13 mesačný rozdiel medzi detičkami a ich spánok

kristina39
29. sep 2012

ahojte maminy...mam na vas taku otazku...prvy syn bude mat 13mesiacov a za par dni pride na svet nas druhy syncek...len mam jednu starost...lukymu idu teraz zubky co sa odzrkadluje na jeho nocnom spanku...cez den je to v pohode toho sa nebojim ale v noci sa niekedy budi aj kazdu hodinu.aj ked len na dudlik alebo cajik aj tak je to namahave...a teraz do to druhy drobcek...manzel by mi velmi rad pomohol aj mi pomaha ako sa len da ale ma dost vycerpavajucu pracu a este aj na smeny....mate s tym niektora skusenosti?

lilysk
29. sep 2012

@kristina39 Ahoj
Sa obavas ,ze sa deti budu budit navzajom ,alebo ze to nezvladnes s 2 detmi stale vstavat ?

henulienka
29. sep 2012

@kristina39 mám presne rovnaký rozdiel a neboj, zvládli sme to... bábätko bude mať ešte dosť silný spánok ( teda dúfam 😀 ) nezobudí sa na to. Aj keď je pravda, že trvalo tak mesiac, kým sme si my aj oni zvykli. Jednu postieľku som mala pri sebe, a druhú pri nohách postele. V noci sa to dalo, ale cez deň nemohli spávať spolu.

dobromila
29. sep 2012

@kristina39 nevidím to ružovo s tými nocami. Uvidíte, ako bude, ale každopádne by som na Tvojom mieste už teraz dohodla výpomoc rodiny alebo niekoho blízkeho aspoň cez deň počas prvých týždňov, či mesiacov. Držím palce!

k_a_j_k_a
29. sep 2012

@kristina39 neboj, zuby nerastu vecne a za chvilku o nich nebudete ani vediet 🙂. Ja mam medzi detmi rozdiel 19mesiacov, ale presli sme si pri spani kdecim. Od zaciatku spinkali spolu v izbe, zobrala som to tak, ze budu mat cele detstvo spolocnu izbu, tak preco nezacat co najskor. Stalo sa a aj sa stane, ze sa zobudia navzajom, ale v podstate sa to zvladnut da. Teraz je to uz ok, a predtym mi pomohol MM, hlavne so starsou, alebo ked nebol doma, spali sme vsetky tri na jednej posteli, jednej som dala ruku, druhu som kojila (mali sme obdobie, ze aj kazdu hodinu) a bolo po probleme. U nas boli horsie dni, kedy som jedneho casu nevedela zosuladit spanky oboch deti. Proste boli dni, kedy sme sa ani von nedostali, lebo spali na striedacku, mala nechcela spat v kociku, cize von 0bodov a starsia zase v kociku spat chcela. A ja unavena a nevyspata, lebo som si nemala kedy nohy ani na 5min. vylozit. Obcas to bola divocina, ale prezili sme a teraz je to pohoda. Ak mas moznost, zapriahni do starostlivosti rodinu, aj hodina bez starsieho, kedy ho posles von so starymi rodicmi velmi pomoze nielen Tebe, ale aj malemu 🙂

katelyn
29. sep 2012

No ak sa mozem zapojit ja mam medzi chalanmi rok dva mesiace a dva tyzdne a cele je to len o tebe a o tom ako si zariadis...ja som dala chalanov od narodenia zvlast aj v prvom pripade aj v druhom..myslim ked sa narodili isli do svojej izby..ked sa narodil mladsi -kojila som ich oboch tak system bol nasledovny kupali sme ih zhruba naraz v jednom case s tym ze ja som si obehala okolo mladsieho a manzel okolo starsieho on ulozil starsieho a ja som s mladsim isla k nam do spalne kde som ho nakojila a potom preniesla maleho k sebe do postielky..starsieho sme ucili ked nechcel spat aby po tisku hajal lebo tam haja bratcek aby ho nezobudil a nebol problem naucili sa zvykli si..a ci aj mladsi vstal na kojenie starsi spal nikdy nebol problem je sice pravda ze mam deti naucene na hluk nechodim doma po stipcach ked spia ale normalne fungujem ako keby nespali takze hluk stale a spia...poviem ti skor ze mozno budes mat skor problem ich zosuladit cez den lebo mladsie dieta ti bude spavat este viac a to druhe menej a to som riesila kocikom mladsi spaval dost vela v kociku aby som mohla ist vobec s tym vacsim niekam von..ja si osobne myslim ze sama za par dni najlepsie zistit ako to bude naj aj so spankom cez den a v noci

mamusia
1. okt 2012

My mame 15 mesacny rozdiel a spime vsetcia 4 spolu,jednak to ulahcuje dojcenie pocas noci,ze nemusim vstavat,len sa prevratim nabok a dievcata zaspavaju spolu,dokym jednu ukojujem,druhu drzim za rucku,uzivam si obidve uplne namaxa a cely cas s nimi. Ak by ste spali vsetcia v jednej posteli ( my mame matrac na zemi velky,kde spime s malou a maly matrac je prisunuty k nasmu,kde spi starsia) ,urcite by sa dali jeho nocne vstavania vyriesit aj Tebou a tak,aby si nepadala cez den dole pusou 😉 vsak ani srnoa v lese neposle svoje male,aby si islo lahnut k vedlajsiemu stromu,pride cas a nase deti nas nebudu chciet ani vidiet a budu sa za nas hanbit 😀 http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...

mamusia
1. okt 2012

A este odporucam kupit ai elasticku satku na novorodenca,veeelmipomoze pri starostlivosti o starsie dieta,male sa uvoaze,spi,dojci sa,je pokojne a starsie,u sa da naplno venovat,varit,ist von......

adika1
1. okt 2012

@mamusia medzi mojimi deťmi je necelý rok rozdiel, chýbajú 4 dni, aby bol rok. My sme zo začiatku spali dvaja a dvaja- ale to len dva týždne. Ja som spala s mladším,lebo som kojila, a aby sme v noci nerušili staršiu. manžel spal v druhej izbe so staršou(ale aj tak v noci plačkala, tak som to po dvoch týždňoch zatrhla. synček spal v postielke pri našej posteli, kde sme spali traja. Po roku už spíme všetci štyria spolu v posteli. okolo síce máme periny(pre istotu,ak by spadli) a sme prikrytí dekou. Spíme v pohode a neviem si predstaviť inak. tí dvaja, ked sa ráno zobudia ako sa bozkávajú a túlia, v noci sa hľadajú...vôbec neľutujem, hoci sa v noci niekedy tak dobre nevyspíme. jediné, čomi robilo vážny problém zo začiatku....Viktorka stále chcela byť na ručkách ..nonstop...a hlavne vtedy,ked bol na rukách Marko.trošku žiarlila. ale zaobstarala som si elastickú šatku a bolo to. a ked nie, tak pomohlo vysvetliť,že bábätko papká,dala som jej bábiku do ruky a kŕmila aj ona svoje bábätko. nebojte....všetko sa dá zvládnuť, ak sa chce