazky a tam ti zeny poradia, krore topanocky su na dany typ nozky vhodne.

jankapepe
28. sep 2020

@anonymnamamina aké topánky má??

jankapepe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ckatka
28. sep 2020

Kúpte barefoot čižmy.zimne. Malý prvú zimu precupital v Little Blue Lamb.

stanislavicenka
28. sep 2020

@anonymnamamina skuste najskor capacky.
Deti nemaju radi obmedzenie.
Dodnes si pamatam, ako moj syn plakal, ked sme mu 1x obuli capacky.
Jasne, ze si zvykne, ale naozaj treba najst topanocky makke, ohybne s dostatocnym miestom na rozvinutie prstikov