12- týždňové bábätko nechce papať

3. sep 2022

Zdravím, mám 12 týždňové babatko, ktoré nechce papat a začína mať problém so stolicou. Keď malo 6 týždňov začala som prikrmovat všetko v pohode, teraz 3 dni odmieta jest po väčšine vypije len 70 ml max 100ml. Začalo aj dosť na husto kakať (nie bobky, ale klasické
hovienko) neviem je víkend trosku sa obavam. Zároveň aj starší syn je pozitívny tak neviem ci by to mohlo s týmto súvisieť..keď som bola u Dr (vtedy ešte bez komplikacii) tak mi povedal ze prichádza obdobie rastového špurtu ze je normálne ze bude menej papat..celkovo je to arabskom veľmi dobre od narodenia stále spi ale od včera večera (spalo od 17tej až do 4:00) aj dnes spi oveľa viac ako normálne.. začína aj trosku pokaslovat...neviem možno to bude ten covid alebo aj neviem

anjelicek26
3. sep 2022

Predpokladam, ze prikrmovat umelym mliekom a nie jedlom... prepac za hlupy dotaz... ked dostane covid, tak to normalne zvladne, ako vsetky male deti ako mierne prechladnutie... 70ml je na 12 tyzdnove babatko strasne malo... v obdobi rastoveho spurtu sa deti nevedia dojest a nie, ze naopak. Pomeraj teplotu, ked ho boli hrdlo alebo je taky unavenejsi, tak preto mozno neje, ale tri dni je uz dost na tak male... moze byt uz aj dehydrovany...

autor
3. sep 2022

@anjelicek26 áno UM, ale čura normálne 5 krát do dna vymením plienku a je pekne nacurana.. no tak neviem..

tenerifka
3. sep 2022

no tak ma covid, to je uplne jasne, ked ho ma starsi. Davaj babatku tekutiny-ci uz mlieko, alebo vodu, hlavne nech je hydratovane. Za 2-3 dni bude lepsie. Je aj mozne, ze bude mat teplotu, vacsinou sa dava paralen v kvapkach kazdych 8 hodin, ale zavolaj si radsej na pohotovost a nech ta poinformuju

veronika3110
3. sep 2022

Ak je to covid, poriadne sleduj.. lebo kamoskina nedávno skončila v nemocnici… tiež taka mala

anavixy
3. sep 2022

Nenechavajte ho spat tak dlho, ked malo papa, v polospanku vacsinou deti papaju lepsie. V pondelok volajte DR, nech vam predpise/poradi lieky a vitaminy, podla mna urcite ma covid, skuste ho doma otestovat. Mlieko aj vodu ponukajte casto, radsej nech vypije 60 ml kazde dve hodiny ako 100 ml o piatej a potom o stvrtej rano.

selena_luna
3. sep 2022

5 pocuranych plienociek sa mi zda malo. Tiez mam 12 tt a kazdy den miniem cez 10 plienok. 🤷‍♀️
Treba babu asi castejsie nukat papat a mozno nielen umele mlieckoy, ale aj dojcensku vodu alebo cajik ( kedze UM zasyti ale neuhasi smad)