14 mesačná dcéra sa začala v noci budiť

miray
5. nov 2013

ahojte,mam 14mesacnu dceru a zacala sa mi v noci budit ,rastu nam zubky tak aj to asi bude problem,ale skor ma trapi ze spavala v kuse krasne celu noc a teraz presne o 2v noci sa zobudi a bez flase nechce zaspat znova,vecer jej davam krupicovu kasu co ju dobre zasiti ale potom sa znova zobudi a vypije dalsiu plnu flasu krusice ako keby bola hladna a potom rano okolo 6tej dalsiu,chcela som sa spitat ci aj vase deturence spinkaju celeu noc alebo sa zobudie a papaju?

miku1
5. nov 2013

@miray Myslím, že patríš k tým šťastným ženám, ktoré sa v noci vyspia. Mne dcéra prvý krát prespala celú noc až keď mala 17 mesiacov. Dovtedy sa budila aj 10x za noc. Pokiaľ jej dáš fľašu, ona to vypije a spí ďalej, tak si myslím, že je to v pohode. Spánok detí je rôzny, a úprimne ti závidím, že ti dcérka tak dobre doteraz a podľa mňa aj teraz spinká 🙂 Moja staršia bežne o 6 ráno už vstáva, niekedy aj skôr, takže mi máme rána veľme veľmi skoré 🙂 A keď náhodou staršia spinká, tak sa zobudí tá mladšia, ako napr. dnes už o 4 tej a je vybavené 🙂

miray
autor
7. nov 2013

Ja som stasna ze tak spinka len ma trochu trapi to jedenie skusala som jej dat aj veceru ale to mi zas nevypije flasku a bez nej nazaspi,ale to skore vstavanie tiez niekedi mavame,tak okolo 5tej potom sa pohra hodinku v postielke ale zaspi este aj ked len tak na 2hod,ale dakujem ze som dostale info ze som na tom este tak dobre

dai
7. nov 2013

@miray 😀 moja dcera sa este stale neprestala budit - ma 6 rokov... nastastie uz sa o seba postara sama😉
syn ma 27 mesiacov a budi sa tak 3-4x za noc, mam pocit ze zatial prespal asi 1 alebo 2 noci od narodenia🙂
som si ista ze obaja su v poriadku a raz budu chciet spat dlhsie ako im ja budem ochotna dovolit😀

tina_romana
9. nov 2013

@miray ahoj, ja mám takisto 14 mesačnú dcérku a musím povedať, že do roka približne mi spávala super, celú noc v podstate a potom jak keby uťal, niekedy si myslím, že to je zo zúbkov a niekedy neviem ... ide spinkať okolo ôsmej večer, buvá v pohode do polnoci - jednej, že o nej ani neviem a potom sa to začne, každú jednu noc a už to trvá mesiac dva, že okolo tej polnoci až jednej sa začne budiť, skučať, prevracať sa, cestovať po postielke, sadať si zo spánku, poplakávať, je nepokojná, každú chvilku hore s plačom a tak podobne ☹ a to trvá vlastne až do rána, kedy naozaj vstávame asi okolo šiestej, v noci sa ju snažim ukludniť, pomojkať, dudku jej dám, dcérka zadrieme a za pol hodku nanovo to isté a ten istý kolobeh 😨 už som skúšala aj dať papať(predtým sme v noci nepapali), či nie je hladná a nepomohlo, radili mi aj, že to prejde, že to má teraz také obdobie, alebo presťahovať postielku v miestnosti, dať vysvätiť dom a čo ja viem ešte čo všetko ...
tak neviem ... v každom prípade držim palce a veľa síl do dalších dni 🙂 🙂 🙂 a nocíííí ...

dedikatessa
9. nov 2013

No moja dcerenka bude mat 6 mesiacikov a budi sa skoro kazde 3 hodiny niekedy aj castejsie ze ju musim znovu uspavat. Rano je uz o piatel niekedy o sietsej pravidelne hore. Celu noc mi spinkala asi iba jediny krat aj to este o 11tej v noci papala a vstala o 5tej rano. To bolo radosti 🙂

syrik
9. nov 2013

@tina_romana Píšeš asi o mojej dcérke 😀 Presne, o osmej cca. zaspí a okolo jednej v noci to začne 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tina_romana
9. nov 2013

@syrik a riešila si to nejak alebo niečo skúšala? porad 🙂

syrik
10. nov 2013

@tina_romana Neskusala som nič, ju stačilo pohladiť a spala.Ale pri každom pohnutí mrnkanie. Asi zuby.Cez deň sa ju snažím unaviť a sa mi zdá,že to niekedy zaberie 🙂 🙂

hamca
10. nov 2013

@miray no dcerka bude mat 17 mesiacom a este ani jednu noc neprespala. Minimum zobudeni je 2, ale standard je cca 5 😀 ked sa mi v noci zobudi tak zaspi az ked jej dam napit vodicky, zakazdym stiahne min pol flase 😒 snazila som sa ju uspat nejako inak, ale nic ine nezabralo.
Skusala si svojej malej dat iba cajik alebo vodicku? Podla mna, ak ti mala papa cez den pekne, tak v noci nema byt preco hladna. Mozno sa len potrebuje ukludnit flasou a krupica mi pripada dost tazka uprostred noci.
Tot moja skusenost