13 mesačný syn prechádza spánkovou regresiou. Už nevládzem

silviazlat
17. nov 2021

Je mi už normalne do plaču. Syn 13m si prechádza spankovou regresiou a do toho idú zuby. Už mesiac som sa poriadne nevyspala, celu noc len skáče po postieľke, vykrikuje, blázni sa, alebo plače. Cez deň dnes spal 1,5hodiny miesto 3,5 ako spáva bežne. Nurofen sirup nepomáha, čapiky nepomáhajú. Mame čaj na pokojný spánok aj akýsi sirup, čo mužovi poradili v lekárni. Natierame Calgelom. Žiadny účinok. Muž mi so synom nepomáha, ani k nemu v noci nevstáva. Chodi od rana do večera do prace a vedie našu firmu, kde aj manuálne pracuje. Cely den som z vyčerpania podráždená. Už naozaj nevládzem. Ako to zvládnuť? Ako dlho trvala 12m regresia u vašich deti?
Ďakujem za normalne odpovede

elizabet173
17. nov 2021

@silviazlat dohodnúť sa s mužom, že v sobotu ho necháš ráno pospať, poobede pôjde kočíkovať a ty si zdriemneš a v nedeľu ťa nechá spať do obeda. Povedz mu, že chápeš, že je z prácš vyčerpaný, ale ty tiež. Ak nebude súhlasiť, urob doma bordel, nechaj mu dieťa a choď k mame, kamarátke, sestre aspoň na poobedie, aby si si oddýchla. Ak je celá dni v práci, tak zrejme nezarobí 850 hrubého, kľudne by som si zaplatila niekoho, kto bude aspoň každý druhý deň s dieťaťom dve hodiny vonku a ty dospíš.

silviazlat
autor
17. nov 2021

@elizabet173 problem je ten, ze manžel cez vikendy prerába našu chatu, uz teda dokončuje… takze je cele vikendy tam. A mne neostáva nic iné, len este k tomu všetkému variť a upratovať cez víkend. Podotýkam ze mame velky dom. Idem uz na výpary

elizabet173
17. nov 2021

@silviazlat nehnevaj sa, ale je tá chata taká dôležitá? Teraz, keď ide zima a máš dieťa, ktoré ťa vyšťaví? Na kieho čerta vám je chata, keď máte veľký dom? Veď to je domácnosť naviac, ktorú musí niekto udržiavať, čiže ty. Chápem to, ak niekto žije v paneláku, ale keď máte rodinný dom, tak nie. To, čo stojí chata, plus jej prevádzka je oveľa viac, ako keď si každý rok chatu prenajmeš na týždeň, potom napr. na predĺžený víkend, nie si viazaná na jedno miesto a máš to bez práce. Na víkend navar segedínsky, knedľu kúp, máš to za pár minút. Malému vývar, ten sa robí sám. Alebo šupni kura do rúry a ryžu. Snaž sa uľahčiť si to, ako sa dá. Dieťa je vaše, nie len tvoje.

nikpa
17. nov 2021

@silviazlat babky, súrodenci tvoji alebo mužovi, nikto kto by ti ho postrážil, že by si si na chvíľu vydýchla? Aspoň občas, aj to je lepšie ako nič.

silviazlat
autor
17. nov 2021

@elizabet173 chatu sme mali skôr ako dom. A ano, musi to byt do zimy hotove keďže plesniveli steny a keby sa to nechá do jary, boli by tam velke škody

silviazlat
autor
17. nov 2021

@nikpa chodi k nam mama a švagriná. Ale tie len cez vikendy a na par hodin. Za vtedy si akurat stihnem upratať. Je mi sprosté spať, ked je niekto iny s mojim dieťaťom

nikpa
17. nov 2021

@silviazlat áno, chápem ale keby si im povedal ako si na tom tak by to iste pochopili alebo nedalo by sa že by si ich vychystala s malým von? Ani by nemuseli vedieť, že si si pospala 🙂

sasitimi17
17. nov 2021

To kedy sa otec venuje dieťaťu ? A celkovo aj tebe keď cez týždeň pracuje v práci a cez vikendy je na chate ?
Ja sa ti nečudujem že to nezvladas ked si celé dni nonstop v jednom kolotoči…
Muž nech sa zamysli že ma už aj rodinu🙈

elizabet173
17. nov 2021

@silviazlat tak to musíš v sebe zmeniť, ak ti je sprosté spať, keď je niekto iný s tvojím dieťaťom, alebo budeš unavená. Nedalo sa na chatu zavolať firmu? Možno by to stálo oveľa viac, ale sfúkli by to bez tvojho muža a ty by si nebola taká vyčerpaná. Inak totálne by som zredukovala upratovanie, aj varenie, kým si manžel neuvedomí, že nemá doma slúžku a opatrovateľku dieťaťa v jednom, ale manželku.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elanor
17. nov 2021

zaplat si cez den studentku pedagogiky, milion z nich sa po nete inzeraty, ze postrazia deti. Aspon na par hodin, nech sa mlada s dietatom jasi v obyvacke, ci detskej alebo na dvore, a ty hybaj spat.
Tyz par eur ta nezabije, decko spokojne, ty oddychnuta, studentka rada, ze si privirobila par ecok na handry, alebo sminky. Na vsetkych frontoch to bude win-win situacia.

silviazlat
autor
17. nov 2021

@viestta svokra malého nikdy nestrážila, nema zaujem. Moja mama chodi do roboty a je chorá (epilepsia) po nedávnej hospitalizácii v nemocnici

elizabet173
17. nov 2021

@silviazlat švagriná si ho nemôže zobrať napr. v sobotu? Prišla by doobeda, vrátila ho večer, nebol by s ňou? Ty by si si doobeda porobila a poobede pospala.

janinah
17. nov 2021

Je to o prioritách....nemôžeš mať všetko naraz...muža v robote a jeho peniaze,prerobenú chatu,vyupratovaný dom,navarené....kamarátku,susedu,platenú študentku na pol dňa k vám a ty do postele a spať....jedlo a nákup cez donášku...ostatné počká....

dominka63
17. nov 2021

@silviazlat mám to iste len ešte plus jedno dieťa mne syn vrestal každú noc aj 6hodin nakoniec mu po roku a pól zistili alergiu na mlieko takze noc je ako tak ale cez deň je to masaker cely deň ho len naháňam furt je na linke na okne a podobne a keď je doma aj staršia 4roky tak sa len sklbu už mám tiež dosť muž je v robote každý deň od rana do večera a nemá mi kto postrážiť takze vždy môže byt horšie

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabka79
17. nov 2021

@silviazlat si na ceste uplne vyhoriet. Ja sim obcas pouzila homeo sirup na spanie pre deti Sedalia po odporuceni pediatra. Nebol to zazrak ale syn mal nocne budenie oneskorene a hodinu dve co bolo fajn. Presne viem ako ti je. Nespominam v dobrom na tueto casy. Na vsetko sama a k tomu nevyspana.

silviazlat
autor
18. nov 2021

@zabka79 Sadelia nepomohla

romyw
11. feb 2022

@silviazlat ako sa ti darí je to lepšie? Uplne ta chapem ja som nespala ani nepamätám muž nonstop v robote a ja som neprestala robit takze od začiatku čisté peklo oľutovala som mikrosekundu kedy som sa do toho nechala namocit🙈a samozrejme som total vyhorela a prišiel kolaps organizmu keď mal maly 6mesiacov( mal desne koliky, stále ma reflux tak mám pocit že pranie je never ending story a kakat začal sam až koncom 6 mesiaca). A keď sa to konecne ako tak ukludnilo(znacnu časť roboty som prehodila na novu kolegyňu) tak prišla teraz spánková regresia a to je teda veselé. Teraz to riešime tak že muž (robí aj cez víkend z domu) spi s malym piatok a sobotu a ja sa vyspim občas v druhej izbe a nabijem sa na další týždeň. Tento týždeň som spala tak 7 hodín max lebo panko furt stojí alebo sa hompáľa na kolienkach a podobne neviem koľko to bude trvať ale už odpocitavam sekundy kedy to prestane robí to už cca 3tyzdne🙈 ale každopádne to co písali baby ma svoje čaro ku nám chodí upratovacka a keď nestihnem navariť tak niečo objednam a neriešim to lebo zas príde kolaps a to nikomu z nás nepomôže. Snažím sa stále blbnut s malym a užívať si s ním kazdu voľnú chvíľu lebo vidím ako rýchlo rastie a je mi jedno ci je v dome bordel a podobne. Všetky baby čo máte viac ako jedno dieťatko veľký rešpekt 👍ja som rodila v 37 a teda na ďalšie sa už necitim(rizikové tehotenstvo po dvoch potratoch plus maly je predcasniatko) aj ked mi je luto že maly bude jedináčik. Všetkým mamám zdar a prajeme si pevne nervy a nekonečnú trpezlivosť 😂