14 dňové bábätko stále plače a pučí sa

29. mar 2021

Ahojte baby.. Malá ma 14 dní... Od začiatku sme dávali beba optipro ha 1, ale posledne dni plakala aj sa pučila, prdka Stále aj kaka 1-2x do dňa.... V sobotu sme vymenili mlieko za sunar expert ha 1... A aj tak sa stále pučí.... Dnes od 5 rána nespí, my už nevieme co jej je... Aj málo Papa..... Dávame aj čajík 1x denne, striedame fenikel a rumanček... Prosím vás čo to môže byť? Bruško alebo co... Prdka stále.... 😔

zuziiiii
29. mar 2021

My ťahané už na štvrtý týždeň a tiež sa zvykne pucit mala a tak s ručičkami. ...ja odsávam mlieko svoje ale... od včera dávame espumisan.vyskúšajte

pribinak
29. mar 2021

Musí papať HA mlieko? Ja nepoznám dieťa ktoré by s týmito mliekarní nemali problém
Skús jej masírovať bruško, dostať aj take kremiky na bruško

zuziiiii
29. mar 2021

Alebo to chce len preckat to obdobie..... kým sa im tráviace trakty zvyknú. ...

zuvelyn
29. mar 2021

Ja by som v prvom rade vyradila caj, rumancek je alergén a fenikel ma často opačný účinok, zbytočne zatazujes ttaviacu sústavu. Ked tak radšej dat espumisan a sledovať či pomôže na bolesť bruška. Masírovať s pupikom a cvičiť nožičkami. A ak nemusí mať HA tak vymeniť a rada ktorú davam každej mame na UM, vydupat si co najskôr vyšetrenie na alergiu na bielkovinu kravského mlieka, aby ste sa pol roka netrápili niečim, co môžete ovplyvniť hneď.

dollyzv
29. mar 2021

Skús vysadiť čajík..niektoré detičky práveže fenikel nafukuje a nerobí im dobre na bruško..nášmu pomohli probiotiká bio Gaia..nášmu tiež pomáhalo keď som ho mávala na brušku na sebe,uvoľnilo mu crievka..a cvičiť s nožičkami,masírovať bruško pupikom..a nám napríklad nerobilo dobre mliečko HA (neviem nakoľko máte vážne alergie v rodine,ale pokiaľ nie vážne,skúste dať obyčajne mliečko) môj chlap je alergik,tak sme tiež malému kúpili jedno balenie Nutrilon HA a dva dni ho z neho bolelo bruško..tak sme sa vrátili ku klasickému Nutrilonu..

autor
29. mar 2021

@zuvelyn skúsim čajík vysadiť... Mame pupik aj cvičíme nožičkami....... Ten HA mame len od soboty.. Myslíte že by už jej nerobilo dobre? 😔

@dollyzv o týždeň ideme k Dr tak sa popýtam na tie probiotika 😔

dollyzv
29. mar 2021

No ale písala si že od začiatku ste mali bebu HA a teraz Sunar HA..a Dcko ste už začali dávať? Aké? Aj to zvykne robiť šarapatu s bruskom,píšeš že posledné dni je taká,Dcko sa dáva cca od 10teho dňa života..to by sedelo

autor
29. mar 2021

@dollyzv v nemocnici jej začali dávať bebu ha a potom Sme kúpili sunar ha... Ešte nemáme žiadne lieky od Dr ani nič.

autor
29. mar 2021

@dollyzv myslíš ze by to z toho sunar? Keď je toľko tých mliek druhov že človek nevie aké má kúpiť

pribinak
29. mar 2021

Pokial nie ste ťažkí alergici tak nemá zmysel jej dávať HA mlieko

makova333
29. mar 2021

autorka: Aku ma dieta stolicu?

autor
29. mar 2021

@pribinak ja som Bola ako Dieťa alergická ale už nie.... Aké mlieko by sme Mali kúpiť?

@makova333 žltú

makova333
29. mar 2021

zapachajucu? vlockovu? spenenu? riedku? Kazdopadne odporucam vysetrenie na ABKM a laktozovu intoleranciu a necakat, ze "vyrastie z toho" alebo "toto su len koliky".

zuvelyn
29. mar 2021

@makova333 Absolútny súhlas. Mám žiaľ aj vo svojom okolí viacero detičiek, ktoré doktorka len odbila ze tonsi istoe koliky, deti plačú a po 6-8 mesiacoch bum alergia. A mohlo im byt dobre uz omnoho skor :(

pribinak
29. mar 2021

Skús nutrilon comfort

jvasenka
29. mar 2021

@makova333 a to by boli dr ochotni tak malemu dietatu urobit testy na abkm? Je to vobec mozne? My sme ju mali ale nam zacala az niekedy v 4mes ked som zacala dokrmovat a asi o 1mes som uz tusila o co ide ked sa to stale zhorsovalo

makova333
29. mar 2021

@jvasenka ??? odoberie krv a zisti ci ma abkm alebo nie. V pripade laktozovej intolerancie , kde sa neda pouzit v tomto veku vydychovy test je to trosku casovo narocnejsie (musi sa kontrolovat v pravidelnych casovych intervaloch stupajuca hodnota), ale aj to sa da zvladnut.

makova333
29. mar 2021

@zuvelyn presne toto sa stalo aj nam...ked si na to zmyslim, pokazde sa vytocim. A preto radim maminkam necakat.

jvasenka
29. mar 2021

@makova333 tak to som nevedela..ked sme mali len podozrenie dr nam nic o odbere nevravela..iba ako poslednu moznost gastro..preto sa pytam

makova333
29. mar 2021

@jvasenka gastro neznamena len hadica a urcite to nema byt posledna moznost. Ma to byt jedna z prvych moznosti na vylucenie takychto elementarnych veci, kde staci po potvrdeni zmenit mlieko.

zuzkac2711
29. mar 2021

Súhlasím s príspevkami. Moja malá bola kojena do 7meho mesiaca a potom sme prešli na um. Od začiatku aj napriek tomu že bola kojena mala bolesti bruška plakavala mala koliky. Dr stále vravela bio gaia a coliprev.. Malá riedke stolice niekedy zapachajuce. Nakoniec som si vydupala gastro vys keď mala 8 mesiacov a zistili jej ABKM... Takže sme sa potom prestali trápiť Dr nám dala špeciálne mlieko a bolo po probléme... Určite by som sa pýtala na vyšetrenie... Teraz má moja malá 2 roky a sme úplne bez ťažkostí.. Papá všetko

naty2020
29. mar 2021

Ak chces,napíš mi správu, niečo poradím 🙂

emv
31. mar 2021

Sorry, nečítala som komenty vyššie, takže ak už to tu je tak sa ospravedlňujem. Vysad obidva čaje. Rumancek už absolútne nie. Fenikel až neskôr, najlepšie ako pár mesačnemu. Dieťaťu do pol roka stačí bohate mlieko. My sme s bebou Ha nemali najmenší problém, v 6 mesiacoch sme ju zamenili za BEBA COMFORT, lebo sme aj prikrmy dávali, nebolo treba už HA. na bolesti bruška odporúčam COLIPREV, plus biogaia probiotiká.